اطلاعات کاربردی

صفر تا صد تبدیل ملک به تجاری دائم با مشهد املاک

تبدیل ملک به تجاری دائم دارای شرایط و مراحل خاصی است و به قدری جزئیات این زمینه زیاد است که می توان به جرات گفت که باید اطلاعات خود را در این زمینه بسیار بالا ببرید تا بتوانید با حداقل هزینه و کمترین عوارض ملک مسکونی خود را به ملک تجاری دائم یا موقت تبدیل نمایید. کاربری یک ملک از پیش از احداث آن تعیین می شود اما می توان با طی مراحل و قبول شرایطی نوع کاربری ملک را تغییر داد. به هر حال با توجه به آنکه ارزش ملکی کاربری تجاری و مسکونی متفاوت است مالکان متعددی وجود دارند که مایل اند نوع کاربری ملک خود را تغییر دهند.

در ادامه علاوه بر بحث خرید خانه در مشهد راجع به این موضوع اطلاعاتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد و شما را در این زمینه کمک خواهیم نمود پس با مشهد املاک همراه باشید.

آیا تبدیل ملک به تجاری دائم امکان پذیر است؟

آیا تبدیل ملک به تجاری دائم امکان پذیر است؟

با توجه به آن که در مرحله ساخت خانه شما ابتدا باید نوع کاربری خانه و ملک را در محتوای پروانه ساختمان و طرح مطرح نمایید، اگر بخواهید تصمیم خود را در این زمینه تغییر دهید و بعد از ساخت نوع استفاده خود را از ملک خود تغییر دهید باید حتما ملک خود را به نوع کاربری مد نظرتان تغییر دهید و برای این منظور مراحلی را نیز طی نمایید. از جمله تغییراتی که بین عموم مردم رایج است، تبدیل ملک به تجاری دائم می باشد که کاربران متعددی امروزه به دنبال کسب اطلاعات درباره هزینه تجاری کردن املاک خود هستند. به همین دلیل می توان گفت که این تصمیم تحقق پذیر است و تنها با طی چند مرحله قانونی می توان به این هدف دست یافت.

برای تبدیل ملک به تجاری دائم چه کاری باید انجام دهیم؟

برای تبدیل ملک به تجاری دائم باید در ابتدا مدارک مورد نیاز را تهیه نمایید و سپس برای این منظور اقدام نمایید. مدارک مورد نیاز شامل مدارک شناسایی مالک یا نماینده قانونی ملک می باشد. همچنین اصل سند ملکی و مشخصات کامل ملک و برگه تسویه حساب عوارض شهرداری و مالیات باید به همراهتان باشد. حتی نقشه ملک جدید که متناسب با کاربری مورد نظر در نظر گرفته شده است نیز باید فراهم شود.

هزینه تبدیل ملک به تجاری دائم چقدر است؟

با توجه به آنکه نوع فعالیت افراد در ملک تجاری و یا خصوصیات ملک مسکونی کاملا در زمینه محاسبه هزینه تبدیل ملک مسکونی به تجاری دائم تاثیر گذار است، باید تمام موارد ذکر شده را در نظر گرفت و با توجه به تمام این موارد راجع به هزینه های نام برده تصمیم گرفت و قضاوت نمود.

تبدیل ملک به تجاری دائم چه مراحلی دارد؟

تبدیل ملک به تجاری دائم چه مراحلی دارد؟

نخستین مرحله تبدیل ملک به تجاری دائم مراجعه به دفاتر خدمات شهرسازی است که برای این منظور باید ابتدا به دفاتر خدمات نوسازی و شهرداری مراجعه نمایید و درخواست خود را برای تغییر کاربری ارائه نمایید و با ارائه فرم درخواست و ارائه مشخصات ملک برای این منظور اقدام نمایید. پس از پر کردن فرم درخواستتان باید مدارک اولیه خود را نیز به این دفاتر ارائه کنید تا این مرحله را به طور کامل طی نمایید. در گام بعدی نیاز است که بازرسی افراد ذی‌صلاح از ملک شما صورت گیرد تا با بازرسی این افراد اظهارات شما و درخواستتان با نظر و دیدگاه بازرس تطبیق داده شود و خواسته شما به جریان قانونی بیفتد.

سومین مرحله دستور نقشه جدید برای کاربری جدید است مخ شما باید پس از طی مراحل قبلی دستور نقشه ای را که صادر شده است را مورد توجه قرار دهبد و برای تهیه این نقشه اقدام نمایید. چهارمین مرحله نیز لزوم تهیه نقشه جدید توسط مالک می باشد که در این مرحله نیاز است مالک بر اساس دستور نقشه جدید تمام خواسته های بازرس را عملی سازد و هیچ نکته ای را از قلم نیاندازد‌. تهیه پروانه جدید برای کاربری جدید نیز اقدام بعدی به شمار می آید که توسط مهندسان واحد شرایط و ذی صلاح به انجام می رسد و شما با پرداخت هزینه ای می توانید این مرحله را نیز با موفقیت به انجام برسانید. قدم آخر نیز نوسازی ملک با کاربری جدید است که باید پس از صدور مجوز لازم برای تغییر کاربری، ملک مورد نظر را تخریب و ساختمان جدیدی را با ویژگی‌ های ازپیش‌ تعیین‌ شده جایگزین ملک قبلی نمایید.

تفاوت ملک تجاری با مسکونی چیست؟

با توجه به خصوصیات ملک اداری می توان گفت که ملک اداری یا تجاری ملکی است که دارای سند اداری است و به طور معمول به شکل واحدهای آپارتمانی دیده می شود و از آن به عنوان دفتر کار بهره برده می شود. پس ملک و محلی که در آنجا افراد مختلفی با پست های متفاوت مشغول به کار می باشند و کارهای مربوط به دولت و یا بخش خصوصی را به پایان می رسانند دارای کاربری اداری می باشد. برخلاف ملک مسکونی، ملک تجاری باید ضمن داشتن سند تجاری، کاربری تجاری را نیز به دست آورد‌. برای مثال می توان رستوران ها و دفاتر خدماتی و یا آژانس‌ های مسافرتی را در این زمینه نام برد.

آیا انجام این کار بر ارزش ملک اضافه می کند؟

به طور کلی عوامل مختلفی در تعیین قیمت زمین مسکونی و تجاری اثر گذار هستند. بعضی از این عوامل برای زمین تجاری و مسکونی مشترک هستند، برخی از عوامل صرفا روی قیمت زمین مسکونی اثر گذارند و برخی دیگر صرفا در تعیین قیمت زمین تجاری نقش دارند.

برای انجام این کار چقدر باید عوارض پرداخت کنیم؟

برای انجام این کار چقدر باید عوارض پرداخت کنیم؟

به طور قطع و به طور دقیق نمی توان درباره هزینه های تبدیل ملک به تجاری دائم صحبت نمود اما اگر شما با مشاورین زبده در این زمینه مشورت داشته باشید می توانید تمام این هزینه ها را کاهش دهید و با حداقل هزینه ها در این زمینه هدف خود را محقق نمایید. عوارض و مالیات تغییر ملک بالا است اما شما با طی مراحل قانونی به شکل درست می توانید این هزینه ها را پایین آورید. به هر حال دریافت مجوز تغییر کاربری به عوامل متعددی بستگی دارد که متراژ ملک مورد نظر، موقعیت جغرافیایی و موقعیت آن از نظر قرار داشتن در بافت شهری و ساختمانی از مهم‌ ترین موارد در تعیین این هزینه‌ ها شناخته شده است.

آیا هر ملکی را می توان تجاری کرد؟

در این زمینه استثنا های مختلفی وجود دارد که شما با مشورت با افراد متخصص و مشاور املاک در این زمینه می توانید به تمامی این استثنا ها آگاه شوید‌. به طور کلی اما ایجاد دفتر وکالت، مطب متخصص پزشک یا دندان‌ پزشک، دفتر اسناد رسمی و یا دفتر ثبت ازدواج و طلاق، دفتر مهندسی و دفتر روزنامه و مجله و ملک مسکونی امکان‌ پذیر است و حتی با توجه به حمایت از مشاغل خانگی دیده شده است که استفاده از ملک های مسکونی برای راه اندازی بیزینس های خانگی بلا مانع می باشد. همینطور بر طبق ماده ۳ آیین‌ نامه محل تأسیس دفاتر مطبوعات می‌توان در ملکی با کاربری مسکونی دفتر مطبوعاتی نیز راه اندازی نمود.

تفاوت تجاری دائم با تجاری موقت چیست؟

بسیاری از افراد از ملک خود به طور موقت برای راه اندازی بیزینس و حرفه ای استفاده می کنند و تصمیم می گیرند برای مدتی کوتاه ملک خود را با نوع کاربری متفاوت به کار ببرند. از این رو در پروانه ساخت این نگته را مطرح می کنند و تا زمانی که خود ذکر می کنند نوع کاربری ملک خود را تغییر می دهند ولی زمانی که فردی بخواهد به طور دائمی نوع کاربری ملک خود را تغییر دهد باید عوارض و مالیات بیشتری پرداخت کند.

آیا می توان ملک تجاری را به مسکونی تغییر داد؟

آیا می توان ملک تجاری را به مسکونی تغییر داد؟

تبدیل دو ملک تجاری مسکونی از جمله دغدغه های اکثریت افرادی است که در پی تبدیل ملک خود به تجاری یا مسکونی هستند. این باعث می شود که دغدغه های دیگری مانند هزينه تجاري كردن ملك مسكوني و هزینه تغییر کاربری مسکونی به تجاری در شیراز و در شهر های دیگر برای این افراد به وجود آید. نحوه محاسبه هزینه تغییر کاربری و هزینه تبدیل ملک مسکونی به تجاری در سراسر کشور مشابه است و شما نهایتا می توانید با سازمان های فعال در این زمینه قرارداد ببندید که در این زمینه تخفیف های خوبی به شما بدهند. در زمینه تفاوت هزینه تجاری دائم و تجاری موقت البته در سراسر کشور تفاوت هایی وجود دارد که با کمی پرس و جو می توانید به طور دقیق راجع به آن اطلاعات کسب نمایید.

تفاوت هزینه تجاری دائم در مشهد و تفاوت قیمت ملک تجاری با مسکونی باعث شده افراد مختلفی کنجکاو شوند بدانند که آیا تنها هزینه و عوارضی برای تغییر ملک مسکونی به تجاری در نظر گرفته شده است و یا اینکه می توان ملک تجاری را نیز به ملک مسکونی تغییر داد. به هر حال تبدیل ملک تجاری به ملک مسکونی چندان رایج نیست اما می توان با طی مراحلی مشابه این هدف را محقق نمود.

سوالات متداول

تبدیل ملک به تجاری دائم چگونه امکان پذیر می باشد؟

با فراهم آوردن مدارک مشخص و پرداخت هزینه به راحتی این هدف محقق خواهد شد.

تفاوت تبدیل ملک مسکونی به تجاری دائم و موقت چیست؟

در مورد دوم تنها مدت زمان مشخصی برای پرداخت عوارض در تظر گرفته می شود.

هزینه تبدیل ملک مسکونی به تجاری دائم چقدر است؟

با توجه به موقعیت و متراژ ملک هزینه تبدیل ملک مسکونی به تجاری متفاوت خواهد بود.

تبدیل ملک تجاری به مسکونی با تبدیل ملک مسکونی به تجاری چه تفاوتی دارد؟

این دو مورد تنها در پرداخت عوارض و مالیات دارای تفاوت می باشند.

1.7/5 - (4 امتیاز)

حوریه غلامی

مدت 7 سال است که به صورت تخصصی تولید محتوا املاک انجام می دهم و در حال حاضر در بخش دیجیتال مارکتینگ جهش و سایت مشهد املاک فعالیت دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا