راهنمای املاک مشهد

قیمت خانه در بلوار شفا مشهد برای خرید، رهن و اجاره

خانه در شفا مشهد یکی از موضوعاتی می باشد که این روز ها علاوه بر بحث خرید خانه در مشهد در بین املاکی های این شهر بسیار رواج دارد. از آن جایی که شهر مشهد یکی از شهر های مذهبی ایران می باشد و هر ساله مسافر های زیادی به قصد زیارت وارد این شهر می ‌شوند بازار ملک در آن جا بسیار رونق دارد. به گونه‌ ای که به گفته برخی از املاکی های این شهر رهن و اجاره در بلوار شفا مشهد زیر صد میلیون تومان یافت نمی شود.

هر چند که آپارتمان در شفای مشهد و خانه های بافت قدیم در بلوار شفا مشهد از قیمت به نسبت پایین تری نسبت به خانه های مجلل و شیک در این منطقه برخوردار می باشند که می توان گفت خرید و فروش املاک مسکونی خانه و آپارتمان در شفای مشهد می تواند یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب شود. پس تا آخر این مقاله با مشهد املاک همراه باشید.

بلوار شفا مشهد کجاست؟
š

بلوار شفا مشهد کجاست؟

بلوار شفا در منطقه ۲ مشهد واقع شده‌ است و از محله فتح المبین نیز عبور می ‌کند و مکان‌ های مهمی مانند شورای حل اختلاف و مسجد امام حسین در آن مکان واقع شده‌ اند. بلوار شفا در محله فتح المبین به معابر مهمی مانند بلوار عبد المطلب، بلوار طوس، بلوار حر عاملی، شفای ۷ از بلوار موسوی قوچانی، شفای ۴ از بلوار شهید رزم آرا، شفای ۹ از محله ساختمان و هم چنین قاعم متصل گردیده است. مسافرین محترم از سمت حرم مطهر امام رضا علیه السلام می توانند با متروی خط ۲ از ایستگاه امام رضا سوار شوند و در خیابان هاشمی نژاد و در ایستگاه توس پیاده شده و وارد این بلوار شوند.

قیمت خانه آپارتمانی در شفا مشهد چقدر است؟

مشهد از آن دسته شهر هایی می باشد که قیمت ساختمان های مسکونی به ویژه خانه های آپارتمانی روز به روز در حال نوسان می باشد به گونه‌ ای که معامله‌ گران ملکی در این شهر بسته به تجربه ای که در این زمینه دارند می‌ توانند سود های هنگفتی را به دست آورند. به همین خاطر است که سرمایه گذاران تهرانی به خاطر سود بیشتر برای معامله های ملکی به مشهد آمده اند و در این زمینه فعالیت می کنند. نا گفته نماند که اگر با تجربیات کم شخصی وارد این بازار شود باعث می شود ضرر های غیر قابل جبرانی به او وارد شود. به همین دلیل به افرادی که تجربه کمی دارند هرگز توصیه نمی شود برای معامله های ملکی به مشهد بروند.

قیمت خانه ویلایی در شفا مشهد چقدر می باشد؟

از آن جایی که مشهد یکی از کلان شهر های ایران محسوب می‌شود، از شهر های متمرکز می باشد و قیمت زمین های مسکونی در آن جا بسیار بالا می باشد. به خاطر همین خانه های ویلایی به ویژه در مناطقی نظیر بلوار شفا قیمت های بسیار بالاتری نسبت به خانه های آپارتمانی دارند. هر چند اگر بافت این منازل ویلایی فرسوده باشد به خاطر موقعیت مکانی که دارند ارزش بسیار بالایی داشته و تنها قشر ثروتمند جامعه می ‌توانند در این لوکیشن صاحب خانه شوند و معمولاً افرادی که در این منطقه خانه های ویلایی و حتی بهترین خانه ویلایی در مشهد را خریداری می کنند هدف آن ها این است که آن را تخریب و در آن جا ساختمان های مجللی را برای فروش بسازند.

قیمت رهن و اجاره خانه در شفا مشهد چقدر است؟

با توجه به این که غالب مردم ایران از اوضاع مالی به نسبت خوبی برخوردار نیستند، ناچار به رهن ساختمان مسکونی می شوند چون واقعاً قدرت خرید منزل در کشور ما کار آسانی نمی باشد. به ویژه در شهر های بزرگ نظیر مشهد قیمت ساختمان های مسکونی سر به فلک کشیده است و در کشور ما شاید کمتر کسی وجود داشته باشد بتواند در آن جا منزل خریداری نماید. به خاطر همین بازار رهن و اجاره منازل مسکونی در بلوار شفای مشهد بسیار گرم بوده و قیمت رهن و اجاره در مشهد در این منطقه بنا به تقاضا های زیادی که از سمت مردم دارد بسیار بالا می باشد، به طور مثال قیمت رهن و اجاره یک واحد آپارتمان هفتاد متری در این منطقه چیزی حدود ۶۰ میلیون تومان است.

آیا شفا مشهد برای خرید خانه مناسب است؟

آیا شفا مشهد برای خرید خانه مناسب است؟

شهر مشهد که در استان خراسان رضوی واقع شده است به خاطر موقعیت زیارتی که دارد مردم خواهان به زندگی در این شهر می باشد. از آن جایی که بازار ملک در کشور ما مانند بازار بورس دائم در حال نوسان می باشد خریدن منازل مسکونی در شهر های مختلف علاوه بر جنبه سکونت می توانند جنبه‌ سرمایه گذاری را داشته باشند. که صاحب آن ملک به عنوان یک سرمایه گذاری روی آن حساب باز کند. به خاطر همین در منطقه شفای مشهد به دلیل موقعیت مکانی مناسبی که دارد و در بین نه منطقه، منطقه دو محسوب می شود و برای خرید منزل بسیار مناسب بوده و در آینده ای نه چندان دور می تواند سود بسیار زیادی را به خریدار بدهد. هر چند که میزان مناسب بودن خرید منزل مسکونی در این منطقه ملاک های متفاوتی دارد و از دیدگاه‌ های متفاوتی سنجیده می‌شود. ولی می توان گفت خریدن ملک در این منطقه کار عاقلانه ای می ‌باشد.

آیا این محله برای سرمایه گذاری ملک مناسب می باشد؟

سرمایه گذاری بر روی خانه در مشهد چه کوتاه مدت و یا چه بلند مدت همان طور که از اسمش مشخص می باشد شخص خریدار وقتی اقدام به خرید ملکی می کند اندیشه این را در تفکر خود دارد که در آینده هر چند دور بتواند سود بسیار زیادی را برای آن در پی داشته باشد. به دلیل این که منطقه شفای مشهد از مناطق در حال توسعه این شهر به شمار می رود خریدن ساختمان و ملک های مسکونی و حتی تجاری، خرید خانه در شفا مشهد می تواند یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی باشد که بیشترین سود را در اختیار خریدار قرار می دهد. از روی همین حساب بسیاری از سرمایه گذاران داخلی و حتی خارجی که توان خرید ملک در این منطقه را دارند حتی ثانیه درنگ نخواهند کرد. که به چنین سرمایه‌ گذاری‌ هایی، سرمایه گذاری های نوین با آینده نگری مثبت می گویند.

خرید مسکن در این محله چه مزایایی دارد؟

معمولاً یکی از ملاک هایی که در هنگام خرید منازل مسکونی مدنظر شخص خریدار می باشد مزایایی هستند که آن ملک بسته به موقعیت مکانی یا متراژ و غیره دارد و از مزایایی که املاک واقع شده در منطقه شفا دارند می ‌توان به این اشاره کرد که فاصله آن ها تا حرم مطهر زیاد نمی باشد و در دسته خانه در مشهد نزدیک حرم قرار دارد و ایستگاه های مترو آن نقطه را به سایر نقاط شهر متصل می کنند. به همین دلیل مشکل رفت و آمد ساکنین این منطقه به سایر نقاط شهر کار دشواری نمی باشد. هم چنین از مزایای دیگر این منطقه می ‌توان به این اشاره کرد که شورای حل اختلاف مسجد جامع امام حسین در این منطقه واقع شده است امکانات رفاهی که امروزه نیاز همه جوامع بشری برای یک زندگی راحت و بدون دغدغه می باشد را دارد. از جمله بانک، بازارچه های سرپوشیده و غیره در این منطقه وجود دارند.

 خانه در این محله چه معایبی دارد؟

خرید خانه در این محله چه معایبی دارد؟

از آن جایی که در هر اقلیم و منطقه ای افرادی هستند که عدم داشتن فرهنگ مناسب آن ها برای دیگران نیز مضر می باشد، در منطقه شفای مشهد نیز چنین اشخاصی وجود دارند که علاوه بر محدود کردن زندگی برای خود برای سایر ساکنین آن منطقه مشکلاتی را به وجود آورده اند. به طور کلی می‌توان گفت که چیزی حدود چهار درصد ساکنان منطقه شفای مشهد فرهنگ سازی مناسب در ذهن شان ایجاد نشده و این یکی از بزرگ ترین معایب زندگی کردن در این منطقه به شمار می‌رود.

بلوار شفا مشهد جزو محله های ارزان قیمت است یا گران قیمت؟

با توجه به این مقوله که در کلان شهر ها که مشهد نیز یکی از آن ها می باشد، قیمت ملک و زمین گران به شمار می رود. می توان گفت منطقه شفای مشهد از مناطق گران قیمت این شهر حساب می شود و این نیز یک مقوله طبیعی می باشد. اگر مناطق پایین شهر یک کلانشهر را در نظر بگیریم که در آن قشر ضعیف جامعه از نظر مالی زندگی می کنند ولی بازهم قیمت ملک و زمین در این مناطق به نسبت گران است. در شرایط کلی و در قالب یک برداشت و یا نتیجه گیری می توان گفت که در کلانشهر ها منطقه ارزان قیمت وجود ندارد و یک آپارتمان ۷۰ متری که برای یک خانواده دو الی سه نفره مناسب می باشد چیزی حدود ۷۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. این در شرایطی است که ۷۰۰ میلیون تومان در کشور ما به راحتی به دست نمی آید و یک فرد عادی برای این که چنین مبلغی را داشته باشد باید حداقل ۱۰ سال از عمر خود را به طور مداوم کار کند تا بتواند در منطقه پایین شهر هر یک از کلانشهر ها از جمله منطقه شفای مشهد صاحب خانه شود.

قیمت ملک تجاری در شفا مشهد چقدر است؟

از عموم پوشیده نیست که قیمت ملک های تجاری نسبت به ملک های مسکونی بسیار بیشتر بوده و نسبتی حدود ۳ برابر ملک مسکونی را دارد. یعنی اگر قیمت یک ملک مسکونی در منطقه شفای مشهد ۹۰۰ میلیون تومان باشد در همان منطقه قیمت یک ملک تجاری چیزی حدود ۳ میلیارد تومان می باشد و این یعنی موضوع صاحب ملک تجاری شدن در این منطقه حتی از حیطه رویا بودن برای یک فرد ایرانی خارج شده و جز خیال های دست نیافتنی به شمار می رود. هر چند که بعضی از اشخاص پولدار جامعه به راحتی می توانند در این مناطق صاحب ملک تجاری، پاساژ ها و حتی بازارچه های بزرگ شوند و سرمایه‌ گذاران از سراسر دنیا از جمله کشور های حاشیه خلیج فارس و یا عراق در این منطقه ملک تجاری خریداری نموده و به کسب و کار در بازار ایران می پردازند.

آگهی خرید و فروش خانه در شفا مشهد

آگهی خرید و فروش خانه در شفا مشهد

معمولا راه ها و روش های متنوع و گوناگونی برای آگهی کردن ساختمان‌ های مسکونی و تجاری در کل کشور وجود دارد. از جمله فضای مجازی که با ایجاد شدن نرم افزار هایی از جمله بازار و دیوار این کار آگهی برای املاکی های سراسر کشور راحت شده است و راحت تر می توانند ملک های خود را که برای رهن و اجاره گذاشته اند و یا مواردی که برای فروش به بازار عرضه می کنند را به دید عموم برسانند. یکی از دلایلی که باعث جذب سرمایه گذاران خارجی در شهر مشهد شده است همین شبکه های آگهی‌ اینترنتی می باشد که به راحتی عکس های املاک خود را به دید عموم می رسانند. شخص خریدار با دانلود نرم افزار های آگهی با گوشی شخصی می ‌تواند تمام جزئیات املاک در شهر مشهد با خبر شده و با اطلاعاتی دقیق تر اقدام به خریدن این موارد کند.

سوالات متداول

خانه در شفا مشهد در حال حاضر چگونه قیمت گذاری می شود؟

نحوه قیمت گذاری در این منطقه بر اساس موقعیت مکانی نسبت به خود مشهد می باشد و قیمت ها در این منطقه بالا می باشد.

خانه در شفا مشهد بر چه اساسی نسبت به گذشته تا این حد گران تر شد؟

با توجه به توسعه شهر مشهد در سالیان اخیر مناطق بالای این شهر همچون شفا دچار تورم سر سام آوری شدند و بیش از حد گران شدند.

خانه در شفا مشهد چگونه ساخت و ساز می شود؟

نحوه ساخت و ساز خانه در شفا مشهد بیشتر به صورت آپارتمانی می باشد اما منازل مسکونی ویلایی در این مناطق نیز دیده می شود.

خرید خانه در شفا مشهد منطقی است؟

در واقع اگر کسی توانایی خرید خانه در این منطقه را داشته باشد می تواند به راحتی وارد این منطقه بشود زیرا یکی از نقاط زیبا و امن شهر مشهد می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا