راهنمای املاک مشهد

دانلود اپلیکیشن سامانه ثبت املاک و اسکان به همراه بررسی امکانات آن

اپلیکیشن املاک و اسکان یکی از امکاناتی است که وزارت راه و شهر سازی برای افرادی که تقاضا ثبت ملک را در سامانه املاک و اسکان دارند فراهم آورده است. در این اپ شما می توانید ملک خود را به ثبت برسانید و اطلاعات سکونتی در اپ های اندروید، آیفون و یا سیستم عامل ویندوز می باشد.

شما با دانلود کردن این اپ از نرم افزار هایی مانند بازار و یا از سایت های متعدد انلود کنید سپس روی گوشی خود نصب کنید. زمان که این اپلیکیشن را نصب کردید باید کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنید و از این طریق احراز هویت کنید و ملک و اطلاعات خود را در این اپ به ثبت برسانید. در ادامه همراه مشهد املاک باشید تا با این اپ در راستای بحث خرید خانه در مشهد آشنا شوید.

اپلیکیشن املاک و اسکان چیست؟

اپلیکیشن املاک و اسکان چیست؟

همانطور که در مقاله اپلیکیشن املاک مشهد قبلا توضیح دادیم اپلیکیشن املاک و اسکان یکی از اپ هایی است که وزارت راه و شهر سازی برای افرادی که تقاضا دارند ملک خود را به ثبت برسانند ایجاد کرده است. برای داشتن این اپلیکیشن شما می توانید نام این اپ را در مرورگر وارد کنید و از این طریق به راحتی به این اپ دست یابید. این اپلیکیشن یک اپ کاربردی است و افراد بسیاری هستند که از این اپ استفاده می کنند.

اپلیکیشن املاک و اسکان چه کاربردی دارد؟

این اپلیکیشن به منظور آسان شدن خود اظهاری مردم به کاربرده می شود و باید بگوییم کاربرد بسیاری نیز دارد. این اپلیکیشن توسط وزارت راه و شهر سازی ایجاد شد و در دسترس عموم قرار گرفت. زمانی که این اپ ایجاد شد افراد فکر می کردند این برنامه کاربرد آن چنانی نداشته باشد و شبیه دیگر نرم افزار ها باشد اما چنین نبود و توانست مورد استقبال بسیاری ها قرار گیرد. شما می توانید این اپ را دانلود کنید و ببینید که این نرم افزار چقد کاربرد دارد.

چگونه می توان اپلیکیشن املاک و اسکان را دانلود کرد؟

چگونه می توان اپلیکیشن املاک و اسکان را دانلود کرد؟

اگر شما علاقه مند هستید تا این اپ را دانلود کنید می  توانید به نرم افزار هایی مانند بازار مراجعه کنید . از این طریق به دانلود نرم افزار بپردازید. امروزه در سایت های متعدد لینک هایی برای دانلود این نرم افزار وجود دارد که شما می توانید از این طریق به راحتی به دانلود آن ها بپردازید. به طور معمول تمامی سایت هایی که در این حیطه به فعالیت پرداخته اند لینک دانلود این نرم افزار را برای به اشتراک گذاشته اند.

نحوه ورود به این نرم افزار چگونه است؟

ثبت کردن ملک و اطلاعات سکونتی در اپلیکیشن املاک و اسکان مانند ملک در مالکیت می باشد و یا این که توسط فرد اجاره شود. بعد از ان که شما این اپ را دانلود کردید باید اپ را روی گوشی خود نصب کنید. برای وارد شده به اپ باید ابتدا به این نرم افزار وارد شوید و در وحله اول باید شماره همراه و کد ملی خودتان را وارد کنید.

این مرحله به این دلیل است که احراز هویت شما انجام شود. پس بدین منظور در کادر اول شماره همراه خود را وارد کنید و در کادر دوم شماره ملی خود را وارد کنید. لازم به ذکر است که برای اشخاص حقوقی شناسه ملی مثل شناسه ملی شرکت ها جایگزین کد ملی می شوند.

برای این که اطلاعات شما در اپلیکیشن املاک و اسکان تایید شده و شما بتوانید وارد این برنامه شوید ضروری است که شماره همراه در ان مرحله به نام خودتان باشد و با شماره ملی شما به ثبت رسیده باشد در غیر صورت به شما مجوز ورود به برنامه داده نمی شود.

کد ملی را در این کادر وارد کنید و از ان طریق پیامک احراز هویت برای شما فعال می شود. در این مرحله که عدد شش رقمی برای شماره همراه شما ارسال می شود و شما این عدد را در کادر مربوطه وارد می کند و ادامه را می زنید. بعد از این ها برای شما یک پیام ارسال می شود که این پیام بن معناست که شما موفقیت را طی کرده اید و وارد برنامه املاک و اسکان شده اید.

آیا با این نرم افزاری می توان ملکی را به ثبت رساند؟

آیا با این نرم افزاری می توان ملکی را به ثبت رساند؟

این نرم افزار توسط یکی از برنامه نویس های خبره ایجاد شد و کاربردش در زمینه ثبت ملک می باشد. اگر شما کنجکاو هستید که بدانید چگونه از این نرم افزار باید استفاده کنید در ادامه مقاله توضیحاتی را خدمت شما عرض می کنیم. بر خلاف سامانه هایی مثل سامانه ایران املاک که استفاده از آن برای افراد عادی لازمه اش ثبت نام در آن ها نمی باشد، استفاده از سامانه املاک و اسکان و اپ ها لازمه ثبت نام اشخاص در آن و وارد کردن اطلاعات هویتی و یا به نوعی عمل احراز هویت می باشد.

بعد از ورود به این اپلیکیشن ها ثبت ملک در برنامه برای اولین بار لازم است اطلاعات هویتی خود را وارد کنید و دکمه ثبت را بزنید. در مرحله بعد باید نوع مدیریت خانوار را مشخص کنید. اگر سرپرست خانواده هستید گزینه زیر مجموعه را انتخاب کنید و کید ذخیره اطلاعات را بزنید. اگر گزینه دوم را انتخاب کرده اید باید در ادامه اطلاعات هویتی خود را وارد کنید. در مرحله بعدی باید مشخصات املاک و اطلاعات سکونتی را وارد کنید.

برای ثبت اقامتگاه اصلی یعنی ملکی که شما در آن سکونت دارید و اقامتگاه فرعی یعنی ملکی که در آن به صورت دائم سکونت نداشته اید در این برنامه انتخاب کنید و در نهایت دکمه مشخص کردن تکلیف ملک را بزنید. در مرحله بعدی باید مشخصات ملک را به طور کامل وارد کنید تا ملک شما در این اپ به ثبت برسد.

از آن جا که شاید بعضی از مالک ها که قصد ثبت ملک خود را در برنامه املاک و اسکان دارند دارای مالکیت همه ملک نبوده اند شاید صرفا مالکیت مشاعی بر ملک مورد ثبت را داشته باشند پیشنهاد می کنیم که این گروه از مالک ها قبل از اقدام به ثبت ملک خود در برنامه املاک و اسکان سایت های متعدد را مشاهده کنید و به اطلاعات خود بی افزایید. امروزه در سایت های متعدد اطلاعات کاملی را در اختیار افراد گذاشته اند که شما نیز می توانید با مراجعه به این سایت ها به این اطلاعات دست یابید.

آیا این نرم افزار قانونی است؟

آیا این نرم افزار قانونی است؟

این نرم افزار قانونی است و افرادی که در آن ملک خود را به ثبت می رسانند تاییده دارند. یکی از بهترین نرم افزار هایی است که تا به اکنون ایجاد شده است. این اپ یکی از اپ هایی است که درآن حتما باید افراد احراز هویت شوند و همینطور از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر شما علاقه مند هستید تا با نحوه کار این نرم افزار آشنا شوید و یا به طور کل ببنید که این نرم افزار چگونه است می توانید آن را دانلود کنید و از این طریق به راحتی با آن کار کنید.

اپلیکیشن املاک و اسکان برای کدام سیستم عامل ها می باشد؟

این نرم افزار برای سیستم عامل های اندروید و آیفون طراحی شده است و برای سیستم عامل ویندوز هنوز طراح نشده است. در بعضی از سایت ها نوشته شد که این نرم افزار برای سیستم عامل های اندروید هم طراحی شده در صورتی که چنین نیست و اگر افراد مشاهده کرده اند که بعضی ها با سیستم به کار ثبت می پردازند شاید آن ها به صورت سایتی اطلاعات را به ثبت می رسانند. در رابطه با ان پلیکیشین سایت های بسیاری ایجاد شد که از این طریق شما می توانید به کسب اطلاعات بپردازید.

سامانه املاک و اسکان چه تفاوتی با اپلیکیشن آن دارد؟

سامانه املاک و اسکان چه تفاوتی با اپلیکیشن آن دارد؟

به طور کل سامانه ثبت املاک و اسکان تفاوت آن چنانی با اپلیکیشن ها ندارد اما تنها تفاوت آن در احراز هویت می باشد. در سامانه باید هر بار شخص احراز هویت شود و تاییده داشته باشد اما در اپلیکیشن ها با ایجاد کردن یک رمز دیگر نیازی به احراز هویت مجدد ندارند.

آیا استفاده از اپلیکیشن املاک و اسکان ضروری است؟

برای ثبت املاک و اسکان می توانند از این اپلیکشین استفاده کنند اما اگر شخصی تمایل نداشته باشد که ملک خود را این گونه به ثبت برساند می تواند شیوه دیگری را انتخاب کند زیرا که این فقط در حد یک پیشنهاد است. امروزه تعداد افرادی که از این نرم افزار ها استفاده می کنند از تعداد افرادی که از این اپ ها استفاده نمی کنند و روش دیگری را برای ثبت پیش می گیرند بیشتر است.

آیا با استفاده از این نرم افزار می توان برای یک ملک استعلام گرفت؟

آیا با استفاده از این نرم افزار می توان برای یک ملک استعلام گرفت؟

در این نرم افزار روز به روز امکانات ویژه ای افزوده می شود که شما می توانید از این طریق نرم افزار های اضافی خود را حذف کنید. در این اپ امکان استعلام گرفتن نیز ایجاد شده است.

سوالات متداول

اپلیکیشن ملک و اسکان برای سیستم عمل ویندوز هم ایجاد شده است؟

این اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید و آیفون طراحی شده است.

چگونه می توان این نرم افزار را دانلود کرد؟

شما می توانید از طریق سایت های مختلف و همچنین نرم افزار هایی مانند دیوار به دانلود این نرم افزار بپردازید.

اپلیکیشن ملک و اسکان برای چه افرادی کاربرد دارد؟

این نرم افزار برای افرادی که قرار است ملک خود را به ثبت برسانند کاربرد دارد.

اپلیکیشن ملک و اسکان تا به اکنون چند کاربر دارد؟

افراد بسیاری این نرم افزار را نصب کرده اند و مورد استفاده خود قرار داده اند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

حوریه غلامی

مدت 7 سال است که به صورت تخصصی تولید محتوا املاک انجام می دهم و در حال حاضر در بخش دیجیتال مارکتینگ جهش و سایت مشهد املاک فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا