اطلاعات کاربردی

بررسی تفاوت خانه های شمالی و جنوبی برای خرید خانه دقیق تر

در زمینه خرید خانه در مشهد همواره مواردی اعلام می شود که به احتمال بسیار زیاد افراد معانی آن را نمی دانند و وقتی از آن ها پرسیده می شود که مد نظر آن ها چه مدل خانه هایی می باشد آن ها نظر درستی را برای ارائه ندارند. یکی از این موارد شمالی و جنوبی بودن خانه می باشد. با مشهد املاک در این مقاله همراه باشید تا در کنار یک دیگر به این موضوع بپردازیم که به صورت کلی تفاوت خانه های شمالی و جنوبی چیست و هم چنین به دیگر موارد پیرامون این موضوع نیز بپردازیم.

تفاوت خانه های شمالی و جنوبی در چیست؟

تفاوت خانه های شمالی و جنوبی در چیست؟

همان طور که گفته شد مواردی در این بین وجود دارد که نشان دهنده تفاوت بین خانه های شمالی و جنوبی می باشد. حال در این قسمت به این تفاوت ها اشاره می کنیم.

جایگاه حیاط

زمانی که وارد خانه های شمالی می شوید ابتدا وارد حیات شده و سپس وارد پارکینگ می شوید. اما زمانی که وارد خانه های جنوبی می شوید حیاط در پشت قرار داد و شما ابتدا وارد پارکینگ می شوید.

میزان امنیت

خانه های جنوبی به دلیل این که ابتدا وارد پارکینگ می شوید، خطر دزدی برای آن ها پایین است اما خانه های شمالی به دلیل این که از در حیاط به راحتی افراد می توانند وارد خانه شوند میزان امینت پایینی را تجربه می کنند.

قیمت

قیمت خانه های شمالی همواره پایین تر از خانه های جنوبی می باشد. این دسته از خانه ها به دلیل مواردی که اعلام شد و هم چنین طرفداران کمتری که دارند، قیمت پایین تری را به خود اختصاص داده اند.

آلودگی صوتی

خانه های شمالی به دلیل این که رو به حیاط و خیابان هستند، آلودگی صوتی بیشتری را نسبت به خانه های جنوبی تجربه می کنند.

میزان نفوذ گرد و غبار

در خانه هایی که شمالی هستند، میزان نفوذ گرد و غبار بسیار زیاد است. به همین دلیل همواره در این دسته از خانه ها پنجره دو جداره استفاده می شود.

خانه های شمالی برای خرید مناسب تر هستند یا جنوبی؟

به صورت کلی نمی توان گفت که خانه شمالی برای خرید بهتر است یا جنوبی زیرا این یک موضوع سلیقه ای است. برخی علاقمند به این موضوع هستند که در ابتدا در ورودی خانه رو به حیات باشد و برخی نیز رو به پارکینگ. اما موضوع این است که اگر بخواهیم به منطق به این موضوع نگاه کنیم که آیا مدل خانه جنوبی بهتر است یا شمالی باید بگوییم که بنا بر دلایلی که در عنوان قبلی به آن پرداختیم، خرید خانه جنوبی برای شما بسیار بهتر از یک خانه شمالی می باشد. شما با خرید خانه جنوبی امنیت بیشتری دارید و این یکی از مهم ترین موارد می باشد.

خانه های شمالی چه مزایا و معایبی دارند؟

خانه های شمالی چه مزایا و معایبی دارند؟

تا به این قسمت به این موضوع پرداختیم که خانه های شمالی متقضیان کمتری نسبت به خانه های جنوبی دارند. اما اگر اختصاصی تر به این موضوع بپردازیم می توانیم مشاهده کنیم که خانه های شمالی نیز دارای مزایایی می باشند. برخی از این مزایا عبارت اند از نور گیری تقریبا خوب، متعادل بودن هوا در سرما و گرما و هم چنین زیبایی خانه. اما معایب این خانه بیشتر از مزیت های آن می باشد به این صورت که امنیت در این خانه ها بسیار پایین است، میزان گرفتن خانه از گرد و غبار بسیار بالا است.

خانه های جنوبی چه مزایا و معایبی دارند؟

خانه های جنوبی اما جزء دسته خانه هایی می باشند که دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به معایب خود دارند. این دسته از خانه ها انتخاب اول بسیاری از افراد می باشند و جذابیت بسیاری برای افراد دارد. مزایای خانه های جنوبی همان طور که گفتیم بسیار زیاد است. به این صورت که خانه های جنوبی دارای امنیت بالا، پایین بودن سر و صدا در خانه، پایین بودن میزان گرد و غبار در خانه و هم چنین نور گیری عالی می باشند. اما در مورد معایب آن نیز متاسفانه باید بگوییم مشکلات رفت و آمد در این دسته از خانه ها وجود دارد.

امنیت خانه های شمالی بیشتر است یا خانه های جنوبی؟

امنیت خانه های جنوبی بسیار بیشتر از خانه های شمالی می پرسید چرا؟ باید بگوییم که خانه های شمالی که درب ورودی رو به حیاط باز می شود، افراد به راحتی می توانند از دیوار ها وارد خانه شوند اما خانه های جنوبی که درب به داخل پارکینگ باز می شود و تا باز نشدن درب افراد نمی توانند وارد این خانه شوند، امنیت بالاتری دارند و هم چنین متقاضیان بیشتری نیز دارند.

عکس خانه های جنوبی

بررسی عکس های خانه های شمالی و جنوبی برای درک بهتر تفاوت ها

تیم مشهد املاک این امکان را به شما می دهد که بتوایند به بهترین شکل ممکن درک درستی از تفاوت های این دو نوع داشته باشید. برای قدم برداشتن بهتر در این مسیر به تیتر های زیر توجه داشته باشید.

عکس خانه های جنوبی

برای این که بتوانید بهتری درک مطلب از موضوع خانه های جنوبی داشته باشید، توصیه می شود به مشاهده کردن عکس های این خانه ها بپردازید. در این زمان می توانید به راحتی با مشاهده کردن این عکس ها با این دسته از خانه ها آشنا شده و موقع خرید ملک به راحتی بتوانید تفاوت خانه شمال و خانه جنوبی را متوجه شوید. می توانید از عبارت هایی مانند عکس خانه های جنوبی و یا حیاط جنوبی در این زمینه استفاده کنید.

عکس خانه های شمالی

برای مشاهده کردن عکس های خانه های شمالی نیز شما کافیست تنها به قسمت تصاویر گوگل مراجعه کرده و سپس اقدام به جست و جو خانه های شمالی کنید. از این طریق نیز می توانید به راحتی با خانه های شمالی آشنا شده و سپس اقدام به مشاهده کردن عکس های آن کنید. هم چنین می توانید با جست و جو عبارت هایی مانند خانه شمالی یا جنوبی نی نی سایت در مورد این خانه ها با دیگران به گفت و گو بپردازید. می توانید از انواع اپلیکیشن های مخصوص تصاویر مانند پینترس نیز در این زمینه استفاده کنید و عکس ها را مشاهده کنید.

خانه های شمالی گران تر هستند یا خانه های جنوبی؟

خانه های جنوبی به مراتب قیمت های بیشتری نسبت به خانه های شمالی برای خود دارند. خانه های جنوبی انواع خانه هایی می باشند که مزایای آن ها نسبت به معایبشان بسیار پایین است و از سویی دیگر به دلیل زیبایی بیشتری که دارند، بیشتر مورد توجه افراد قرار می گیرند، به همین دلیل این دسته از خانه ها دارای قیمتی بالا تر از قیمت خانه های شمالی هستند و هم چنین در امروز نیز بیشتر از این دسته از خانه ها را مشاهده می کنیم.

تفاوت قیمت آپارتمان شمالی و جنوبی به چه دلیل است؟

تفاوت قیمت آپارتمان شمالی و جنوبی به چه دلیل است؟

همان طور که اشاره شد خانه های جنوبی قیمتی بیشتر از خانه های شمالی دارند. حال اگر برای شما سوال پیش آمده است که چرا باید این تفاوت قیمت وجود داشته باشد، مشهد املاک به شما این موضوع را ارائه می دهد. خانه های جنوبی، خانه هایی هستند که قیمت بالاتری نسبت به شمالی دارند زیرا امنیت بالایی دارند و مواری مانند نورگیری و کم بودن نفوذ گرد و غبار در این خانه ها کمتر است. به همین دلیل است که حتی شما متقاضیان بیشتری را برای خانه های جنوبی مشاهده می کنید.

خانه‌ های شمالی نورگیر تر هستند یا خانه‌ های جنوبی؟

این موضوع جای بحث تخصصی دارد که مشاور املاک و تیم مشهد املاک برای شما این موضوع را ارائه داده است. ما در زمینه خانه های شمال و جنوبی دو مورد را داریم. مورد اول خانه های تک واحدی هستند که شمالی یا جنوبی بودن آن ها تاثیری بر روی نور گیری آن ها ندارد. مورد دوم خانه های چند واحدی هستند که معمولا در این زمینه خانه هایی که جنوبی می باشند نورگیری بیشتری دارند. البته که این موضوع به سازه های اطراف خانه نیز مربوط می باشد.

سوالات متداول

سوالات متداول

خانه های شمالی بهتر هستند یا خانه های جنوبی؟

هر کدام از خانه های شمالی و جنوبی ویژگی های متفاوتی دارند که در طول مقاله به آن ها اشاره شده است.

بررسی تفاوت خانه های شمالی و جنوبی برای خرید خانه دقیق تر چگونه است؟

در طول مقاله به صورت مفصل به بررسی تفاوت خانه های شمالی و جنوبی برای خرید خانه دقیق تر اشاره شده است که با خوانده آن می توانید به تفاوت های این خانه ها پی ببرید.

5/5 - (4 امتیاز)

مهسا بنکدار یزدی

تجربیات بسیاری در زمینه املاک به دلیل فعالیت محیطی دارم و این اطلاعات را در قالب مقاله در سایت مشهد املاک در اختیار شما قرار خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا