اطلاعات کاربردیمشاورین املاک

نرخ قانونی کمیسیون املاک در مشهد برای سال 1401

زمانی که ما از مشاور املاک در زمینه‌ خرید خانه کمک می‌ گیریم، در ابتدا برای اینکه بخواهیم هزینه‌ ای بابت خرید خانه به این دست افراد ارائه دهیم باید در قالب مبلغی به نام کمیسیون باشد. در این مقاله قصد دارد به صورت اختصاصی در مورد کمیسیون املاک در مشهد اطلاعات بسیار خوبی را به شما عزیزان ارائه دهد.

پس اگر قصد خرید خانه در مشهد را دارید و قصد دارید در مورد این موضوع به صورت اختصاصی اطلاعاتی را کسب کنید با ما همراه باشید.

منظور از کمیسیون املاک چیست؟

منظور از کمیسیون املاک چیست؟

قطعا تا به امروز بسیار شنیده‌ اید که در زمینه‌ ی املاک زمانی که خرید و فروش یا رهن و اجاره‌ ای انجام می‌ شود، مبلغی به نام کمیسیون در این قسمت مطرح می‌شود. حال این حق کمیسیون املاک چیست؟ در این قسمت مشهد املاک به صورت کاملا اختصاصی در مورد کمیسیون املاک در مشهد با شما عزیزان به بحث و گفتگو می‌پردازد.

زمانی که شما قصد دارید خانه‌ ای را توسط املاک یعنی به صورت واسطه دار خریداری کنید باید در قبال این که املاک به شما راهنمایی را ارائه می دهد که می‌تواند برای فروش و یا رهن یا اجاره خانه باشد، مبلغی را به عنوان کمیسیون املاک به او ارائه دهید. این کمیسیون از مراکز دولتی که مربوط به املاک ها می باشد ارائه می شود.

نرخ قانونی کمیسیون املاک در مشهد چقدر است؟

شاید برای شما سوال پیش آمده باشد که محاسبه حق کمیسیون مشاورین املاک مشهد به چه صورت است و چگونه می‌ توان این مبلغ و میزان ارائه آن به املاک ها مشاهده کرد. مشهد املاک به صورت کاملا اختصاصی برای شما به این موضوع می ‌پردازد که زمانی که اقدام به خریداری کردن یک خانه در منطقه هایی از مشهد می‌ کنید املاک تا چه اندازه حق دارد از جمله کمیسیون را دریافت کند. زمانی که شما قصد خرید خانه در مشهد تا 300 میلیون را دارید، حق کمیسیون این املاک به اندازه‌ سه دهم این مبلغ می ‌باشد. اما زمانی که خانه‌ای را بالاتر از 300 میلیون در مشهد خریداری می‌ کنید، حق املاک دو دهم این مبلغ می ‌باشد.

کمیسیون املاک چگونه محاسبه می شود؟

اتحادیه املاک مشهد راه‌ های بسیاری را برای افراد ارائه داده‌ است تا از این طریق افراد بتوانند قبل از خریداری کردن ملک نسبت به محاسبه کردن حق کمیسیون اقدام کنند. در این قسمت برای شما روش محاسبه کردن املاک را ارائه می دهیم. (300 میلیون × 0.3 درصد) + (300 میلیون باقی مانده × 0.2 درصد) = حق کمیسیون. روش بعدی نیز حق کمیسیون × ۹ درصد مالیات = مبلغ مالیات می باشد‌. در آخر نیز مبلغ مالیات + حق کمیسیون = مبلغ قابل پرداخت توسط هر یک از طرفین معامله می باشد.

محاسبه آنلاین کمیسیون املاک

حال که به محاسبه دستی کمسیون املاک پرداختیم در این قسمت به سراغ محاسبه آنلاین کمیسیون مشاورین املاک می پردازیم. برای برخی از افراد مشکل می باشد که بخواهند به صورت دستی اقدام به محاسبه کردن کمیسیون املاک به صورت دستی بپردازد به همین دلیل این دسته از افراد به سراغ راه‌ های محاسبه آنلاین می‌ روند. برای انجام محاسبه‌ آنلاین می‌توانید از انواع سایت‌ های معتبر که در این زمینه به فعالیت می ‌پردازد استفاده کنید. برای اینکه این سایت‌ ها را مشاهده کنید می‌ توانید از انواع مشاوران مطرح مشهد املاک به عنوان مشاوران بهترین سایت مشاوره املاک مشهد کمک گرفته تا به انجام این کار بپردازید.

کمیسیون املاک در مشهد برای اجاره چقدر است؟

کمیسیون املاک در مشهد برای اجاره چقدر است؟

همان طور که اشاره کردیم زمانی که شما برای فعالیت در زمینه‌ مسکن از املاک به عنوان واسطه استفاده می‌ کنید باید مبلغی را به عنوان کمیسیون به املاک ارائه دهید، حال می‌ خواهد برای خرید و فروش باشد یا برای رهن و اجاره. در قسمت‌ های قبلی به پرداخت کمیسیون برای خرید و فروش املاک پرداختیم، حال در این قسمت به پرداخت کمیسیون در زمینه‌ رهن و اجاره املاک می‌ پردازیم. با ما تا انتهای این قسمت همراه باشید.

در ابتدا برای محاسبه حق کمیسیون باید از فرمول 7 روز اجاره + {(۱,000,000 ÷ مبلغ رهن) × 6,000} = حق کمیسیون استفاده کنید. سپس فرمول 0.09 × حق کمیسیون = مبلغ مالیات و پس از آن فرمول مبلغ مالیات + حق کمیسیون = مبلغ قابل پرداخت توسط هر یک از طرفین معامله هستند که مد نظر قرار می گیرند و به شما نشان می دهند که حق کمیسیون در این زمینه چقدر می باشد.

کمیسیون املاک در مشهد برای رهن کامل چقدر است؟

زمانی که شما اقدام به فعالیت در زمینه‌ مسکن می‌ کنید با موضوعی به نام رهن کامل مواجه می‌ شوید و اگر شما به عنوان یک مشاور املاک در بازار به فعالیت بپردازید باید بدانید که هزینه‌ کمیسیون در زمینه‌ رهن کامل چه اندازه می ‌باشد. با مشهد املاک در این قسمت نیز همراه باشید تا به شما راه‌ های محاسبه‌ کمیسیون در زمینه‌ رهن کامل را ارائه دهیم.

در ابتدا اولین فرمول برای محاسبه این کمیسیون استفاده از فرمول (۱,000,000 ÷ مبلغ رهن) × 6,000 = حق کمیسیون می باشد‌. مورد بعدی اما استفاده از 0.09 × حق کمیسیون = مبلغ مالیات می باشد و سپس مبلغ مالیات + حق کمیسیون = مبلغ قابل پرداخت توسط هر یک از طرفین معامله می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا حق کمیسیون خرید خانه با رهن و اجاره آن فرق دارد؟

حق کمسیون در زمینه خرید خانه کاملا متفاوت از رهن و اجاره آن می باشد که همان طور که در ابتدا به صورت جداگانه نحوه محاسبه کردن این موارد را به شما عزیزان ارائه دادیم متوجه می شوید که حتی نحوه محاسبه کردن این کمسیون ها نیز متفاوت می باشد. اگر می خواهید اطلاعاتی دقیق تر در این زمینه به صورت تخصصی برای ملک خود داشته باشید، می توانید از کارشناسان مشهد املاک در این زمینه استفاده کنید.

این دسته از کارشناسان برای شما اطلاعات بسیار خوبی را ارائه می دهند و شما می توانید با توجه به آن ها حق کمیسیون این املاک را در زمینه خرید و یا رهن و اجاره خانه ها ارائه دهید.

تعرفه و حق کمیسیون املاک مشهد طبق عرف بازار چقدر است؟

همان طور که اشاره کردیم تعرفه و حق عرف کمیسیون در مشهد در زمینه‌ خانه‌ هایی که قیمتی تا 300 میلیون تومان را برای خود ارائه می‌ دهند به سه دهم این مبلغ می‌ باشد. در قیمت‌ هایی که بالای 300 میلیون تومن برای املاک هستند نیز دو دهم مبلغ فوق ارائه می ‌شود. اگر شما بیشتر از این مبالغ از افراد دریافت کنید، کاری خلاف عرف و اتحادیه انجام داده‌ اید و افراد با استفاده از این موضوع می‌توانند از شما شکایت کرده و مبلغی که از آن ها دریافت کرده‌اید را از شما به علاوه خسارت دریافت کنند.

انواع کمیسیون در معاملات ملکی کدامند؟

انواع کمیسیون در معاملات ملکی کدامند؟

در زمینه کمسیون املاک ما انواع مختلفی را در زمینه معاملات ملکی داریم که در این قسمت به صورت اختصاصی به آن ها می پردازیم. این کمسیون ها عبارت اند از حق کمیسیون خرید و فروش املاک، حق کمیسیون مشاوران املاک در صورت فسخ قرارداد، حق کمیسیون رهن کامل املاک، حق کمیسیون معاوضه ملک، حق کمیسیون رهن و اجاره املاک و حق کمیسیون مشارکت در ساخت می باشند.

به صورت کاملا اختصاصی در زمینه تمامی این حق کمیسیون ها می توانید از مشاوران مطرح مشهد املاک در این زمینه کمک بگیرید.

حق کمیسیون در صورت فسخ قرارداد چقدر است؟

زمانی که شما اقدام به فسخ قرار دادی را می کنید باید این موضوع را در نظر بگیرید که بلاخره املاک در این زمینه کار هایی را انجام داده است و شما باید نسبتا به فعالیت هایی که در این زمینه ارائه داده است کمیسیونی را ارائه دهید. برای این که بدانید تا چه اندازه باید نسبت به کمیسیون فسخ قرار داد اقدام کنید در ابتدا باید این موضوع را در نظر بگیرید که قرار داد شما در چه زمینه ای بوده است؟ آیا فروش در این بین به وجود آمده یا رهن و اجاره با تنها رهن کامل. زمانی که این موارد تعیین شود با توجه به آن ها کمسیون املاک، همان طور که مطالب قبلی به آن پرداختیم حساب شده و به فرد ارائه می شود.

حق کمیسیون بر عهده چه کسی است؟

حق کمیسیون بر عهده هر دو طرف قرار داد می باشد. یعنی نیمی از حق را باید یک سمت قرار داد و نیمی دیگر را باید دیگر سمت قرار داد پرداخت کند. همان طور که اشاره شد ما در هر یک از راه حل هایی که به شما عزیزان در جهت حق کمیسیون ارائه دادیم در انتها نیز نحوه این که چگونه این موضوع را محاسبه کنیم نیز گفتیم که باعث می شود افراد به راحتی بتوانند این موضوع را درک کنند.

آیا برای تمدید قرارداد هم نیاز به حق کمیسیون است؟

آیا برای تمدید قرارداد هم نیاز به حق کمیسیون است؟

زمانی که شما خانه ای را به صورت رهن و اجاره خریداری می کنید باید در زمانی که اقدام به تمدید قرارداد داد می کنید، مبلغی را به عنوان حق کمیسیون به املاک ارائه دهید. به همین دلیل است که بیشتر افرادی که در زمینه املاک فعالیت دارند برای این که در زمان های طولانی از قرار داد خود کسب درآمد کنند، بیشتر زمان خود را صرف موارد رهنی و اجاره ای می کنند اما به صورت کلی این فروش است که برای املاک سود بسیاری را ایجاد می کند.

سوالات متداول

سوالات متداول

رییس اتحادیه نقشی در تعیین کمیسیون دارد؟

بله این رییس اعلام می کند که املاک ها تا چه اندازه حق دارند از افراد کمیسیون دریافت کنند.

بخشنامه جدید کمیسیون املاک را از کجا مشاهده کنیم؟

می توانید از انواع سایت های معتبر در این زمینه استفاده کرده و این بخشنامه ها را به راحتی دانلود و مشاهده کنید.

آیا برای فسخ قرار داد نیاز است که هزینه ای کمیسیونی شود؟

در زمینه فسخ قرار داد نیز شما باید کمیسیونی را به املاک ارائه دهید و این موضوع باعث حذف کمیسیون نمی شود.

برای تمدید رهن و اجاره خانه نیز باید کمیسیون دریافت شود؟

برای این که بخواهی رهن یا اجاره خانه خود را تمدید کنید باید کمیسیونی را به املاک مورد نظر ارائه دهید.

3.9/5 - (62 امتیاز)

مهسا بنکدار یزدی

تجربیات بسیاری در زمینه املاک به دلیل فعالیت محیطی دارم و این اطلاعات را در قالب مقاله در سایت مشهد املاک در اختیار شما قرار خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا