راهنمای املاک مشهد

خرید باغ در شاندیز در نقاط خوش آب و هوا و قیمت مناسب

حتی اگر ساکن در خراسان رضوی و مشهد نباشید، حتما نام شاندیز را شنیده اید. شاندیز یکی از مناطق خوش آب و هوا در مشهد است که جاذبه های گردشگری توریستی بسیاری دارد. شاندیز یکی از بهترین مکان هایی است که برای خرید باغ و حتی خرید خانه در مشهد مناسب می باشد. اگر قصد خرید باغ در شاندیز را دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید و تا انتهای آن همراه مشهد املاک باشید.

آیا خرید باغ در شاندیز مناسب است؟

آیا خرید باغ در شاندیز مناسب است؟

خرید باغ ممکن است با چند هدف صورت بگیرد. اهدافی از جمله سرمایه گذاری، ساخت و ساز، تفریح و یا موارد دیگر که کاملا به شخص خریدار بستگی دارد. هر هدفی که داشته باشید این نکته که سرمایه شما از دست نرود و یا ضرر نکنید، بسیار مهم است.

شاندیز که در شهرستان طرقبه و شاندیز در استان خراسان رضوی واقع شده است یکی از بهترین مکان هایی است که می توان در آن جا به فکر خرید باغ افتاد. موقعیت مکانی شاندیز از قسمت شمال به میان ولایت و از قسمت جنوب با نیشابور هم جوار است.

این شهر در دامنه های شمالی کوه های مرتفع بینالود قرار گرفته است. به علت موقعیت مکانی آن، آب و هوای بسیار دل انگیزی دارد و از طبیعت زیبایی برخودار است. باغ های وسیع آن و هم چنین مناظر چشم نواز آن یکی از دلایلی است که گردشگران و توریستان به آن جذب می شوند.

این شهر با پوشش گیاهی متراکم و درختان بسیاری که دارد، جایگاه خوبی برای تفریح و گردش است. این منطقه جاذبه های بسیاری از جمله پارک جنگلی، پدیده شاندیز و مرکز خرید های آن، موزه شهرداری، مسجد جامع تاریخی و غیره را دارا است. شاندیز یکی از بکر ترین و سرسبز ترین مناطق را در خود جای داده است. اگر به هر دلیل و هدفی به دنبال خرید باغ هستید، شاندیز یکی از بهترین گزینه ها برای شما است.

قیمت باغ در شاندیز چقدر است؟

قیمت باغ در شاندیز به عوامل متعددی مثل مساحت آن، نوع و شکل ساختمان آن، پوشش گیاهی و درختان آن، امکانات آن و غیره بستگی دارد و متغیر است. قطعا قیمت باغی که فقط برای سرمایه گذاری است با باغی که برای  تفریح در نظر گرفته شده است، متفاوت است.

باغ برای تفریح امکانات بیشتری دارد و طبیعتا قیمت بیشتری نیز دارد. هم چنین برخی از مناطق شاندیز به دلایلی مثل آب و هوای بهتر گران تر است. در ادامه قیمت باغ در شاندیز را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

حداقل قیمت باغ در شاندیز چقدر است؟

موارد زیادی در تعیین قیمت باغ موثر است. به طور مثال مساحت و متراژ آن، امکانات آن و هم چنین تراکم درختان و یا حتی داشتن درختان میوه در قیمت باغ تاثیر گذار است. اما به طور کلی نمی توان یک قیمت مشخص و از پیش تعیین شده برای شما مشخص کرد.

قیمت باغ با توجه به موارد گفته شده و هم چنین منطقه و گرانی برخی از زمین های شاندیز متغیر است. برای این که از قیمت دقیق باغ ها مطلع شوید، راه و روش هایی وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

حداکثر قیمت باغ در شاندیز چقدر است؟

حداکثر قیمت باغ در شاندیز چقدر است؟

ویژگی های یک باغ در قیمت آن موثر است. به طور مثال متراژ آن که کوچک است یا بزرگ، امکاناتی که آن باغ دارد مثل استخر و یا وسایل بازی کودکان و هم چنین نوع گیاهان و گل و درختان آن همگی موثر هستند و باعث افزایش و کاهش قیمت آن می شوند.

یک منطقه از شاندیز ممکن است برای خرید باغ در آن گران تر باشد و یا منظره چشم نوازی داشته باشد. هم چنین ممکن است سازنده باغ در ساخت آن از مصالح گران و یا پوشش گیاهی گران استفاده کرده باشد. در نهایت همه این ها باعث می شود که نتوان برای خرید باغ در شاندیز یک قیمت حداکثری عنوان کرد. راه های زیادی برای خرید و اطلاع از قیمت باغ ها وجود دارد که در ادامه اشاره خواهد شد.

فروش باغ در شاندیز

شاندیز یکی از مناطق و ییلاقات خوش آب و هوا است که به دلیل آب و هوای خوب، پوشش گیاهی و درختان متراکمی دارد. شاندیز یک مکان توریستی و گردشگری است و خرید و فروش ملک در آن برای سرمایه گذاران بسیار مناسب است. فروش باغ در شاندیز با چند راه ممکن است.

یکی از قدیمی ترین و ساده ترین آن ها سپردن آن به املاک منطقه ای است که باغ در آن قرار دارد. به غیر از روش کلاسیک، روش های آنلاین نیز وجود دارد. به این صورت که شما مشخصات باغ را به همراه شماره تماس خود در برنامه ها و سایت هایی که مخصوص فروش باغ است، قرار می دهید. سپس متقاضیان و خریداران با شما تماس خواهند گرفت.

آگهی خرید و فروش باغ در شاندیز

آگهی خرید و فروش باغ در شاندیز

اکنون مثل گذشته برای انجام کاری نیاز به سختی فراوان نیست. در قدیم برای خواندن آگهی های خرید و فروش املاک باید از طریق روزنامه عمل می کرد. اما اکنون با پیشرفت ابزار جستجو در بستر اینترنت فقط کافی است که آن را در مرورگر هایی هم چون گوگل جستجو کنید.

به این صورت که عبارت ” باغ در شاندیز” را جستجو می کنید و به سرعت تعداد بسیار زیادی آگهی برای شمان نشان داده می شوند. هم چنین وجود برخی از اپلیکیشن ها، دیدن آگهی های خرید و فروش باغ را راحت کرده است. برنامه های مثل دیوار و شیپور برای این عمل نیز طراحی شده اند و فقط کافی است آن ها را نصب کنید. آگهی هر ملکی در هر جایی مانند باغ در شاندیز برای شما قابل مشاهده است و می توانید از طریق آن ها اقدام کنید.

خرید باغ در این منطقه چه مزایایی دارد؟

برای خرید باغ در شاندیز توجه به منطقه آن بسیار اهمیت دارد. اگر در منطقه ای که مناسب شما است، برای خرید باغ اقدام کنید، قطعا مزایای آن برای شما بی شمار خواهد بود. از جمله مزایای آن می توان به طبیعت دست نخورده آن، آب و هوای دلنشین، آرامشی که در بافت روستایی آن وجود دارد، مکان ها و مناطق تفریحی آن و غیره اشاره کرد.

خرید باغ در این منطقه چه معایبی دارد؟

در کنار مزایایی که خرید باغ در شاندیز دارد، قطعا معایبی وجود دارد. اما معایب آن نسبت به مزایای آن ناچیز است و به چشم نمی آید. طبیعت شاندیز در همه سال آرام و بدون هیاهو است ولی آخر هفته و شاید برخی از تعطیلات، افراد زیادی به این منطقه ییلاقی آیند و باعث شلوغی و ترافیک آن جا شوند.

هم چنین خرید باغ در قسمتی که رودخانه دارد ممکن است خطر سیل را افزایش دهد. برخی از روستا ها و مناطق آن امکانات شهری مثل آب لوله کشی و گاز ندارد که ممکن است برای برخی خوشایند نباشد. زمستان های بسیار سردی دارد، به طوری که ماندن در آن جا کمی دشوار می شود. علاوه بر این ها قیمت برخی از مناطق آن بسیار بالا و گران است.

آیا اجاره باغ در شاندیز امکان پذیر است؟

آیا اجاره باغ در شاندیز امکان پذیر است؟

برخی افراد سرمایه ای برای خرید باغ در شاندیز و یا هر مکان دیگری را ندارند. اما در عوض برخی دیگر برای سرمایه گذاری باغی را در یک مکان می سازند و یا می خرند ولی استفاده ای از آن نمی کنند. بهترین کار برای این افراد اجاره دادن باغ است.

این افراد با تجهیز کردن باغ آن را به صورت ماهیانه و یا روزانه به متقاضیان اجاره می دهند. برای اجاره باغ در شاندیز می توانید به مشاور املاک منطقه مورد نظر بروید. هم چنین می توانید به برنامه هایی مثل دیوار و یا شیپور مراجعه کنید. البته سایت هایی نیز وجود دارد که مورد هایی برای اجاره دارند.

اجاره روزانه باغ در این منطقه چقدر است؟

میزان اجاره باغ به عواملی هم چون اندازه باغ و متراژ آن، امکانات آن از جمله استخر و وسایل آن، سرسبزی و تراکم گیاهان آن، منطقه آن، آب و هوای منطقه باغ و موارد دیگر بستگی دارد. هر باغ با هر ویژگی، اجاره متفاوتی دارد و با کم و زیاد بودن همه موارد گفته شده، اجاره آن کم و زیاد می شود.

به طور مثال باغ استخردار از باغ بدون استخر اجاره کمتری دارد. برای اطلاع دقیق از میزان اجاره روزانه هر باغ می توانید به املاک آن منطقه و یا به برنامه های گفته شده مثل دیوار یا شیپور مراجعه کنید و اطلاعاتی کسب کنید.

سوالات متداول

قیمت باغ در شاندیز چقدر است؟

قیمت باغ در شاندیز به عوامل متعددی از جمله مساحت و متراژ آن، ساختمان و زیبایی آن، پوشش گیاهی و تراکم آن، نوع درختان آن و هم چنین امکانات آن بستگی دارد و متغیر است.

خرید باغ در شاندیز چه معایب و مزایایی دارد؟

از جمله مزایای آن می توان به طبیعت دست نخورده آن، آب و هوای دلنشین، آرامشی که در بافت روستایی آن وجود دارد، مکان ها و مناطق تفریحی آن و غیره و از معایب آن می توان به شلوغ بودن و ترافیک آن، خطر سیل در برخی از مناطق آن، امکانات شهری کم مثل نبود گاز، زمستان های سرد و قیمت بالای برخی از باغ های آن اشاره کرد.

اجاره باغ در شاندیز برای چه مدت امکان پذیر است؟

مدت زمان اجاره هر باغ به دارنده آن باغ بستگی دارد. برخی افراد باغ های خود را فقط به صورت روزانه و ساعتی و برخی فقط به صورت ماهانه اجاره می دهند. برخی افراد نیز ممکن است به هر دو شکل باغ را اجاره دهند.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا