راهنمای املاک مشهد

خرید برج‌ های مسکونی مهر کوهسنگی و بررسی بخش تجاری این برج

یکی از مشخصه های شهر بزرگ مشهد وجود ساختمان های بلند یا برج های مشهد است که به صورت مسکونی و تجاری، نیاز شهروندان مشهدی و زائرانی که برای زیارت حرم امام رضا به مشهد می آیند را برطرف می کند. یکی از این ساختمان ها برج‌ های مهر کوهسنگی است که در ادامه مطلب با آن ها آشنا خواهیم شد مشخصات آن را بیان خواهیم کرد.

برج‌ های مهر کوهسنگی در کجا قرار دارند؟

برج‌ های مهر کوهسنگی در کجا قرار دارند؟

یکی از بزرگترین و کاربردی ترین برج های مشهد برج ها مهر کوهسنگی است و همان طور که از نام آن ها پیداست در پارک کوهسنگی قرار گرفته اند. این پارک یکی از قدیمی ترین مناطق و پارک های مشهد است که گفته می شود حتی امام رضا هم از کوهسنگی دیدن کرده است و تاج گذاری شاه عباس قاجار هم در آن انجام شده است.

هم اکنون نیز یکی از مکان های مهم برای تفریح مردمی است که در مرکز شهر مشهد زندگی می کنند و به دلیل وجود کوه و پارک با هم فضای خوبی را در خود جای داده است.

به همین علت این برج ها در این پارک واقع شده اند تا جمعیتی که از زائر و مجاور به پارک برای تفریح می آیند، بتوانند از امکانات مرکز خرید قسمت تجاری برج ها استفاده کنند. برای اینکه به برج ها رسید هم می توان از خیابان کوهسنگی، کوهسنگی 29 و هم از انتهای ابوذر غفاری 37 مسیر ها را انتخاب کرد.

از طریق اتومبیل شخصی و اتوبوس و تاکسی به راحتی می توان به کوهسنگی رسید و خط های مختلف اتوبوس برای این پارک وجود دارد. هم چنین یکی از بزرگ ترین مزیت های این پارک داشتن ایستگاه مترو آن هم در خود پارک است که حمل و نقل را برای ساکنین برج بسیار راحت تر می کند.

تعداد طبقات برج‌ های مهر کوهسنگی چقدر است؟

این برج شامل دو بخش تجاری و مسکونی است که به صورت مجزا از هم قرار دارند. بخش تجاری برج های مهر کوهسنگی دارای 9 طبقه است که از طبقه منفی 1 تا 9 حساب می شود. هر کدام از طبقات قسمت تجاری به یک موضوع اختصاص دارد.

به عنوان مثال طبقه منفی 1 مخصوص طلا و جواهرات، همکف پوشاک و لوازم مردانه، طبقه اول کیف و کفش، عطر و بدلیجات و به همین ترتیب تا طبقه هفتم پیش می رود که فود کورت، رستوران و روف گاردن را شامل می شود.

بخش مسکونی نیز از دوبرج کوچک و بزرگ ساخته شده است که برج کوچک شامل 8 طبقه و برج بزرگ 12 طبقه را دارا است. واحد های مسکونی که در طبقه های بالای این برج قرار دارند می توانند ویوی بسیار عالی را هم از شهر و هم از پارک کوهسنگی داشته باشند.

برای اطلاعات بیشتر درباره طبقات این برج و نحوه قرار گیری واحد های آن می توانید به کارشناسان و مشاور املاک مشهد املاک در این زمینه مراجعه کنید.

نوع کاربری برج‌ های مهر کوهسنگی چگونه است؟

نوع کاربری برج‌ های مهر کوهسنگی چگونه است؟

همان طور که در بالا بیان کردیم این برج دارای دو کاربری تجاری و مسکونی است. قسمت تجاری یک مرکز خرید کامل است که تمام کالاهایی که یک فرد در زندگی روزمره خود احتیاج دارد در آن فراهم شده است. به همین دلیل کسانی که ساکن برج هستند می توانند به راحتی تمام مایحتاج خود را خریداری کنند. هم چنین کسانی که به پارک برای تفریح نیز می آیند هم می توانند از مرکز خرید برج بازدید کرده و هر آن چه که نیاز دارند را خریداری کنند.

این ساختمان ها در چه سالی ساخته شد؟

پروژه این ساختمان ها از سال 1389 کلید خوردند. در آن زمان وجود یک مرکز خرید مجهز در کنار برج های مسکونی در این منطقه بسیار احساس می شد به همین دلیل پیمانکار مربوطه به کمک شهرداری مشهد مشغول به ساخت برج های مهر کوهسنگی شدند و با وجود تمام بالا و پایین ها و وقفه هایی که این پروژه داشت، ساخت آن در سال 1398 تمام و بازگشایی شد.

از آن زمان تا به امروز این برج ها کارایی بسیار بالایی را برای این منطقه ایجاد کرده اند و یکی از مهم ترین ساختمان های خیابان کوهسنگی و اطراف آن بوده اند. درباره اطلاعات ساخت و نوع مصالح استفاده شده در این ساختمان ها می توانید از مشاوران و کارشناسان مشهد املاک در این زمینه کمک بگیرید.

تصاویر برج‌ های مهر کوهسنگی را در کجا مشاهده کنیم؟

تصاویر برج های مهر کوهسنگی را می توان به راحتی مشاهده کرد. این برج ها یکی از معروف ترین برج ها و ساختمان ها در مشهد هستند به همین دلیل در بعضی از سایت های مربوطه درباره آن ها صحبت شده و عکس هایی نیز ارائه شده است تا مردم بتوانند بیشتر با آن ها آشنا شوند.

برای دسترسی شما به این عکس ها یا می توان به صورت مستقیم به سایت های مربوطه مراجعه کرد و یا اینکه در موتور جستجوی گوگل نام این برج ها را نوشت و عکس های آن ها را تماشا کرد.

قیمت رهن و اجاره ملک در این ساختمان ها  چقدر است؟

قیمت رهن و اجاره ملک در این ساختمان ها  چقدر است؟

در واقع در برج هایی که در مناطق خوب شهر با موقعیت های مناسب قرار گرفته باشند، قیمت رهن و اجاره ملک بسیار بالا است. البته باز هم این قیمت بستگی به شرایط واحد ها، متراژ و نوع مسکونی یا تجاری آن می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق درباره قیمت رهن و اجاره در مشهد در برج های مهر کوهسنگی باید به دفتر این برج یا مشاوران املاک معتبر در آن منطقه مراجعه کنید. هم چنین متخصصان و کارشناسان مشهد املاک هم می توانند در زمینه قیمت گذاری به شما کمک کنند.

حداقل قیمت برای خرید ملک در برج‌ های مهر کوهسنگی چقدر می باشد؟

حداقل قیمت خرید خانه در مشهد در برج های مهر نیز باز هم وابسته به عوامل خاصی است. به عنوان مثال هرچه واحد متراژ و امکانات کمتری داشته باشد می توان گفت دارای قیمت کمتری است. با این حال نباید انتظار داشت که در این برج با واحدهایی ارزان رو به رو شویم زیرا از نظر موقعیت مکانی در منطقه خوبی قرار گرفته اند. اما باز هم می توان با مشورت از کارشناسان مشهد املاک درباره این موضوع اطلاعات بیشتری را کسب کرد.

حداکثر قیمت برای خرید ملک در این برج ها چقدر می باشد؟

حداکثر قیمت برای خرید ملک در این برج ها چقدر می باشد؟

همان طور که حداقل قیمت خرید به عواملی بستگی دارد، حداکثر قیمت خرید نیز به همین صورت است. در قسمت مسکونی برج در طبقات بالا واحدایی موجود است به دلیل ویوی ابدی که در کوهسنگی وجود دارد کاملا یک پنت هاوس است و قیمت های بسیار بالایی را دارند. برای اطلاع از بالاترین قیمت ها برای خرید ملک در این برج ها نیز می توان از متخصصان گروه مشهد املاک در این زمینه کمک گرفت.

تعداد کل واحد های برج‌ های مهر کوهسنگی چقدر است؟

در بالا نیز بیان کردیم که این برج دارای دو قسمت مسکونی و اداری است که هر کدام دارای طبقات مختلفی است. بخش تجاری همان طور که گفتیم شامل 9 طبقه است که در مجموع 629 واحد در آن قرار دارد. این واحد های تجاری در هر طبقه به کار خاصی مشغول هستند. در قسمت مسکونی هم دو ساختمان 8 و 12 طبقه وجود دارد که در 8 طبقه 7 واحد مجزا و در 12 طبقه 12 واحد مجزا وجود دارد که این نشان دهنده جمعیت کم در این برج است.

 حق شارژ ماهیانه در این برج ها چقدر می باشد؟

معمولا در چنین برج های لوکسی حق شارژ ساختمان بسیار بالا است و به این دلیل است که این برج ها هزینه های بالایی دارد به همین خاطر ساکنین باید بر اساس صلاح دید مدیر هر ماه یا هر چند ماه هزینه را برای شارژ پرداخت کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شارژ ماهیانه این برج می توانید با کارشناسان مشهد املاک تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

برج‌ های مهر کوهسنگی چند پارکینگ اختصاصی دارند؟

برج‌ های مهر کوهسنگی چند پارکینگ اختصاصی دارند؟

یکی از مهم ترین مزیت های برج های مهر کوهسنگی پارکینگ های طبقاتی آن است. این پارکینگ ها در چهار طبقه و 20 هزار متر مربع مساحت ساخته شده اند که از طبقه منفی 2 تا منفی 5 به آن ها اختصاص داده شده است. وجود این پارکینگ ها برای منطقه پر جمعیت کوهسنگی بسیار احتیاج بوده است.

برج‌ های مهر کوهسنگی شامل چه امکاناتی می باشند؟

این برج ها تمامی امکانات یک برج عالی را در اختیار دارند تا مالکان تجاری و ساکنین قسمت های مسکونی به بهترین شکل در آن زندگی کنند. این برج ها دارای 30 پله برقی و 16 آسانسور بسیار مدرن است و سینما به همراه تالار پذیرایی نیز دارد.

هم چنین برای بخش مسکونی ورودی های اختصاصی به قسمت تجاری وجود دارد. سیستم برق اضطراری، آتش نشانی و تهویه عالی به همراه سیستم های گرمایش و سرمایش مخصوص را دارا است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مشخصات و امکانات واحد های برج های مسکونی مهر می توان از طریق کارشناسان مشهد املاک کمک بگیرید.

 چگونه برای خرید یا رهن و اجاره در برج‌ های مهر کوهسنگی اقدام کنیم؟

اگر قصد خرید یا رهن و اجاره واحد در این برج ها را دارید، بهترین راه این است که به دفتر آن مراجعه کنید. هم چنین مشاوران املاک در آن منطقه و مشاوران مشهد املاک نیز می توانند در این مورد به شما بهترین کمک را بکنند.

سوالات متداول

دفتر فروش برج های مهر کوهسنگی در کجا واقع است؟

دفتر فروش مهر کوهسنگی معمولا در خود برج واقع شده است تا دسترسی به واحد ها آسان تر باشد.

آیا خرید مغازه های مجتمع مهر کوهسنگی مشهد از طریق دیوار ممکن است؟

گاهی اوقات آگهی هایی مربوط به فروش مغازه های برج های مهر کوهسنگی در دیوار وجود دارند.

آیا این برج ها امنیت بالایی دارند؟

برج های مهر کوهسنگی دارای امنیت بالا هستند و می توان با آرامش خیال در آن ها زندگی کرد.

4.3/5 - (20 امتیاز)

مژده بنکدار یزدی

نویسنده تخصصی و مشاور املاک در شهر مشهد هستم. از سال 1400 فعالیت خود را با سایت مشهد املاک آغاز کرده ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا