اطلاعات کاربردیراهنمای املاک مشهد

بررسی قدمت ساختمان چگونه امکان پذیر است؟ 5 نکته طلایی در این مورد

بررسی قدمت ساختمان همان تعیین سن ساختمان است که هرچه خانه های نوساز باشند از امکانات بیشتری برخوردار هستند و به عنوان خانه های سالم شناخته می شوند. در راستای بحث خرید خانه در مشهد بدین بحث خواهیم پرداخت پس همراه مشهد املاک باشید.

منظور از بررسی قدمت ساختمان چیست؟

منظور از بررسی قدمت ساختمان چیست؟

با توجه به اینکه در صنعت ساختمان سازی افراد بسیار زیادی خانه های خود را به فروش می رسانند بسیاری از افراد خریدار می خواهند که قدمت ساختمان را بررسی کنند. علت مشخص کردن قدمت ساختمان این است که افراد با توجه به این موضوع می‌ توانند هزینه خانه ها را با توجه به قدیمی ساز بودن آن کاهش دهند. علاوه بر اینکه در ساختمان ها قدمت بررسی می شود قدمت بنا در زمین کشاورزی هم مورد بررسی قرار می‌ گیرد.

هرچه افراد بتوانند خانه های نوساز برای خود تهیه کنند می‌ توانند از امکانات بیشتری برخوردار شوند و همچنین می‌ توانند در مقابل حادثه های مختلف مانند زلزله از امنیت این خانه ها استفاده کنند. منظور از بررسی قدمت ساختمان این است که سن ساختمان را مشخص می کنند و با توجه به آن در سند ساختمان ذکر می شود و افراد می توانند آن را مشاهده کنند.

بررسی قدمت ساختمان چگونه صورت می گیرد؟

بررسی قدمت ساختمان چگونه صورت می گیرد؟

راه های بسیار زیادی برای بررسی قدمت ساختمان وجود دارد که بسیاری از کارشناسان می توانند با استفاده از این راه‌ها سن ساختمان‌ ها را تعیین کنند. با توجه به اینکه قدمت ساختمان یکی از عوامل موثر بر روی قیمت آن است می‌ توانیم جدول کاهش ارزش بنا نسبت به عمر را در گوگل مشاهده کنیم. برای بسیاری از خانه‌ ها که دارای سند رسمی هستند از کارشناس های مختلفی برای تعیین سن آن استفاده می شود.

راه های بسیار زیادی برای مشخص کردن قدمت ساختمان وجود دارد که با مراجعه به گوگل و جستجو کردن این عنوان می توانیم به اطلاعات بسیاری دست پیدا کنیم. از راه های معمول برای تعیین سن ساختمان می توانیم به حضور کارشناس دادگستری و همچنین استفاده از عکس های قدیمی که به صورت هوایی از زمین گرفته شده است. همچنین برای اینکه قدمت ساختمان بررسی شود می توانیم از سن سندی آن و قبض های انشعابات آب و… استفاده کنیم.

استفاده از کارشناس

نمونه گزارش کارشناس رسمی دادگستری در مورد قدمت بنا در بسیاری از شبکه‌ های تلویزیونی و پرونده‌ های مختلف به چشم می خورد که معمولا از کارشناس به عنوان یکی از روش‌ های خوب شناخته می شود. بسیاری از کارشناسان دادگستری توانستند در این حوزه با استعداد کافی عمل کنند.

قبض انشعابات آب

هر ساختمانی که ساخته شود از کنتور های مختلفی مانند آب و گاز استفاده می کند که قبض های مختلفی در ارتباط با آن وجود دارد و می توانیم از آن ها برای بررسی قدمت ساختمان استفاده کنیم.

عکس های قدیمی برای سن زمین

برای تعیین سن زمین های مختلف همواره عکس های هوایی و ماهواره ای وجود دارد که کارشناسان با استفاده از این عکس ها می توانند سن زمین ها و همچنین دیگر ساختمان ها را مشخص کنند.

آیا قدمت ساختمان در قیمت آن نقش دارد؟

آیا قدمت ساختمان در قیمت آن نقش دارد؟

قوانین قدمت بنا بسیار زیاد است به طوری که هر کدام از این قوانین تاثیر بسیار زیادی را بر روی ساختمان و در قیمت آن دارد. اگر ساختمانی به عنوان یک ساختمان نوساز شناخته شود از امکانات خوبی برخوردار است و در برابر حادثه های مختلفی مانند زلزله ایمنی کافی را دارد و کمتر دچار خراب شدگی می شود.

به همین علت در بسیاری از مشاورین املاک اینکه قدمت ساختمان ها به چه صورت باشد می‌ تواند بر روی هزینه آن تاثیر بسیاری داشته باشد. بسیاری از افرادی که ساختمان های قدیمی دارند همواره با استفاده از روش های مختلف ساختمان ها را نوساز می‌ کنند و با این روش می‌ توانند بر قیمت ساختمان های خود بیافزایید.

بررسی قدمت ساختمان توسط چه کسی صورت می گیرد؟

بررسی قدمت ساختمان توسط افراد حرفه‌ای و کارشناس در حوزه دادگستری مورد بررسی قرار می گیرد.سال ساخت از روی کنتور برق یکی از عواملی است که بر روی قدمت ساختمان تاثیر دارد و کارشناسان می توانند با استفاده از این روش قدمت ساختمان را مشاهده کنند. افرادی که به عنوان کارشناس در این حوزه شناخته می شود باید بتوانند از توانایی خوبی برخوردار باشند و سن دقیق را برای ساختمان ها مشخص کنند.

آیا بررسی قدمت ساختمان مهم است؟

با توجه به اینکه امروزه فعالیت‌ های بسیار زیادی در حوزه ساختمان سازی انجام می شود بررسی قسمت ساختمان اهمیت بسیار زیادی را دارد. با توجه به اینکه سن ساختمان ها توسط افراد حرفه‌ای مشخص می‌ شود بعد از مشخص شدن سن دقیق آن ها افراد نمی توانند شکایتی را به این موضوع داشته باشند.این سوال که نحوه اعمال قدمت بنا در ارزیابی چگونه است همواره دارای پاسخ های مختلفی است که می توانیم برای مشاهده آن ها به گوگل مراجعه کنیم.

بررسی قدمت ساختمان به چه علت انجام می شود؟

امروز افراد بسیار زیادی که فعالیت های گسترده ای را در حوزه ساختمان سازی دارند برای بدست آوردن درآمد بیشتر همواره از این روش استفاده می کنند و سن ساختمان های خود را کاهش می‌ دهند. به همین علت در کنار این موضوع برای موارد دیگر هم بررسی قدمت ساختمان انجام می‌ شود و این مورد در دادگستری و توسط افراد کارشناس انجام می‌ شود. برای انجام این موضوع علت های دیگری هم وجود دارد که می توانیم بسیاری از آن ها را در گوگل مشاهده ثبت کنیم.

بررسی قدمت ساختمان چه قوانینی دارد؟

برای بررسی قسمت ساختمان قوانین مختلفی وجود دارد که بسیاری از این قوانین باید توسط کارشناس حرفه ای اعمال شود و این کارشناس بتواند کار خود را بسیار دقیق انجام دهد. یکی از قوانین بسیار با اهمیتی که در ارتباط با بررسی سن ساختمان ها وجود دارد این است که بعد از تعیین سن آن ها افراد نمی‌ توانند در ارتباط با این موضوع شکایتی را داشته باشند. بسیاری از قوانینی که در این حوزه وجود دارد در دادگاه ها و دادگستری مورد استفاده قرار می گیرد و افراد عادی نمی توانند از آن ها استفاده کنند.

جدول کاهش ارزش بنا نسبت به عمر بنا

جدول کاهش ارزش بنا نسبت به عمر بنا

همانطور که گفته شد اگر ساختمانی دارای قدمت بسیار زیادی باشد ارزش آن کاهش پیدا می‌ کند. امروزه افراد بسیار زیادی می خواهند از ساختمان های استفاده کنند که از قدمت کمی برخوردار هستند و در برابر حادثه های مختلف ایمن هستند.

می توانیم جدول کاهش ارزش بنا نسبت به عمر بنا را در گوگل با جستجو کردن این عنوان مشاهده کنیم که برای بسیاری از شهرهای مختلف به یک صورت است. با توجه به اینکه قوانین کل کشور برای ساختمان ها و قدمت آن ها به یک صورت است افراد باید از این قوانین پیروی کنند.

نمونه گزارش کارشناس رسمی دادگستری در مورد قدمت بنا

نمونه گزارش کارشناس رسمی دادگستری در مورد قدمت بنا در تلویزیون و شبکه های خبر مختلف پخش شدند و همچنین می توانیم اخبار را در ارتباط با این موضوع در شبکه های مجازی دنبال کنیم. در دادگستری بسیاری از افراد در ارتباط با ساختمان های خود به مشکل بر می خورند که بسیاری از مشکلات آن ها با توجه به گزارش کارشناس رسمی دادگستری حل می شود.

چه مواردی برای عمر ساختمان مورد بررسی قرار می گیرند؟

برای اینکه عمر ساختمان مورد بررسی قرار گیرد همواره از موارد مختلفی استفاده می‌ شود که از جمله این موارد می توانیم به ظاهر و همچنین قبض های انشعابات آب و گاز و…اشاره کنیم. موارد دیگری هم برای تعیین عمر ساختمان به کار برده می شود که تاثیری را برعمر ساختمان دارند و کارشناسان می توانند با استفاده از این موارد سن آن ها را به درستی تخمین بزنند. بسیاری از موارد گفته شده در ساختمان های نوساز و قدیمی به یک صورت هست و کارشناس می‌ تواند به راحتی آن ها را مشاهده کند.

سوالات متداول

آیا بررسی قدمت ساختمان توسط افراد معمولی هم انجام می‌ شود؟

بررسی قدمت ساختمان توسط کارشناسان انجام می‌ شود اما برخی از افرادی که در حوزه ساختمان سازی فعالیت گسترده ای را داشتند می توانند قدمت ساختمان را تخمین بزنند.

آیا بررسی قدمت ساختمان باعث کاهش ارزش بنا می‌ شود؟

بررسی قسمت ساختمان در صورتی که این را نشان دهد که سن ساختمان بسیار است باعث کاهش ارزش بنا می شود.

آیا بررسی قدمت ساختمان در همه شهرها یکسان است؟

در شهر های متفاوت بررسی سن ساختمان به صورت های مختلف انجام می‌ شود اما اینطور به نظر می‌ رسد که قوانینی که در این حوزه وجود دارد به طور یکسان هستند.

آیا بررسی قدمت ساختمان در ایران مانند کشور های دیگر است؟

اینکه افراد بتوانند سن ساختمان را حدس بزنند در ایران متفاوت از کشور های دیگر آن است و در کشورهای خارجی از قوانین خاصی برای تعیین سن ساختمان استفاده می شود که در کشور ایران این قوانین کارایی ندارند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

عاطفه اکرمی

دارای مدرک لیسانس شهرسازی از دانشگاه شریف و عضو بخش دیجیتال مارکتینگ جهش و نویسنده سایت بزرگ مشهد املاک هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا