اطلاعات کاربردیمشاورین املاک

مشاور املاک کیست؟ آموزش، بررسی حق الزحمه، معایب و مزایا این شغل

یکی از بهترین و پر درآمد ترین مشاغل که امروزه طرفداران زیادی بین خانوم ها و آقایان پیدا کرده است و افراد زیادی را مشاهده می کنیم که در این زمینه در حال فعالیت هستند، مشاور املاک می باشد. شاید شما نیز جزء دسته افرادی باشید که علاقه بسیار زیادی به این شغل بی نظیر داشته باشید. اگر پاسخ این سوال بله است، پس خوش آمدید! تیم مجرب مشهد املاک در این مقاله برای شما از الف تا ی تبدیل به یک مشاور املاک بی نظیر را ارائه می دهد و شما را با این شغل کاملا آشنا می کند. با ما همراه باشید.

مشاور املاک به چه کسی می گویند؟

مشاور املاک به چه کسی می گویند؟

در ابتدا این مقاله به این موضوع می پردازیم که اصلا مشاوره املاک کیست و چه خصوصیاتی دارد؟ مشاور املاک فردی است که در زمینه فروش و یا خرید تمامی ملک ها مانند زمین، خانه، باغ، باغچه و …. دارای اطلاعات کامل می باشد. مشاور املاک فردی است که علاوه بر داشتن اطلاعات در زمینه فروش ملک، زمینه موارد حقوقی آن نیز دارای اطلاعات بسیاری می باشد، به این صورت که فردی که به او مراجعه می کند باید بداند که چگونه باید پاسخ آن فرد را بدهد و در تمامی زمینه ها او را راهنمایی کند. در ادامه مطلب به این موضوع می پردازیم که اصلا وظیفه این فرد چیست و چه کار هایی را باید در حیطه مشاور املاک بودن ارائه دهد.

وظیفه مشاور املاک چیست؟

در این قسمت به وظیفه مشاور املاک و صفر تا صد تبدیل شدن به یک مشاور املاک موفق می پردازیم. در ابتدا یک مشاور املاک موفق وظیفه دارد که گوش شنوا برای مراجعه کننده باشد. او باید کاملا به فردی که به او مراجعه می کند گوش دهد و خواسته او را در نظر بگیرد تا بتواند با توجه به آن خواسته موارد مورد نظر را به او ارائه دهد.

وظیفه بعدی یک کارگزار املاک حرفه ای این است که او بتواند به درستی ملک های مورد نظر را ارائه دهد. اگر مشاور املاک تنها سود و منفعت خود را در نظر بگیرد، به هیچ عنوان نمی تواند به درستی موارد را به خریداری ارائه دهد و دچار مشکل می شود. مورد بعدی این است که وظیفه دارد انتخاب را به عهده خریدار بگذارد. او باید به گونه ای رفتار کند که در زمینه کاری به صورت بی طرف باشد. پا فشاری بر روی خرید ملک ها باعث پایین آوردن وجهه کاری او می شود.

یک مشاور املاک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در این قسمت به معرفی ویژگی های مشاور املاک حرفه ای می پردازیم تا شما بتوانید به درستی با پیروی کردن از این ویژگی ها خود را به عنوان یک کارگزار املاک بی نظیر ارائه دهید. حال این ویژگی ها چه چیزی می باشد؟ با مشهد املاک همراه باشید تا این ویژگی ها را یک به یک بررسی کنیم.

یک مشاور املاک حرفه ای باید همواره در کار خود مصمم باشد. او باید بداند که به چه دلیل دارد این کار را انجام می دهد و کار خود را به درستی ارائه دهد، هم چنین باید همواره آماده پاسخگویی به افراد باشد. مورد بعدی در ویژگی یک مشاور املاک حرفه ای این است که اصلا نباید درمورد نظر های خریدار بحث کند. بحث کردن این حس را به فرد می دهد که انگار مشاور ملک مورد نظر خود را می خواهد بفروشد، نه ملک مورد نظر آن ها.

دیگر مورد بعدی این است که یک کارگزار املاک حرفه ای باید به روز باشد. او باید روزانه فایل های مربوط به ملک را دریافت کند و ملک های جدید تر را برای خود داشته باشد تا بتواند خرید و فروش یا رهن و اجاره بیشتری را در ماه انجام دهد.

چگونه می توانیم به عنوان یک مشاور املاک فعالیت کنیم؟

چگونه می توانیم به عنوان یک مشاور املاک فعالیت کنیم؟

اگر نظر دیگر افراد را در این زمینه بپرسید، به شما می گویند که باید ابتدا مراحل قانونی را طی کنید. اما به مشهد املاک اعتماد کنید، ما این نظر را داریم که شما باید ابتدا علم کافی و علاقه کافی برای انجام این کار را داشته باشید و سپس به دنبال مراحل قانونی بروید. شما اگر به عنوان یک مشاور املاک خوب علم کافی را نداشته باشید، به هیچ عنوان نمی توانید حتی یک ملک ده متری را بفروشید و در مقابل اگر علاقه به انجام این کار را نداشته باشید، هیچ وقت در محل کار خود حاضر نیستید که حتی همان ملک ده متری را بفروشید!

پس پایه و اساس این موضوع علاقه و علم است و سپس مراجعه به انجام مراحل قانونی می باشد که آن هم نیز مراحل مربوط به خودش را دارد.

شغل مشاور املاک چه ویژگی هایی دارد؟

حال که با مشهد املاک همراه بودید و تا به این قسمت مشاهده کردید که یک کارگزار املاک برتر چه ویژگی هایی دارد، به سراغ شغل مشاور املاک و ویژگی های آن می رویم و در قالب سه تیتر آن را برای شما عزیزان ارائه می دهیم تا بیشتر از قبل با این شغل بی نظیر و پر درآمد آشنا شوید. با ما همراه باشید.

نیازمند یک زمان کاری مشخص نیست

نیازی نیست شما حتما در ساعت مقرر در بنگاه املاک خود باشید. به لحاظ ساعت کاری، شغل مشاور بسیار انعطاف پذیر است و برای افرادی که به عنوان شغل دوم به این موضوع نگاه می کنند بسیار کاربردی می باشد.

خستگی بسیاری را برای فرد به وجود نمی آورد

شغل مشاور املاکی خستگی بسیار کمی را برای فرد به وجود می آورد. این شغل نیازمند تعامل است نه نیازمند ارائه بدنی. پس مانند دیگر شغل ها که حرکت در آن مورد استفاده است، خستگی برای فرد به وجود نمی آورد.

درآمد بسیار بالایی برای فرد دارد

کسب درآمد از طریق شغل مشاور املاک بسیار بالا می باشد. به طوری که شما اگر بتوانید با علم خود در این شغل یک معامله خوب را انجام دهید، درآمد نیازمند برای چندین ماه خود را در یک معامله کسب کرده اید.

شغل مشاور املاک چه معایبی دارد؟

از قدیم گفته اند که هر گلی یک خاری دارد و این موضوع درمورد شغل کارگزار املاک نیز صدق می کند. در این قسمت به معایب شغل مشاور املاک می پردازیم.

دید عموم به این شغل متفاوت است

به دلیل وجود افراد بسیار زیاد و سودجو در این حیطه کاری، عموم به این شغل دید مثبتی ندارند با این که تمامی افراد در این شغل به یک مدل رفتار نمی کنند.

تضمینی نیست که شما در یک ماه حتما کسب درآمد کنید

این موضوع برای افرادی که نیازمند به درآمد ثابت هستند ایجاد مشکل می کند. هیچ تضمینی در شغل کارگزار املاک نیست که شما در یک ماه فروش یا رهن و اجاره داشته باشید. ممکن است یک ماه به عنوان مثال صد میلیون درآمد داشته باشید و ماهه بعدی هیچ درآمدی وجود نداشته باشد.

شغل مشاور املاک بسیار پر استرس است

این شغل درصد استرس بالایی را برای خود دارد و ممکن است بسیاری از افراد نتوانند موضوع عصبی این شغل را تحمل کرده و در آن ادامه دهند.

قوانین مشاور املاک

برای تبدیل به یک مشاور املاک بسیار حرفه ای و یا تاسیس یک بنگاه املاک شما باید قوانین بسیاری را مورد نظر قرار دهید. اگر قصد دارید از این قوانین مطلع شده و ویژگی ها و فنون هر مشاور املاک خوب و موفق را بدانید، حتما همین حالا با مشاوران مجرب و حرفه ای تیم مشهد املاک ارتباط برقرار کرده و سپس اقدام به فعالیت در این زمینه کنید.

سایت مشاور املاک چیست؟

سایت مشاور املاک چیست؟

امروزه معمولا بسیاری از افراد که در زمینه کارگزار املاک فعالیت دارند سایت مخصوص به مشاور املاک خود را دارند. به این صورت که افراد در این سایت فایل های خود را قرار می دهند و به شما که به عنوان خریدار به این افراد مراجعه می کنید پیشنهاد می کنند که با مراجعه به این سایت و مشاهده کردن فایل های مربوط به خانه ها، کد مورد نظر را به این افراد ارائه دهید و سپس اقدامات دیگر را انجام دهید.

اگر می خواهید برای خرید خانه در مشهد اقدام کنید سایت مشهد املاک با افتخار به عنوان بهترین سایت خدماتی ارزنده را در دسترس شما قرار می دهند.

لیست بهترین مشاورین املاک در ایران

اگر قصد خریداری کردن یک ملک و یا رهن و اجاره کردن آن را دارید و نمی دانید کدام یک از مشاوران املاک موجود در ایران و یا موجود در شهر مورد نظر شما جزء بهترین ها می باشند، توصیه می شود از مشاوران برتر مشهد املاک کمک گرفته و یا از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند کمک بگیرید. از این طریق می توانید به راحتی بهترین را انتخاب کرده و نزد او بروید.

اگر به دنبال یک مشاور خوب برای پیدا کردن بهترین خانه در مشهد با توجه به نیاز خود هستید با ما در مشهد املاک همراه باشید.

مشاورین املاک به چند دسته تقسیم می شوند؟

مشاورین املاک به چند دسته تقسیم می شوند؟

به صورت کلی در حیطه کاری مشاوران املاک ما چهار زمینه را مشاهده می کنیم که به زبانی ساده تر می گوییم مشاوران املاک به چهار دسته تقسیم می شوند. دسته اول، مشاوران فروشنده می باشند که همان طور که از نامشان پیداست به فروش ملک می پردازند. دسته دوم، مشاوران خریدار که همان طور از نامش پیداست به خرید کمک می کنند. دسته سوم، دو طرفه هستند که به خرید و فروش به صورت ترکیبی می پردازند و دسته آخر کارگزاران معاملات هستند که به عنوان نماینده خرید و فروش ارائه می شوند.

مشاور املاک چه مهارت هایی باید داشته باشد؟

برای این که فردی به عنوان یک مشاور املاک عمل کند، باید مهارت های بسیاری را داشته باشد. این مهارت ها عبارت اند از مهارت ارتباطی، مهارت تجزیه و تحلیل بازار، مهارت شناخت از قوانین ملکی، ثبتی و حقوقی و در آخر مهارت بررسی همه جانبه ملک می باشند.

سوالات متداول

سوالات متداول

آیا مشاور املاک آنلاین نیز داریم؟

می توانید از تیم مشهد املاک برای دریافت مشاور املاک آنلاین استفاده کنید.

برای مشاور املاک شدن چه باید کرد؟

باید مهارت ها و ویژگی هایی را مد نظر قرار داد تا تبدیل به یک مشاور املاک برتر شد.

آیا سایت مشاور املاک داریم؟

سایت مخصوص این کار وجود دارد که می توانید از مشهد املاک درمورد آن اطلاعات بگیرید.

آیا لیستی از مشاوران املاک برتر در این وجود دارد؟

این لیست وجود دارد و شما می توانید با کمک از آن ها به بهترین مراجعه کنید.

4.6/5 - (9 امتیاز)

مهسا بنکدار یزدی

تجربیات بسیاری در زمینه املاک به دلیل فعالیت محیطی دارم و این اطلاعات را در قالب مقاله در سایت مشهد املاک در اختیار شما قرار خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا