راهنمای املاک مشهد

نکات مهم برای خرید خانه در گلشهر مشهد با قیمت مناسب

ما در این مطلب در مشهد املاک یکی از مناطق پر جنب و جوش یعنی خانه در گلشهر مشهد را مورد بررسی قرار خواهیم داد و اطلاعات تکمیلی در رابطه با این موضوع را برای شما عزیزان ارائه خواهیم کرد.

گلشهر مشهد کجاست؟

گلشهر مشهد کجاست؟

گلشهر یکی از محله های حاشیه شهر مشهد می باشد که در قسمت شمال شرقی مشهد در قسمت بالا دست بلوار صد متری و در محدوده بلوار شهید بابانظر قرار گرفته است. خیابان های اصلی این محله شهید آوینی، کرامت، سخاوت، شفیعی، گلبو و یعقوبی هستند که کوچه هایی به هر کدام از این خیابان ها متصل شده اند و در مجموع محدوده این محله را تشکیل می دهند. آنچه که موجب تمایز این محله از دیگر مناطق شهر مشهد شده جمعیت آن می باشد که بیشترین جمعیت را مهاجران افغان تشکیل می دهد.

بر اساس آخرین برآوردهای صورت گرفته بیش از ۷۰ هزار مهاجر افغانی ساکن این محل هستند و در کنار تعداد ایرانی هایی که در این محل زندگی می کند جمعیت گلشهر شهر بسیار زیاد و قابل توجه می باشد و به همین خاطر در چند سال گذشته شاهد افزایش ساختمان سازی در این منطقه هستیم. البته هنوز هم قالب خانه ها به شکل ویلایی هستند اما با توجه به جمعیت زیادی که این محله از آن برخوردار است این انتظار می رود که بیشتر خانه ها به صورت آپارتمان های ۴ یا ۵ طبقه ساخته شوند. با وجود این که این محله جزء مناطق پایین شهر مشهد محسوب می ‌شود و در حاشیه شهر مشهد قرار دارد قیمت ملک و خانه در این منطقه در سطح متوسط و رو به بالاست و می توان با قیمت های مختلف در این منطقه برای خود مسکن ویلایی و آپارتمانی خریداری کرد.

مزایای خرید خانه در گلشهر مشهد چیست؟

شهرک گلشهر مشهد در کنار جمعیت زیادی که دارد امکانات و خدمات متعددی در این منطقه برای ساکنین آن ارائه می شود. ساکنین محله به‌ راحتی به انواع مراکز خرید، مراکز درمانی، مراکز تفریحی، رستوران ها و کافی شاپ ها، انواع کلاس های آموزشی و بسیاری دیگر از امکانات رفاهی دسترسی دارند‌‌. تقریباً هر آنچه که مورد نیاز یک شهروند باشد در این منطقه قرار گرفته است. بنابراین با تهیه مسکن در منطقه گلشهر به راحتی از این امکانات برخوردار خواهید شد. علاوه بر این خطوط حمل و نقل عمومی در این منطقه پیشرفت بسیار خوبی داشته و امکان جابجایی ساکنین محله با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به مرکز شهر فراهم شده است. در این مرحله با توجه به جمعیت زیاد همواره تقاضا برای خرید خانه در مشهد و مسکن وجود دارد بنابراین هر مالکی می تواند در کوتاه ترین زمان ملک خود را  بفروشد و از این بابت نگرانی نیست.

خرید خانه در گلشهر مشهد چه معایبی دارد؟

خرید خانه در گلشهر مشهد چه معایبی دارد؟

یکی از مهمترین معایبی که در رابطه با خرید خانه در این محله مطرح است جمعیت زیاد و بالای آن می باشد. چرا که جمعیت زیاد در این منطقه سبب شلوغی و تردد زیاد جمعیت در این منطقه شده است. بنابراین برای کسانی که به دنبال زندگی در یک محیط دنج و آرام هستند و شلوغی برای آنها آزاردهنده است و به هیچ عنوان خرید خانه در منطقه توصیه نمی شود. همچنین جمعیت زیاد سبب شده که سطح امنیت تا حد زیادی در این منطقه کاهش پیدا کند، چرا که در یکی دو سال اخیر شاهد رشد آمار دزدی و کیف قاپی در این منطقه هستیم.

قیمت خانه در گلشهر مشهد برای خرید چقدر است؟

اگر قصد خرید آپارتمان در گلشهر مشهد و یا خانه ویلایی در این منطقه دارید، بهتر است بدانید که قیمت ملک چه خانه های ویلایی و چه آپارتمانی در این منطقه بسیار متغیر است و از متری پنج میلیون تومان شروع شده و در بعضی از قسمت های آن به متر ۱۲ میلیون تومان هم می رسد.

در واقع قیمت زمین در گلشهر مشهد هرچی به قسمت های آوینی و گلبو نزدیک تر می شویم قیمت خانه ها افزایش یافته و هرچه به سمت سخاوت و یعقوبی پیش برویم از قیمت خانه ها کاسته خواهد شد. به طور کلی قیمت هر واحد خانه در این منطقه با توجه به سال ساخت، امکانات و متراژ آپارتمان بستگی دارد. با این حال تقریبا می توان گفت که در هر سطح قیمتی می توان در این منطقه مسکن مناسب تهیه کرد.

قیمت اجاره خانه در گلشهر مشهد چقدر می باشد؟

قیمت اجاره خانه در گلشهر مشهد چقدر می باشد؟

تقاضای زیادی برای اجاره و رهن خانه در این منطقه وجود دارد و مهترین عوامل تاثیر گذار بر میزان قیمت اجاره بها متراژ ساختمان، نوع آپارتمان (آپارتمانی یا ویلایی)، امکانات و امتیازات ساختمان و اینکه ملک به شکل دربست در اختیار قرار گیرد یا به صورت مشترک همگی تاثیر زیادی در قیمت رهن و اجاره در مشهد در این منطقه تعیین شده دارند. همچنین اگر قصد اجاره مغازه در گلشهر مشهد دارید، بهتر است بدانید که با توجه به موقعیت مغازه قیمت اجاره بهای آن بسیار متغیر است. طوری که اجاره بهای مغازه ها در خیابان های اصلی از جمله گلبو، آوینی و سخاوت بالا می باشد چرا که این خیابان ها جزء معابر اصلی و پرتردد این محله محسوب می‌ شوند و همین امر ارزش مغازه ها در این منطقه معابر را افزایش داده است. به طور کلی اجاره مسکن در این منطقه با توجه به عوامل گفته شده از ماهی یک میلیون تومان شروع شده و تا ماهی ۳ میلیون تومان تعیین می باشد.

مشاور املاک خانه در گلشهر مشهد

در این محله بازار خرید و فروش ملک و مسکن تقریباً از رونق خوبی برخوردار است و به همین خاطر تداد زیادی از دفاتر مشاور املاک در سطح محله ایجاد شده‌اند که در زمینه خرید فروش و یا اجاره خانه و مغازه فعالیت دارند. شهروندان مشهدی می توانند با مراجعه به بنگاه املاک مشهد، ملکی مناسب خود تهیه کرنند. همچنین سایت های متعددی از جمله سایت های تخصصی خرید و فروش خانه، شیپور و دیوار مشهد هم با معرفی نمونه های مختلف به عنوان دفاتر مشاور املاک اینترنتی فعالیت دارند و به شهروندان مشهدی خدمت ‌رسانی می کنند.

خرید خانه در گلشهر مشهد چگونه ممکن می شود؟

خرید خانه در گلشهر مشهد چگونه ممکن می شود؟

تمامی شهروندانی که قصد خرید خانه آپارتمانی یا ویلایی و یا رهن خانه در گلشهر مشهد دارند، به راحتی می ‌توانند به صورت حضوری با مراجعه به دفاتر املاک که در این منطقه بسیار زیاد هستند مراجعه کرده و پس مشاهده نمونه های فروش آن ها ملکی مناسب خود تهیه و خریداری کنند. اما امروزه شبکه های اینترنتی این عمل را به راحتی آسان کرده چراکه با مراجعه به این سایت ها از جمله سایت املاک دیوار و شیپور می توان تمام آگهی های مربوط به فروش خانه در این منطقه را مشاهده کنید و در صورت انتخاب با تعیین وقت قبلی با فروشنده میتوانید از محل بازدید کنید. چنان چه ملک مورد نظر را پسندیدید به همراه فروشنده به مشاور املاک مراجعه کرده و خرید خود را به صورت رسمی ثبت کنید.

آگهی خرید و فروش ملک مسکونی در گلشهر

در سایت های دیوار و شیپور آگهی های زیادی در رابطه با خرید و فروش ملک و مغازه در محدوده گلشهر ثبت و گزارش شده اند. در تمامی این آگهی ها جزئیات کامل در رابطه با ویژگی های ملک از جمله متراژ، سال ساخت و تعداد اتاق خواب درج شده که بر اساس آن قیمت هر متر از خانه و قیمت کل آن تعیین و مشخص شده است. همچنین با ورود به کانال املاک گلشهر مشهد در پلتفرم تلگرام می توانید از وضعیت خرید و فروش خانه در این منطقه و قیمت های در نظر گرفته شده مطلع شوید.

قیمت ملک ویلایی در این منطقه چقدر می باشد؟

قیمت ملک ویلایی در این منطقه چقدر می باشد؟

در حال حاضر بیشتر املاک در این محدوده به شکل ویلایی در متراژهای مختلف هستند. قیمت زمین و خانه ویلایی در این تقریباً از متر شش میلیون تومان شروع شده و تا متری ۱۰ میلیون تومان متغیر است. البته باید گفت که قیمت هر ملک در هر منطقه ای به موقعیت مکانی، متراژ ملک، امتیازات و امکاناتی که در ملک در نظر گرفته شده بستگی دارد.

آیا خرید ملک در این منطقه برای سرمایه گذاری مناسب است؟

با توجه به جمعیت در حال افزایش این منطقه خرید و سرمایه گذاری در ملک و مسکن در این محله از پتانسیل و رشد خوبی برخوردار است. چرا که همواره تقاضا برای خرید و اجاره ملک در این منطقه وجود دارد و بازار مسکن از رونق نسبتا خوبی برخوردار است. بنابراین اگر ملکی در این منطقه بخرید و آن را به قصد سرمایه گذاری بر روی خانه در مشهد و فروش در آینده نگهداری کنید قطعاً با سود خوب و مناسبی می توانید ملک خود را بفروشید.

سوالات متداول

محله گلشهر در کدام قسمت شهر مشهد قرار دارد؟

این مرحله در قسمت شمال شرقی شهر مشهد و در حاشیه بلوار صد متری قرار گرفته است.

راحت ترین راه برای خرید خانه در گلشهر مشهد چگونه است؟

راحت ترین راه برای خرید خانه در گلشهر مشهد دیوار، شیپور و دیگر سایت های مشاور املاک در مشهد هستند.

آیا خرید خانه در گلشهر مشهد یک سرمایه گذاری مطلوب است؟

به طور قطع با رشد و پتانسیل بالایی که این منطقه از آن برخوردار است خرید خانه در گلشهر مشهد سرمایه گذاری سودآور خواهد بود.

قیمت خانه در گلشهر مشهد چگونه محاسبه و تعیین می شود؟ 

در این منطقه قیمت خانه با توجه به موقعیت آن و امکاناتی که در ملک وجود دارد تعیین می شود.

4.4/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا