اطلاعات کاربردی

اجاره خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد با شرایط ایده آل

در مشهد چندین دانشگاه آزاد وجود دارد و دانشجویان زیادی از شهر های دور و نزدیک برای ادامه تحصیل خود به این دانشگاه ها مراجعه می کنند. این افراد برای نزدیک بودن به دانشگاه خود و سهولت در رفت و آمد خوابگاه هایی را رزرو می کنند. در این مطلب در مشهد املاک می خواهیم در مورد خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد اطلاعاتی را جمع آوری کنیم و در اختیار شما قرا دهیم تا در صورت نیاز از این مطالب استفاده نمایید.

خوابگاه های نزدیک دانشگاه آزاد مشهد در استاد یوسفی کدامند؟

خوابگاه های نزدیک دانشگاه آزاد مشهد در استاد یوسفی کدامند؟

چندین خوابگاه در خیابان استاد یوسفی که در قاسم آباد شهر مشهد است، وجود دارد و در ادامه به آن ها می پردازیم. دانشجو هایی که از شهر های دوری به مشهد می آیند می توانند در یک خوابگاه ساکن شوند تا نیازی به رفت و آمد های هر روزه به شهر خود نداشته باشند و با خیاله راحت درس خود را ادامه بدهند.

خوابگاه مرکزی در بلوار حجاب

خوابگاه و پانسیون مرکزی دانشگاه آزاد مشهد در خیابان استاد یوسفی قرار دارد. آدرس دقیق این خوابگاه به این صورت می باشد: مشهد، شهرک غرب، بلوار حجاب، بلوار امامیه، امامیه 61. این خوابگاه موقعیت مکانی بسیار خوبی دارد و به مراکز و میدان های اصلی قاسم آباد نزدیک است. در نزدیکی این خوابگاه، جمعه بازار میدان مادر وجود دارد و البته کلانتری قاسم آباد به آن بسیار نزدیک می باشد. دبیرستان شهید مطهری، آموزشگاه زبان مهران، کانون فرهنگی و آموزش قلم چی و اتو کارواش بهار از دیگر مکان های نزدیک به این پانسیون می باشد. ایستگاه اتوبوس چهار راه حسابی نزدیک ترین ایستگاه به این خوابگاه است که رفت و آمد را برای دانشجویان و ساکنان خوابگاه بسیار آسان تر کرده است. این خوابگاه بسیار تمیز و بهداشتی است و در آن ساعت رفت و آمد تمامی دانشجویان کنترل می شود. هزینه ای که این پانسیون از دانشجو ها دریافت می کند بسیار منصفانه است.

خوابگاه بلوار امامیه

پانسیون امامیه یکی از خوابگاه های شهر مشهد برای دانشجویان است. این خوابگاه دارای یک آشپزخانه بزرگ و مشترک است که افراد می توانند به صورت گروهی از آن استفاده کنند. در این خوابگاه نگهبانی 24 ساعته وجود دارد و امنیت بالایی در این پانسیون وجود دارد. سرویس بهداشتی و حمام از امکاناتی است که در این خوابگاه وجود دارد. بهداشت بالا، رعایت قوانین و مدیریت قوی از مزایای آن می باشد. شماره تماس خوابگاه امامیه 36220437 و 36232974-051 می باشد و شماره تماس خوابگاه یاس 37670781-051 است. خوابگاه یاس مشهد نیز یکی از بهترین خوابگاه های این شهر است که هر ساله تعداد بالایی پذیرش دارد. در این خوابگاه ها امنیت بسیار خوبی وجود دارد و خانواده ها می توانند با خیالی آسوده فرزند خود را در شهر مشهد و برای تحصیل باقی بگذارند.

خوابگاه های نزدیک دانشگاه آزاد مشهد در خیابان راهنمایی کدامند؟

در خیابان راهنمایی در مشهد نیز دانشگاه های زیادی وجود دارد و به همین دلیل چند خوابگاه در این منطقه ایجاد شده است. در ادامه به چند پانسیون دانشگاه آزاد که در این خیابان قرار دارد اشاره می کنیم. هزینه خوابگاه دانشگاه آزاد مشهد را نیز در این مطلب بیان می کنیم اما می توانید برای اطلاعات بیش تر در این زمینه، به اینترنت مراجعه نمایید.

بهجت

این خوابگاه در یکی از بهترین مناطق شهر مشهد قرار دارد. این خوابگاه مزایا و امکانات بسیار زیادی دارد که در ادامه به چند نمونه از آن ها اشاره می کنیم. دارا بودن نگهبانی 24 ساعته که در 3 شیفت فعالیت دارد. داشتن سالن مطالعه و سالن تلویزیون، دارا بودن سالن مبله برای استراحت کرن دانشجویان، داشتن نمازخانه، تمامی اتاق ها دارای فرش و موکت هستند و رادیاتور و کولر دارند و در هر اتاق برای افراد کمد های مجزا تعبیه شده است.

در داخل خوابگاه بهجت سوپر مارکت وجود دارد و دانشجویان برای خرید نیازی به خروج از خوابگاه ندارند. در این پانسیون اینترنت وایرلس پر سرعت وجود دارد تا دانشجویان بتوانند کار های اینترنتی خود را به آسانی انجام دهند. تمامی دانشجویانی که در این پانسیون حضور دارند، بیمه حوادث دارند. سیستم های اطفا حریق در تمامی اتاق ها وجود دارد. 3 نفر به عنوان مستخدم هر روز اتاق دانشجویان را نظافت می کنند و غیره.

این خوابگاه 10 سال سابقه کار دارد و بزرگ ترین خوابگاه در شهر مشهد است. در این پانسیون 4 طبقه و 93 اتاق وجود دارد. دانشجویان از تمامی دانشگاه ها برای حضور در این خوابگاه اقدام می کنند و هر ساله تعداد بی شماری در این پانسیون ساکن می شوند. شماره تماس این مجموعه 05138822495 می باشد. آدرس این مجموعه مشهد، بلوار وکیل آباد، بلوار کوثر، ابتدای کوثر شمالی 15، پلاک 107 می باشد. می توانید برای بازدید از این مجموعه به آدرس آن مراجعه کرده و پس از پرداخت مبلغ اجاره در آن ساکن شوید.

صهبا

صهبا

پانسیون صهبا در مشهد، بلوار وکیل آباد، وکیل آباد 34، چراغچی 3 پلاک 41 قرار دارد. برای تماس با این مجموعه باید با شماره 05138684638 تماس بگیرید. در این خوابگاه پارکینگ وجود دارد و دانشجویانی که وسیله نقلیه دارند می توانند با خیال راحت در این مجموعه ساکن شوند. در هر اتاق کمد های شخصی وجود دارد و یخچال و تلویزیون و آشپزخانه و حیاط از مزایای این خوابگاه است. به طور کلی در این خوابگاه 10 اتاق در 2 طبقه وجود دارد و حدود 45 نفر ظرفیت دارد. تمامی اتاق ها دارای 4 تخت می باشند. ایستگاه مترو به این پانسیون بسیار نزدیک است و افراد به راحتی می توانند رفت و آمد داشته باشند. علاوه بر دانشجویان، افراد شاغل نیز می توانند در این مجموعه سکونت داشته باشند.

صدف

صدف یکی دیگر از خوابگاه های مجهز در شهر مشهد است. آدرس این خوابگاه به این صورت می باشد: مشهد، بلوار سید رضی، سید رضی 7، پلاک 223. شماره تماس این پانسیون 05136017190 است. در این پانسیون حدود 100 نفر جای می گیرند. اینترنت پر سرعت، پارکینگ، دوربین مداربسته، سالن مطالعه، آسانسور، واحد مهمان، لباسشویی، یخچال، حیاط، کمد شخصی و آشپزخانه از مهم ترین ویژگی های این پانسیون است که برخی از آن ها به صورت مشترکی استفاده می شوند. در این خوابگاه 4 طبقه وجود دارد و تعداد کلی اتاق ها 20 عدد می باشد. در هر اتاق تعداد 4 یا 6 تخت وجود دارد. در این مجموعه اتاق های 2 نفره و اختصاصی وجود ندارد.

رزرو خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد چگونه است؟

رزرو خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد چگونه است؟

دانشجویان و افرادی که قصد دارن خوابگاهی را برای خود رزرو کنند باید به اداره سرا های دانشجویی مراجعه نمایند. شماره تماس اداره سرا های دانشجویی 3 و 36232772-051 می باشد. آدرس دقیق این اداره قاسم آباد، امامیه 59، روبروی کتابخانه ضریح آفتاب می باشد که در روز های شنبه تا چهار شنبه فعالیت دارد. باید در ساعت های اداری به این اداره مراجعه نمایید. البته این نکته بسیار مهم است که دانشجویان ترم اولی و افرادی که برای اولین بار اقدام به رزرو خوابگاه می کنند باید به همراه یکی از والدین خود در ساعات اداری مراجعه نمایند و فرم مربوطه را امضا کنند. بدون حضور ولی دانشجو نمی تواند در خوابگاه ها حضور پیدا کند.

نا گفته نماند که افرادی که دارای شرایط خاص هستند می توانند در خوابگاه ها ساکن شوند اما دانشجویان در الویت قرار دارند. بر این اساس دانشجویانی که به صورت روزانه قبول شده اند در الویت سایر دانشجویان قرار می گیرند و پس از اسکان این دانشجویان، سایر دانشجو ها می توانند در خوابگاه ها ساکن شوند. همه دانشجویان باید تعهد نامه ای را برای سکونت در خوابگاه ها امضا کنند. دانشجویانی می توانند خوابگاه را رزرو کنند که وام مسکن را دریافت نکرده باشند. شرایط بسیار زیادی برای رزرو خوابگاه های دانشگاه وجود دارد که به چند مورد از آن ها اشاره کردیم.

شماره تماس خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد را چگونه پیدا کنیم؟

ما در این مطلب تعدادی از شماره های تماس خوابگاه های نزدیک دانشگاه آزاد مشهد را بیان کرده ایم. برای به دست آوردن شماره تماس سایر خوابگاه ها می توان با 118 تماس گرفت. البته می توان نام خوابگاه مورد نظر خود را در اینترنت نوشته و جست و جو نمایید. با این کار می توانید شماره و آدرس دقیق آن ها را پیدا کنید. در سایت هایی که در مورد خوابگاه های دانشجویی اطلاعاتی را جمع آوری کرده اند نیز برخی از شماره های خوابگاه ها وجود دارد که با مراجعه کردن به این سایت ها می توانید این شماره ها را به دست آورید.

شهریه اجاره خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد چقدر است؟

شهریه اجاره خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد چقدر است؟

شهریه خوابگاه های نزدیک دانشگاه آزاد مشهد با یک دیگر تفاوت دارند. هر چه امکانات بیش تری در خوابگاه وجود داشته باشد هزینه آن هم بیش تر می شود. خوابگاه هایی که دارای اتاق های اختصاصی و دو نفره هستند، شهریه بیش تری را دریافت می کنند. افرادی که در کنکور سراسری شرکت کرده باشند و در دانشگاه های سراسری قبول شده باشند، می توانند با مبالغ بسیار کم از خوابگاه های دانشگاه ها استفاده کنند.

دانشجو ها برای اجاره خوابگاه باید مبلغی را به عنوان اجاره بها به دانشگاه بپردازند که این مبلغ بر اساس امکانات و تجهیزات هر خوابگاه فرق دارد. قیمت خوابگاه ها از 130 هزار تومان در هر ماه شروع می شود و تا مبلغ 500 هزار تومان وجود دارد. دانشجویانی که در دانشگاه به صورت روزانه تحصیل می کنند نیازی نیست که برای خوابگاه مبلغی را پرداخت کنند اما برای استفاده از امکانات رفاهی خوابگاه ها باید هزینه کنند.

خوابگاه های دانشگاه آزاد دارای شهریه هستند. دانشجویان برای حضور در این خوابگاه ها باید اجاره هر 6 ماه را به صورت یک جا پرداخت کنند. دانشگاه های آزاد در سراسر ایران هیچ تعهدی برای ایجاد خوابگاه برای دانشجویان خود ندارد و فقط در برخی از شهر ها برای دانشجویان دانشگاه آزاد، خوابگاه ایجاد شده است. در این خوابگاه ها بر اساس کیفیت و ظرفیت اتاق ها مبالغی تعیین می شود. افرادی که به صورت پاره وقت در این خوابگاه ها حضور دارند، مبلغ کم تری را متقبل می شوند. هزینه خوابگاه های پردیس خود گردان در هر 6 ماه 300 تا 600 هزار تومان است.

چه زمانی باید برای خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد اقدام کرد؟

چه زمانی باید برای خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد اقدام کرد؟

مهم ترین نکته در مورد رزرو خوابگاه دانشگاه این است که دانشجویی که قصد سکونت در خوابگاه را دارد، نباید هیچ گونه بدهی به دانشگاه داشته باشد و حتما باید قبل از اقدام برای رزرو خوابگاه، حساب های خود را با دانشگاه تسویه کند. دانشجویان باید دقیقا پس از قبول شدن در دانشگاه آزاد مشهد برای رزرو خوابگاه خود اقدام کنند. در آغاز هر ترم تحصیلی دانشجویان خوابگاه های خود را رزرو کرده و به مدت 6 ماه می توانند در آن ساکن شوند. معمولا در نیم سال دوم، طبق لیستی که از دانشجویان ساکن در نیم سال اول تهیه کرده اند، خوابگاه را رزرو می کنند. البته دانشجویان می توانند اتاق خود را عوض کند که این کار باید با تایید و رضایت مسئول خوابگاه انجام شود. دانشجویان هم باید تمام اجاره خوابگاه خود را در ترم قبل تسویه کرده باشند تا بتوانند در این خوابگاه بمانند در غیر این صورت از آن اخراج می شوند. دانشجویان باید در پورتال دانشجویی صندوق رفاه پرونده داشته باشند و در غیر این صورت باید این پرونده را تشکیل داده و به امضای کارشناس رفاه دانشجویی دانشکده برساند تا بتواند پانسیون را رزرو کند. دانشجویان می تواند تا قبل از شروع ترم جدید پانسیون خود را رزرو کرده و به آن نقل مکان کنند.

آیا هر رشته در دانشگاه آزاد خوابگاه مختص به خود را دارد؟

در خوابگاه های دانشگاه آزاد همه دانشجویان می توانند در هر رشته ای که تحصیل می کنند، حضور داشته باشند و هر رشته دارای خوابگاه مختص برای دانشجویان خود نیست. در یک اتاق می توانند دانشجویانی از رشته های مختلف حضور داشته باشند و بدون این که مشکلی به وجود بیاید، به تحصیلات خود ادامه دهند. همان طور که گفتیم بسیاری از دانشگاه های آزاد، خوابگاه های مخصوصی ندارند و دانشجویان این دانشگاه ها مجبور می شوند برای ادامه تحصیلات خود و سکونت در شهر مشهد به پانسیون هایی که مربوط به سایر دانشگاه ها می باشد مراجعه کنند که در صورت پذیرفته نشدن در این خوابگاه ها مجبور هستند به پانسیون های غیر دولتی و خصوصی مراجعه کنند و مبلغ های بسیار زیادی را هزینه کنند.

عکس خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد

عکس خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد

برای مشاهده کردن عکس خوابگاه های نزدیک دانشگاه آزاد مشهد می توانید نام خوابگاه مورد نظر خود را در گوگل بنویسید و جست و جو کنید. پس از انجام این کار عکس های بسیار زیادی برای شما پیدا خواهند شد که با دیدن آن ها می توانید با محیط و امکانات آن آشنا شوبد. در سایت دانشگاه ها نیز تصاویری از خوابگاه ها وجود دارد که دانشجویان بتوانند راحت تر با این مجموعه ها آشنا شوند و برای رزرو آن ها اقدام کنند. ثبت نام خوابگاه دانشگاه آزاد مشهد از طریق سایت این دانشگاه و سایت خوابگاه ممکن می باشد.

آدرس خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد را چگونه پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن آدرس خوابگاه های نزدیک دانشگاه آزاد مشهد می توانید از قسمت اطلاعات دانشگاه اطلاعاتی در مورد آن ها دریافت نمایید. در صورت اطلاعات نداشتن دانشگاه ها، می توان به اداره سرا های دانشجویی تماس گرفت و یا به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کرد و لیست کاملی از انواع پانسیون ها را دریافت کرد. می توان به سایت دانشگاه مراجعه کرد و در قسمت امور دانشجویی به دنبال نام و آدرس این پانسیون ها بود. راه های مختلفی برای به دست آوردن آدرس خوابگاه ها وجود دارد که می توان در صورت نیاز از آن ها بهره مند شد.

ظرفیت خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد چقدر است؟

ظرفیت هر خوابگاه با دیگری متفاوت است. خوابگاه هایی که ظرفیت های بالایی دارند معمولا دارای اتاق های زیاد و تخت های بسیار در یک اتاق هستند. هر چه قدر تخت های اتاق ها کم تر باشد، پانسیون امکانات بیش تری خواهد داشت و ظرفیت کم تری را هم پذیرش خواهد کرد. برخی از پانسیون ها تا 100 نفر و حتی بیش تر هم ظرفیت دارند و برخی دیگر فقط تعداد معدودی را پذیرا هستند. هر دانشجو می تواند با توجه به مبلغی که برای خوابگاه در نظر گرفته است و بر اساس نیز های خود به یکی از این خوابگاه ها مراجعه نماید و در آن ساکن شود. برای اطلاعات بیش تر از ظرفیت خوابگاه پسران در مشهد برای دانشگاه آزاد مشهد می توانید به صورت اینترنتی به سایت این خوابگاه مراجعه کرده و در صورت نیاز یک اتاق را رزرو نمایید.

مدت زمان اجاره خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد چقدر است؟

مدت زمان اجاره خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد چقدر است؟

امروزه تمامی خدمات دانشجو ها را می توان به صورت اینترنتی انجام داد و نیازی به حضور دانشجو نمی باشد. در خواست خوابگاه دانشگاه آزاد و رزرو و پرداخت هزینه خوابگاه نیز به صورت اینترنتی و تلفنی مقدور می باشد. با توجه به این که تعداد دانشگاه های آزاد اسلامی در مشهد زیاد است و تعداد دانشجویان بسیار بالا می باشد و از طرفی خوابگاه های کافی وجود ندارد، در هر خوابگاه زمانی را تعیین کرده اند که بر اساس آن دانشجو باید پس از این مدت از خوابگاه خارج شود و یا به صورت مجدد آن را تمدید نماید.

مدت مجاز برای حضور دانشجو ها در رشته های مختلف برای حضور و استفاده از خوابگاه های دانشگاه آزاد به این صورت می باشد: دانشجویان کاردانی ناپیوسته می توانند به مدت 4 نیم سال تحصیلی در این خوابگاه ها حضور داشته باشند. دانشجویان کارشناسی ناپیوسته می توانند در مدت 4 نیم سال تحصیلی از خوابگاه ها استفاده کنند. دانشجویان دکتری حرفه ای می توانند 14 نیم سال تحصیلی را در این خوابگاه ها اقامت داشته باشند. دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته باید پس از 5 نیم سال تحصیلی خوابگاه را ترک کنند. دانشجویان دکتری تخصصی فقط 5 نیم سال تحصیلی می توانند در پانسیون حضور داشته باشند و دانشجویان کارشناسی پیوسته هم 8 نیم سال تحصیلی اجازه سکونت در خوابگاه را دارند.

آیا خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد برای پسران و دختران جدا است؟

آیا خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد برای پسران و دختران جدا است؟

تمامی خوابگاه هایی که در نزدیکی دانشگاه آزاد مشهد وجود دارد به صورت جدا گانه ساخته شده اند. دختر ها دارای خوابگاه هایی مجزا هستند و پسران دانشجو نیز در خوابگاه هایی کاملا پسرانه سکونت دارند. در این بین افرادی که متاهل هستند و به همراه همسر خود در دانشگاه ها به تحصیلات خود ادامه می دهند نمی توانند به همراه یک دیگر در این خوابگاه ها حضور داشته باشند. خوابگاه هایی وجود دارد تحت عنوان خوابگاه متاهلی که این افراد باید پس از به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد این پانسیون ها به آن ها مراجعه نمایند. خوابگاه متاهلی دانشگاه آزاد مشهد نمونه ای از این نوع پانسیون ها می باشد که افراد متاهل می توانند آن ها را رزرو کنند.

البته این افراد می توانند واحد هایی را خارج از خوابگاه ها اجاره کنند و با هم در آن سکونت داشته باشند. اما بسیاری از خوابگاه ها دخترانه و پسرانه ایجاد شده اند و دختر و پسر نمی توانند با هم در یک خوابگاه زندگی کنند. در صورت مشاهده کردن هرگونه تخلفی در این مورد، افراد خاطی جریمه شده و از دانشگاه اخراج می شوند. خوابگاه دخترانه امامیه مشهد یکی از مقید ترین پانسیون های شهر مشهد می باشد.

سوالات متداول

خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد به چه صورت است؟

خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد به صورت پانسیون هایی جدا گانه است و دخترانه و پسرانه می باشند.

آیا خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد مخصوص دانشجویان همین دانشگاه است؟

خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد در الویت خود دانشجویان دانشگاه آزاد را قرار داده است اما دانشجویان سایر دانشگاه ها نیز می توانند در آن ها حضور داشته باشند.

کدام خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد به عنوان بزرگ ترین و مجهز ترین خوابگاه در مشهد شناخته شده است؟

خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد که بهجت نام دارد بزرگ ترین خوابگاه در این شهر می باشد که دارای امکانات بسیار زیادی است و می تواند حدود 200 نفر را پذیرش کند.

خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد که به نام خوابگاه مرکزی شناخته می شود به چه مکان هایی دسترسی دارد؟

خوابگاه نزدیک دانشگاه آزاد مشهد که خوابگاه مرکزی حجاب نام دارد به دبیرستان شهید مطهری، آموزشگاه زبان مهران، کانون فرهنگی و آموزش قلم چی و اتو کارواش بهارنزدیک می باشد. ایستگاه اتوبوس چهار راه حسابی و کلانتری قاسم آباد و میدان مادر و جمعه بازار در نزدیکی این پانسیون قرار دارند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا