اطلاعات کاربردی

10 ایده برای بازسازی‌ خانه با هزینه کم به همراه عکس قبل و بعد

بازسازی یک خانه در حالت کلی به فعالیت هایی می گویند که در جهت افزایش عمر آن خانه انجام می شود و گاهی نیز پیش می آید که تعمیرات هم انجام می شود تا خانه کاملا ماندگار و مستحکم شود و باز سازی زیر ساخت های ساختمانی شامل دو مورد تعییر و همین طور تعمیر می شود و قسمت های مهم خانه مثل لوله کشی و برق و گاز مربوط به نیاز های اولیه خانه شما می شود و در بحث دکوراسیون که در ادامه نیز آن را توضیح خواهیم داد. بازسازی‌ خانه بستگی به نیاز شما دارد و می تواند شامل مواردی مانند زیبایی و ظاهر خانه شما باشد و تمام آن چه که شما آن ها را بازسازی می کنید را در بر می گیرد و همچنین در نو سازی و بازسازی ساختمان ها به دو روش متفاوت انجام می شود که یکی از آن ها روش بازسازی ساختمان حفاظتی است و دیگر روش نیز روش ساختمان سبکی است.

در روش بازسازی ساختمان سبکی تکه های فرسوده و قدیمی ساختمان با تکه های جدید و نو جا به جا می شود و در این صورت کم ترین تغییر نسبت به نقشه اولیه ایجاد می شود و در مواردی که آشپزخانه را تخریب می کنند تا از نو آن را بسازند بیش تر قسمت هایی را در بر می گیرد مثل تخریب دیوار ها و تخریب آرک های قدیمی و یا حتی تعویض کابینت و کف سازی و یا کاشی های بین کابینتی و پرده و غیره که در نوسازی آشپر خانه هزینه بسیار زیادی نیز مصرف می شود.

در مواردی مثل باز سازی اتاق های خانه نیز سه گزینه اصلی وجود دارد که به مرور نیاز به بازسازی پیدا می کند و آن هم دیوار های اتاق می باشد که می تواند شامل عوض کردن رنگ و یا کاغذ دیواری اتاق باشد و یا کف و زمین اتاق می باشد ک می تواند شامل عوض کردن سرامیک های آن باشد و هم چنین می تواند تعویض کمد ها و کمد های دیواری نیز باشد.

منظور از بازسازی‌ خانه چیست؟

منظور از بازسازی‌ خانه چیست؟

در مورد این موضوع که اصلا بازسازی خانه چیست می توان گفت که مرمت و یا به اصطلاح بازسازی یک خانه یا بنا به تمام فعالیت هایی گفته می شود که با پیاده کردن این فعالیت ها بر روی یک خانه یا بنا عمر آن خانه یا بنا را افزایش می دهیم.

در واقع ما با این کار و با انجام تعمیرات لازم در در این خانه به حفظ و ماندگاری این خانه یا بنا کمک بسیار زیادی می کنیم. همان طور که برای انجام هر کاری باید قوانین و روش های انجام آن کار را بدانیم و به آن ها پایبند باشیم و با دقت و ظرافت آن ها را انجام دهیم.

کار مرمت و یا بازسازی خانه ها نیز قوانین و روش های خود را دارد که باید با همان دقت و ظرافت آن ها را انجام داد. باز سازی خانه های فرسوده و بازسازی خانه های قدیمی و خانه های کلنگی نسبت به باز سازی خانه های نو ساخت و یا چند سال ساخت بیش تر مورد توجه قرار می گیرند و این دسته از خانه ها و بنا ها بیش تر به باز سازی احتیاج دارد.

برای بازسازی یک خانه یا بنا و نوسازی آن همان طور که گفته می شود و همه ما نیز می دانیم باید به عوامل مختلفی توجه کنیم زیرا کار مرمت و بازسازی یک خانه با توجه به این که این کار، کار آسانی نیست و تصمیم به بازسازی یک خانه تصمیم بسیار مهم و بزرگی است که باید با توجه به در نظر گرفتن تمام جوانب این تصمیم را بگیریم. ما در اینجا تصمیم داریم به چند مورد از عوامل مختلفی که باید در این تصمیم گیری مهم به آن ها توجه کنیم اشاره کنیم و آن ها را شرح دهیم تا تصمیم بهتر و معقول تری را بگیرید در مرحله اول یکی از این عوامل میزان بودجه در دسترس شما می باشد که باید به اندازه کافی و نیاز آن خانه باشد و باید حتماً قبل از تصمیم به بازسازی و اقدام به انجام کاری بودجه در دسترس خود را در نظر بگیرید و از دیگر عوامل مهم در تصمیم گیری این است که باید نیاز های خود را برای بازسازی و مرمت در نظر بگیرید و این که دقیقاً برای چه چیزی می خواهید این کار را انجام دهید و چه کار هایی باید در طی آن انجام دهید و حتی این که زمان کافی برای انجام این کار را دارید یا این که چه فصلی برای انجام این کار بهتر است.

در نهایت یکی از مهم ترین اقداماتی که باید به آن توجه کنید این است که در درجه اول باید بدانید که چه فضا هایی از خانه شما نیاز به مرمت و بازسازی دارد و آیا این بازسازی به زیر ساخت های دولتی مانند تاسیسات هم مربوط می شود یا نه.

برای بازسازی‌ خانه باید از کجا شروع کرد؟

برای بازسازی‌ خانه باید از کجا شروع کرد؟

در جواب به این پرسش مهم که برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم باید بگوییم همان طور که در قسمت قبل هم گفته شد بعد از این که مورد که شما هدف خود را برای بازسازی یک خانه در نظر گرفتید و با توجه به عوامل مهم و پایه ای که پیش تر گفته شد و عبارت بود از بودجه در دسترس شما و نیازهای شما و آن خانه در نهایت مشخص می شود که حالا باید برای مرمت و بازسازی خانه به سراغ فرآیند اصلی بازسازی بروید این پروسه در حالت کلی شامل دو مرحله پایه ای می باشد که یکی از آن ها بازسازی زیر ساخت ساختمان است و دیگر مرحله بازسازی دکوراسیون خانه می باشد.

در بازسازی زیر ساخت ساختمان به چند نکته اشاره می شود و شامل تغییر آن خانه و یا در صورت نیاز، تعمیر قسمت های حیاتی آن خانه می باشد. قسمت های حیاتی یک خانه نیز نیاز به کار هایی مانند لوله کشی یا برق کشی دارد که این کار ها مربوط به نیازهای روزانه شما می شود و نوعی بازسازی و مرمت محسوب می شود.

در مورد بازسازی دکوراسیون باید به این نکته توجه کرد که بازسازی دکوراسیون شامل مواردی می شود که تنها مربوط به زیبایی و ظاهر و به اصطلاح دیزاین داخلی خانه شما می باشد و برای تمام قسمت هایی از خانه که شما قصد بازسازی و مرمت آن را دارید می خواهید آن را نوسازی کنید را در بر می گیرد.

آیا بازسازی‌ خانه در قیمت ملک موثر است؟

بازسازی خانه در قیمت خود خانه تاثیر بسیار زیادی دارد به صورتی که بعضی از افراد هستند که بازسازی خانه را انجام می دهند صرفا به این خاطر که قمیت آن خانه افزایش پیدا کند و همان طور که شما نیز می دانید در زمانی که شما خانه را تعمیر می کنید قیمت آن به صورت چشم گیری تغییر نمی کند زیرا سطح فعالیت ها و اقداماتی که انجام می شود بسیار ابتدایی و پایه است و اما در بازسازی خانه تغییراتی که انجام می شود به صورتی است که از سطح ابتدایی به فعالیت های بنیادی تبديل می شود و در نتیجه ارزش و قیمت خانه شما نیز بالا می رود و در صورت اقدام به فروش خانه نیز سود زیادی دست گیر شما خواهد شد.

هزینه بازسازی یک ملک چقدر است؟

هزینه بازسازی یک ملک چقدر است؟

قیمت بازسازی خانه به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. برای برآورد هزینه بازسازی خانه های قدیمی و خانه هایی که نیاز به بازسازی دارند از هزینه های مختلفی که باید برای انجام این کار صرف کند به صورت کامل باید حتماً قبل از شروع کار مطلع باشید و پس از آن نیز از قسمت هایی از خانه که قصد دارید آن ها را باز سازی و مرمت کنید به سراغ تهیه یک لیست کلی برای انجام دادن آن بروید و حتما لیستی تهیه کنید تا پس از آن که هزینه هر کدام از بخش ها را به صورت حدودی برآورد کردید بتوانید کار خود را شروع کنید و زمانی که هر کدام از بخش های خانه را که برای مرمت و بازسازی انتخاب می کنید.

کاملاً معین کنید که تمام این قسمت ها با چه هزینه ای انجام می شود و آیا بودجه در دسترس شما برای انجام این کار کافی است یا خیر و پس از آن در صورت کافی نبودن بودجه می توانید تنها قسمت های مهم تری از خانه را بازسازی کنید و در فرصتی مناسب تر تمام قسمت های دیگر را نیز باز سازی خواهید کرد.

البته در مراحلی که برای برآورد هزینه بازسازی خانه کلنگی مطرح می‌شود این است که در همه مراحل از بازسازی نباید فراموش کرد که حتماً باید از کارشناسان در زمینه بازسازی خانه های فرسوده مشورت گرفت و این کار ضرورت بسیار زیادی دارد.

در مورد هزینه های بازسازی خانه های فرسوده به چند مورد اشاره می شود که به شما کمک می کند که بتوانید یک هزینه حدودی برای بازسازی خانه و ساختمان خودتان برآورد کنید، هزینه های مربوط به خرید مصالح و همین طور هزینه های مربوط به حمل و نقل زباله و هزینه مجریان کارگران و پیمانکاران و دیگر نیروهایی که در پروژه بازسازی خانه شما حضور یافته اند و در نهایت در صورت نیاز شما هزینه های تعمیرات و هزینه های تغییرات دکوراسیون هم وجود دارد.

مراحل بازسازی‌ خانه کدامند؟

مراحل بازسازی خانه به عوامل مختلفی بستگی دارد به طور مثال این که شما می خواهید خانه خود را تعمیر کنید یا این که می خواهید خانه خود را تغییر دهید که هر کدام از این ها مراحل مخصوص خود را دارد.

انتخاب سبک دکوراسیون: انتخاب سبک دکوراسیون منزل و دیزاین داخلی خانه باید با توجه به سلیقه شما و نظر مشاورین در این زمینه انجام شود و جزو مراحل اصلی کار بازسازی نیست و طبق نیاز های شما و نظر شما این کار انجام می شود.

تغییرات در نقشه: این کار بسیار مهم بوده و حتما باید زیر نظر کارشناسان و متخصصان در این حوزه انجام بگیرد و معمولا کارو حرفه کسی که نقشه کشی می کند در این مورد است که بتواند به بهترین نحو این بازسازی را انجام دهد.

بازسازی داخلی: در بازسازی داخلی خانه ها قسمت هایی از خانه که نیاز به مرمت دارد تعمیر می شود و در صورت نیاز به دکوراسیون آن نیز پرداخته می شود.

بازسازی خارجی: در بازسازی خارجی خانه ها قسمت های بیرونی خانه مرمت می شود.

هزینه بازسازی‌ خانه به چه مواردی بستگی دارد؟

هزینه بازسازی‌ خانه به چه مواردی بستگی دارد؟

در حالت کلی هزینه بازسازی یک خانه مربوط به کوچک بودن یا بزرگ بودن خانه و این مورد که چه مصالح و موادی به کار برد و این که آیا مصالح و قطعات به کار برده شده درجه اول هستن یا خیر بستگی دارد و در کل در بحث هزینه بازسازی‌ به چند مورد زیر اشاره می شود.

هزینه خرید مصالح و هزینه حمل و نقل زباله و هزینه تعمیرات و هزینه تغییر دکوراسیون و هزینه مجریان و کارگران و پیمان کاران و نیرو های حضور یافته در پروژه بازسازی خانه که هزینه مجریان در حالت کلی به دو روش اصلی محاسبه می شود که این روش ها یکی روش روزمزد بوده و دیگری روش کنترات می باشد.

از روش روزمزد برای پروژه هایی استفاده می شود که خانه هایی هستند که متراژ بالایی ندارند به اصطلاح برای بازسازی خانه کوچک استفاده می شود و برای کسی که کار می کند به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست که کار خود را بر اساس متر مربعی انجام دهد و در نهایت دستمزد استاد کاران که کار خود را به صورت حرفه ای انجام می دهند روزانه چیزی حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومن محاسبه می شود.

روش کنتراتی با روش روزمزد متفاوت است و در این روش کمی موضوع فرق می کند و این روش کنتراتی بیش تر در پروژه های ساختمانی استفاده می شود که پیمان کار به طور کلی از همان ابتدا قیمتی را برای انجام پروژه در نظر می‌گیرد و آن را اعلام می‌کند.

در این روش سرعت انجام کار مجریان نیز بیش تر از روش دستمزد می باشد و پیمان کار نیز در این روش تشویق می‌شود تا سریع تر پروژه ای که به آن داده شده را انجام دهد و در زمان کوتاهی آن را به پایان برساند تا زود تر نیز بتواند به دستمزد خود برسد و آن را بگیرد.

آیا برای بازسازی‌ خانه نیاز به اخذ مجوز است؟

آیا برای بازسازی‌ خانه نیاز به اخذ مجوز است؟

برای پاسخ به این سوال که آیا برای بازسازی نیاز به اخذ مجوز هست یا نیست باید ابتدا به این نکته توجه کنیم که برای بازسازی چه مواردی را می خواهیم انجام بدیم و تغییرات آن تا چه میزان می باشد و هم چنین این که بازسازی شامل موارد مختلفی می باشد و اخذ مجوز هم وابسته به نوع کار در بازسازی خانه می باشد.

ما ابتدا به این مسئله خواهیم پرداخت که در چه مواردی نیاز به اخذ مجوز وجود دارد در مواردی که بازسازی خانه شما به صورتی باشد که سبب تغییرات اساسی و برهم خوردن نقشه کلی خانه شما خواهد شد که لازم است قبل از این که شروع کار شود و تخریب انجام شود، مواردی که باید بازسازی شود از شهرداری منطقه مجوز مربوط را اخذ نمایید که ما در ادامه به چند مورد از مواردی که نیاز به اخذ مجوز از شهرداری دارند اشاره خواهیم کرد.

در مواردی مثل جابجایی و یا تخریب دیوار و ستون‌ هایی که احتمال ریزش ناگهانی ساختمان را در پی داشته باشد و هم چنین در موارد تخریب و یا جابجایی دیوار های انباری نیز باید حتما مجوز اخد شود.

همین طور در موارد حذف و یا جابجایی دیوار هایی که باعث از بین رفتن فضای پارکینگ می شود و در مواقع جابه جایی راه پله ساختمان و همین طور جابه‌ جایی بخش‌ هایی از ساختمان که باعث به هم خوردن ضوابط و قوانین شهر سازی می شود.

حال به این خواهیم پرداخت که در چه مواردی نیاز به اخذ مجوز بازسازی نداریم اگر شما می خواهید خانه خودتان را در حد جزئی تغییراتی ایجاد کنید نیازی به دریافت مجوز از شهرداری ندارید و در این صورت شما می توانید فرایند بازسازی خانه خودتان را طبق ضوابط داخلی و قوانین آپارتمان ها و یا مجتمع هایی که در آن زندگی می کنید کار بازسازی را خانه خودتان را انجام دهید.

به طور مثال اگر تصمیم دارید که آشپزخانه خانه خود را اپن کنید و دیوار های آن را بردارید یا در صورت تخریب کف زمین و تخریب و عوض کردن سرامیک ها و کاشی های قدیمی نیازی با اخذ مجوز نیس و همین طور در مواردی مثل رنگ آمیزی دیواره ها و تعویض درب و یا پنجره و لوله کشی آب و فاضلاب و احداث استخر و بازسازی نما و حفر چاه و نصب حفاظ بر روی دیوار ها و در موارد دیگر از این دسته شما می توانید بدون مجوز کار بازسازی خانه خود را شروع کنید.

ایده برای بازسازی‌ خانه

در بحث ایده برای بازسازی خانه حتما باید نظر یک کارشناس و مشاور را در این حوزه بگیریم و توصیه می شود که حتما در صورت امکان به این افراد رجوع شود.

بهترین شرکت های بازسازی‌ خانه کدامند؟

بهترین شرکت بازسازی خانه شرکتی است که بتواند به نحو احسن شما را راهنمایی کند و از خدمات بازسازی خانه شما را آگاه کند و در صورت نیاز حتی به شما آموزش بازسازی خانه را نیز در حد پایه بدهد. در تمام شهر ها شرکت های بازسازی‌ خانه وجود دارد مانند ساختمان بازسازی شده در مشهد و یا بازسازی خانه های قدیمی در تهران.

آیا بازسازی‌ خانه سودمند است؟

آیا بازسازی‌ خانه سودمند است؟

تعمیرات خانه تاثیر زیادی بر روی افزایش قیمت آن خانه ندارد اما بازسازی یک خانه تاثیر بسزایی در افزایش قیمت این خانه خواهد داشت و اگر خانه ای که آن دارید زندگی می کنید هنوز مقاومت و استحکام خود را حفظ کرده است بازسازی این خانه یکی از بهترین راه ها برای افزایش ارزش و قیمت خانه شما می باشد و شما می توانید در آن به راحتی در این خانه زندگی کنید.

همین طور هر چه بازسازی خانه عمیق تر و گسترده تر باشد و هزینه بیش تری نیز برای آن گذاشته شود تاثیر بسیار زیادی نیز بر روی افزایش قیمت آن خانه دارد. پس می توان گفت که در شرایط‌ خاص سود بازسازی خانه بسیار زیاد می باشد.

برای انجام این کار نیاز به مشاوره است؟

بله حتما باید به یک مشاور و متخصص این کار که در حرفه خود بسیار عللی عمل کند رجوع کرده و راجع به بازسازی حتما از آن مشاوره بگیریم. در صورت نیاز به اطلاعات اولیه شما می توانید با مراجعه به سایت بازسازی خانه نیز اطلاعات اولیه و پایه ای به دست بیاورید.

در پایان برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است تا نگاهی داشته باشید بر مقاله فرق ملک بازسازی شده و بازسازی نشده و آن را مطالعه کنید.

برای انجام این کار نیاز به مشاوره است؟

سوالات متداول

بازسازی خانه با هزینه کم چگونه است؟

باز سازی خانه با هزینه کم بسیار نسبی است و نمی‌ توان گفت که هزینه کم چقدر است پس برای هر فرد هزینه کم تعریفی دارد و شما باید تنها باید با توجه به بودجه خودتان تصمیم بگیرید که این کار را انجام دهید یا خیر.

در چه مواردی برای بازسازی خانه به مجوز احتیاج داریم؟

در مواردی مثل جابجایی و یا تخریب دیوار و ستون‌ هایی که احتمال ریزش ناگهانی ساختمان را در پی داشته باشد و هم چنین در موارد تخریب و یا جابجایی دیوارهای انباری نیز باید حتما مجوز اخد شود، همین طور در موارد حذف و یا جابجایی دیوار هایی که باعث از بین رفتن فضای پارکینگ می شود و در مواقع جابه جایی راه پله ساختمان و همین طور جابه‌ جایی بخش‌ هایی از ساختمان که باعث به هم خوردن ضوابط و قوانین شهر سازی می شود.

در چه مواردی برای بازسازی خانه به مجوز احتیاج نداریم؟

در موارد مثل این موارد که تصمیم دارید آشپزخانه خانه خود را اپن کنید و یا دیوارهای آن را بردارید یا در صورت تخریب کف زمین و تخریب و عوض کردن سرامیک ها و کاشی های قدیمی نیازی با اخذ مجوز نیس و همین طور در مواردی مثل رنگ آمیزی دیواره ها و تعویض درب و یا پنجره و لوله کشی آب و فاضلاب و احداث استخر و بازسازی نما و حفر چاه و نصب حفاظ بر روی دیوار ها و در موارد دیگر از این دسته شما می توانید بدون مجوز کار بازسازی خانه خود را شروع کنید.

چند روش برای پرداخت هزینه های مجریان و پیمان کاران وجود دارد؟

دو روش برای پرداخت هزینه های پیمان کاران وجود دارد که یکی از آن ها روزمزد است و دیگری کنتراتی.

3.7/5 - (6 امتیاز)

عاطفه اکرمی

دارای مدرک لیسانس شهرسازی از دانشگاه شریف و عضو بخش دیجیتال مارکتینگ جهش و نویسنده سایت بزرگ مشهد املاک هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا