اطلاعات کاربردی

آدرس شهربازی معارفی مشهد + بررسی وسایل آن

شهر مشهد یکی از شهر های زواری و شلوغ ایران است. در این شهر علاوه بر جمعیت زیاد ساکنان آن افراد زیادی از شهر ها و کشور های خارجی برای زیارت حرم امام رضا می آیند. شهربازی های زیادی در این شهر ایجاد شده است تا افراد بتوانند علاوه بر زیارت، تفریحات جذاب و هیجان انگیزی را هم تجربه کنند. در این مطلب در مشهد املاک قصد داریم شهربازی معارفی را به شما معرفی کنیم. در این مطلب به این سوال که شهربازی حرم امام رضا در کدام صحن است؟ هم پاسخ خواهیم داد.

معرفی شهربازی معارفی

معرفی شهربازی معارفی

شهربازی معارفی یک مرکز تفریحی برای کودکان است که زیر نظر آستان قدس رضوی فعالیت دارد و به عنوان یک مجموعه فرهنگی در جوار حرم امام رضا ایجاد شده است. در این شهر بازی به منظور یادگیری کودکان و بروز هیجانات و خلاقیت بخش های بسیاری تعبیه شده است که در هر بخش از یکی از توانایی های کودکان استفاده می شود. این مجموعه برای کودکان 7 سال تا 12 سال و نوجوانان 12 سال تا 17 سال مناسب است. در این مجموعه 14 ایستگاه از جمله آتش نشانی، صخره نوردی، اتاق عمل، ماجراجویی، ترافیک و نیروی انتظامی و غیره وجود دارد. تا کودکان و نوجوانان را سرگرم نماید. هدف اصلی این مجموعه آموزش کودکان با بازی کردن است و تمامی لوازمی که در این مکان فراهم شده است، گویای این موضوع می باشد. در این شهربازی در مشهد از بازی های سنتی نیز استفاده شده است تا یاد آور کودکی سنتی ایرانی باشد.

آدرس شهربازی معارفی را چگونه پیدا کنیم؟

آدرس شهربازی معارفی را چگونه پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن آدرس دقیق شهربازی معارفی می توان از نرم افزار های جست و جوی آدرس استفاده کرد. نرم افزار بلد و نرم افزار نشان از این دسته برنامه ها هستند و می توانند آدرس دقیق مکان مورد نظر شما را پیدا کنند. البته می توان از برنامه گوگل مپ هم در این زمینه استفاده کرد. گوگل مپ آدرس دقیق محل مورد نظر شما را علامت گذاری می کند و مسافت و زمان لازم برای رسیدن به آن منطقه را برای شما نشان خواهد داد. برای سهولت در پیدا کردن این مجموعه ما آدرس دقیق آن را برای شما به دست آورده ایم. آدرس: پارکینگ شماره یک، صحن جامع رضوی یا باب الجواد، مرکز نمایشگاه ها و همایش های آستان قدس رضوی، شهربازی معارفی. البته این شهربازی وب سایت نیز دارد که shahrebazimaarefi.ir می باشد. همان طور که مشخص است شهربازی در حرم امام رضا قرار دارد.

معروف ترین وسایل بازی این شهربازی کدامند؟

معروف ترین وسایل بازی این شهربازی کدامند؟

در شهربازی معارفی وسایل های زیادی برای سرگرمی و آموزش کودکان ایجاد شده است. ماشین بازی یکی از پر طرفدار ترین بازی های این مجموعه است. لوازم نقاشی و شن های ماسه ای نیز طرفداران بسیاری دارد. وجود داشتن پارکینگ، سرویس بهداشتی، محل استراحت و مهم ترین موضوع مجاور بودن با حرم امام رضا باعث شده است که والدین کودکان نیز از حضور در این مکان لذت ببرند. چندین نفر به عنوان پرسنل در این مجموعه حضور دارند تا فرزند عزیز شما را در بازی هایش راهنمایی کرده و با او همراه شوند. تمامی پرسنل دارای فرم مشخصی هستند که می توان با خیال راحت فرزند خود را به آن ها سپرد. پرسنل ها رفتاری بسیار مهربانانه و مودب با کودکان شما خواهند داشت.

ایستگاه آتش نشانی

در این ایستگاه بازی به کودکان شماره تلفن آتش نشانی آموزش داده می شود و مراحل انجام کار آتش نشانی توسط کودکان و به همراه یکی از پرسنل انجام می شود و کودکان را با این شغل پر خطر بیش تر آشنا می کند. کودکان 7 تا 12 ساله می توانند در این بازی ها حضور داشته باشند.

ایستگاه نیروی انتظامی

در این بخش برای کمک به پلیس برای پیدا کردن یک دزد ساختگی از کودکان کمک گرفته می شود تا همه بچه ها از زشت بودن کار دزد آگاه شوند و بدانند که پلیس چگونه می تواند یک دزد را دستگیر کند. کودکانی که 7 تا 10 سال سن دارند می توانند در این بازی شرکت کنند. شهربازی حرم امام رضا 1401 یکی از مجهز ترین مجموعه های فرهنگی کودکان و نوجوانان می باشد.

ایستگاه اتاق عمل

در این بخش به کودکان تعدادی از اعضای بدن که بسیار حیاتی و مهم هستند را آموزش می دهند. چند نکته در مورد عمل های جراحی نیز در این کارگاه بیان می شود. البته در این بخش با توجه به سن مراجعه کننده آموزش را شروع می کنند.

البته بخش های بسیاری هم برای نوجوانان طراحی شده است که در همه آن ها نوجوانان با استفاده از معارف و احکام دینی می توانند مراحل بازی ها را یکی پس از دیگری سپری کرده و به مراحل بالا تر راه یابند. البته نا گفته نماند که این شهربازی برای کودکانی مناسب است که کمی با احکام دینی آشنا باشند تا بتوانند به درستی مراحل بازی خود را به اتمام برسانند چرا که بسیاری از مراحل، با توجه به این احکام ایجاد شده است.

قیمت بلیط ورودی این شهربازی چقدر است؟

قیمت بلیط ورودی این شهربازی چقدر است؟

قیمت بلیط ورودی شهربازی معارفی رایگان است. تا کنون 14 مجموعه بازی در این شهربازی ایجاد شده است و تا به امروز بیش تر از یک میلیون نفر از این مکان دیدن کرده اند. البته تلاش بسیاری می شود که شعبات این شهربازی در سراسر شهر مشهد و سایر شهر ها ساخته شود. با آوردن کودکان خود به این مکان می توان به آن ها در پیدا کردن شغل مورد نظر او کمک کرده و او را در رسیدن به رویا و شغل محبوبش یاری کنید.

وجود ایستگاه های خلاقیت باعث می شود که به هوش و ذکاوت و خلاقیت ذهن او پی ببرید. در این مجموعه جشن هایی بر اساس مقررات آستان قدس برای کودکان برگزار می شود و کودکان را با مسائل دینی بیش تر آشنا می کنند. در این شهربازی از بهترین و مجهز ترین وسایل ایمنی استفاده شده است و تا زمانی که فرزند دلبند شما در این مکان حضور داشته باشد، می توان از سلامت او مطمعن بود. می توان برای چند ساعت با خیالی آسوده کودک خود را به این مجموعه بسپارید.

آیا این شهربازی سرپوشیده است؟

آیا این شهربازی سرپوشیده است؟

این شهربازی سرپوشیده است. شهربازی معارفی به دلیل سرپوشیده بودن یکی از مکان های مناسب برای تفریح کودکان در روز های سرد زمستانی و روز های گرم تابستان است که می توان بدون در نظر گرفتن هوا فرزند خود را به این مکان برده و مشغول نمایید. در این شهربازی چندین ایستگاه و وسیله بازی وجود دارد که برای سرگرمی کودک شما تهیه شده اند. این شهربازی یکی از بهترین شهربازی های معنوی در شهر مشهد مقدس است.

ساعت کاری شهربازی معارفی چگونه است؟

این شهربازی در روز هایی که باز است، در دو شیفت فعالیت می کند. ساعت کاری شهربازی حرم امام رضا این گونه است که سمت صبح از ساعت 9 صبح تا 1 بعد از ظهر و سمت عصر از ساعت 4 تا 9 شب فعالیت دارد.

آیا برای استفاده از هرکدام از وسایل شهربازی معارفی نیاز به تهیه بلیط است؟

آیا برای استفاده از هر کدام از وسایل شهربازی معارفی نیاز به تهیه بلیط است؟

برای استفاده از هر وسیله در این شهربازی باید بلیط مخصوص به آن را تهیه کرد. به این صورت که می توان در هنگام ورود به این مجموعه کارتی را دریافت و شارژ نمایید و برای ورود به آن باید از باجه مورد نظر بلیط را تهیه کرده و به متصدی و مسئول دستگاه و یا ایستگاه بپردازید. البته می توان در هنگام ورود بلیطی را تهیه نکرد و پس از بازدید از مجموعه برای قسمت های دلخواه کودک خود بلیط هایی را تهیه کرده و او را مشغول بازی کنید. انتخاب کردن تعدادی از وسایل بازی باعث کم شدن هزینه و کوتاه شدن زمان هم می شود و والدین می توانند از حرم اما رضا هم زیارت کنند.

شهربازی معارفی چه روز هایی فعالیت دارد؟

شهربازی معارفی در روز های یک شنبه، دو شنبه، سه شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه و جمعه فعالیت دارد. در روز های شنبه و روز هایی که شهادت امامان و پیامبر باشد، تعطیل می باشد. البته نا گفته نماند که شهربازی حرم امام رضا در کرونا تعطیل می باشد.

عکس های شهربازی معارفی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس های شهربازی معارفی را در کجا مشاهده کنیم؟

برای دیدن عکس شهربازی حرم امام رضا می توان نام این شهربازی را در گوگل نوشته و جست و جو نمایید. سپس تصاویری از این مجموعه پیدا می شود که می توان آن ها را مشاهده کرد و بیش تر با این مکان آشنا شد. البته در سایت های گردشگری و تفریحی نیز تعدادی از تصاویر این شهربازی وجود دارد. به سایت خود شهربازی نیز می توان وارد شد و با مشاهده کردن تصاویر با محیط داخلی این مکان بیش تر آشنا شد و در خرید بلیط بهتر تصمیم گیری کرد.

سوالات متداول

شهربازی معارفی در کدام منطقه از شهر مشهد قرار دارد؟

شهربازی معارفی در جوار حرم اما رضا در شهر مشهد قرار گرفته است.

آیا در شهربازی معارفی قیمت هر ایستگاه و وسیله بازی یکسان است؟

در شهربازی معارفی قیمت هر وسیله با سایر وسیله ها متفاوت می باشد.

وب سایت شهربازی معارفی چیست؟

وب سایت شهربازی معارفی shahrebazimaarefi.ir می باشد.

آیا شهربازی معارفی فقط مکانی برای تفریح کودکان است؟

شهربازی معارفی علاوه بر سرگرم کردن کودکان، مکانی برای آموزش مسائل دینی و آموزه های اسلامی است که تا حدودی احکام را به کودکان می آموزند.

4.3/5 - (60 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا