راهنمای املاک مشهد

فروش ویژه زمین های کشاورزی گلبهار در متراژ های مختلف

امروزه خبر های زیادی مبنی بر فروش زمین های کشاورزی گلبهار به گوش می رسد که فروش این زمین ها نیز نوعی کلاهبرداری از سوی سود جویان از مردم بی آگاه می باشد. ما در این مقاله سعی داریم تا به صورت کامل به جزئیات این خبر ها بپردازیم و شما را در این زمینه آگاه کنیم. پس در صورت تمایل تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

  • ما در مقاله مربوط به خرید زمین در گلبهار توضیحات جالبی در این مورد داده ایم. بهتر است که قبل از هر موضوعی این مقاله را مطالعه کنید.
ماجرای فروش زمین های کشاورزی گلبهار چیست؟

ماجرای فروش زمین های کشاورزی گلبهار چیست؟

همان طور که گفته شد خرید و فروش زمین های غیر قانونی یکی از راه های کلاهبرداری می باشد. این نوع کلاهبرداری ها در شهر های کوچکی که در حال توسعه هستند بیشتر اتفاق می افتد. حال امروزه خبر هایی مبنی بر فروش زمین های کشاورزی گلبهار به گوش می رسد که افراد زیادی را به سمت این زمین ها کشانده است. اما واقعیت و پشت پرده این ماجرا چیست؟

احتمالا شما نیز تبلیغات زمین های ارزان و پیش فروش را در شهر جدید گلبهار را دیده و یا شنیده اید. زمین هایی که در حال حاضر به عنوان زمین های ارزان به صورت پیش فروش در گلبهار تبلیغ می شود، جزو زمین های کشاورزی و زراعی شهر گلبهار می باشند که سود جویان این زمین ها را به عنوان زمین های مسکونی و قابل ساخت و با قیمتی کمتر و به صورت پیش فروش به مردم عرضه می کنند. افراد مختلفی با عدم آگاهی و با توجه به شرایطی که در تبلیغ ها عنوان می شود به سمت و سوی خرید این زمین ها می روند اما نمی دانند که این زمین ها نیز نوعی کلاهبرداری است.

این زمین ها که به عنوان زمین های مسکونی عرضه می شوند هیچگونه اجازه ساخت و مجوزی ندارند و تنها کاربرد کشاورزی دارند. برخی از مردم با توجه به قیمت کمتری که این زمین ها دارند و شرایط پیش فروش، بدون آگاهی کافی برای خرید این زمین ها اقدام می کنند که ممکن است پس از مدتی از کار خود پشیمان شوند. حال با توجه به مواردی که ذکر شد بهتر است قبل از خرید هر گونه زمین در شهر گلبهار از سازمان های مربوطه استعلام های مورد نیاز را دریافت کنید تا پس از گذشت مدتی با مشکلات مختلف مواجه نشوید.

فروش زمین های کشاورزی گلبهار کلاهبرداری است؟

فروش زمین های کشاورزی گلبهار کلاهبرداری است؟

در رابطه با فروش زمین های کشاورزی در گلبهار در قسمت قبل توضیحاتی ارائه شد. به طور کلی نمی توان عنوان کرد که خرید و فروش تمامی زمین های کشاورزی در شهر جدید گلبهار کلاهبرداری می باشد اما برخی از سودجویان از برخی از زمین های کشاورزی را به عنوان زمین های مسکونی و قابل ساخت به مردم عرضه می کنند. ممکن است بر این عقیده باشید که با توجه به کلاهبرداری های صورت گرفته از زمین های کشاورزی در گلبهار، تمامی این اراضی به صورت غیرقانونی خرید و فروش می شوند که باید بگوییم اینطور نیست.

شما اگر قصد خرید هر گونه زمین مانند زمین های کشاورزی و مسکونی را در شهر گلبهار دارید قبل از هر گونه خرید حتما باید از سازمان های مربوطه استعلام بگیرید. درصورتی که بدون آگاهی و استعلام دست به خرید و فروش بزنید ممکن است عواقب خوبی در انتظار شما نباشد.

آیا این زمین ها دارای سند هستند؟

امروزه نمی توان ملک یا زمینی را بدون سند معامله کرد. معامله ها بر سر زمین و یا ملک یا با سند و یا به صورت قول نامه ای انجام می شود که قول نامه ها معمولا از اعتبار زیادی برخوردار نیستند. داشتن سند یکی از نکات مهم و قابل توجه برای خرید و فروش زمین ها می باشد. در شهر گلبهار هر زمین شرایط خاص و مخصوص به خود را دارد به طوری که ممکن است یک زمین دارای سند شش دنگ و تک برگ باشد و یا زمین دیگری به صورت قول نامه ای معامله شود. البته این امکان هم وجود دارد که فروشندگان این زمین ها، با ارائه سند های جعلی قصد سواستفاده و فریب مردم را داشته باشند. به همین دلیل برای اطمینان قبل از هر گونه خرید از اعتبار سند و قانونی بودن خود زمین مطمئن شوید.

در خصوص زمین های کشاورزی گلبهار که به عنوان زمین های مسکونی در حال خرید و فروش هستند نیز باید گفت در صورت دارا بودن سند، نوع کاربری زمین در سند قید شده است. پس در صورتی که این زمین ها دارای سند باشند، این سند برای اراضی کشاورزی صادر شده است و هیچگونه حق ساخت بدون مجوز در این زمین ها وجود ندارد.

قیمت زمین های کشاورزی گلبهار چقدر است؟

قیمت زمین های کشاورزی گلبهار چقدر است؟

در قسمت های ابتدایی گفته شد که این زمین ها نسبت به سایر زمین های کشاورزی و مسکونی در شهر گلبهار از قیمت پایین تری برخوردار هستند. شاید یکی از دلایلی که مردم به سمت خرید این زمین ها جذب می شوند، قیمت پایین تر آن ها باشد. این زمین ها به عنوان زمین های مسکونی و قابل ساخت به مردم فروخته می شوند و با قیمت مناسبی که دارند، عده ای به عنوان سرمایه گذاری و دیگر مسائل به دنبال خرید آن ها هستند اما باید توجه داشت که قیمت پایین این زمین ها بی دلیل نیست.

به صورت دقیق، قیمت این زمین ها مشخص نیست اما یکی از دلایلی که این زمین ها را با قیمت کمتر به فروش می رسانند نوع کاربری زمین بوده که به صورت غیر قانونی به عنوان زمین قابل ساخت عرضه می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از دفاتر و سازمان های مربوطه استعلام و اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

آیا این زمین ها اجازه ساخت دارند؟

آیا این زمین ها اجازه ساخت دارند؟

مجوز ساخت یکی از مهم ترین موضوعاتی می باشد که حتما باید به آن توجه کرد. زمانی که شما زمینی خریداری می کنید با توجه به نوع کاربری، امکان و یا عدم اجازه ساخت را خواهید داشت و حتی در خود زمین های مسکونی نیز، برای ساخت باید مجوز های مربوطه را دریافت و سپس برای ساخت و ساز اقدام کنید. همان گونه که اشاره شد، زمین های کشاورزی گلبهار به عنوان زمین های مسکونی به افراد عرضه می شود و افراد بر این عقیده هستند که اجازه هر نوع ساخت و سازی را خواهند داشت.

در ابتدا باید گفت که اصل کاربری این زمین ها کشاورزی می باشد و شما اجازه هیچ نوع ساخت و سازی را نخواهید داشت. در قدم دوم نیز باید گفت حتی اگر این زمین ها به عنوان زمین مسکونی هم در اختیار شما قرار بگیرد باز هم برای اجازه ساخت و ساز باید استعلام بگیرید و در صورت اجازه باید برای مجوز اقدام کنید. با توجه به نوع کاربری این زمین ها به نظر نمی رسد که سازمان های مربوطه با ساخت و ساز و یا صدور مجوز ساخت در این اراضی موافقت کنند.

یا زمین های کشاورزی گلبهار پیش فروش هستند؟

پیش فروش زمین و یا ملک یکی از مهم ترین مزایای آن ها می باشد. فروشندگان معمولا با شرایطی، زمین و یا ملک ها را به صورت پیش فروش به مردم واگذار می کنند که باعث می شود افراد زیادی به سمت این ملک و زمین ها جذب شوند. در قسمت های ابتدایی نیز گفته شد که یکی از مهم ترین شرایطی که این زمین ها دارند این است که به صورت پیش فروش واگذار می شوند. این یکی از ترفند های این کلاهبرداران می باشد تا بتوانند زمین های کشاورزی گلبهار را به مردم بفروشند.

هرچند که زمین های کشاورزی گلبهار که به عنوان زمین مسکونی و با شرایط پیش فروش عرضه می شوند، اما باید توجه داشت که این نوع خرید و فروش می تواند نوعی کلاهبرداری باشد پس تنها گول شرایط و قیمت کم این زمین ها را نخورید و همان طور که بار ها در این مقاله هم ذکر شد، قبل از هرگونه خرید حتما از سازمان های مربوطه استعلام های لازم را دریافت کنید تا پس از خرید مشکلی برای شما ایجاد نشود.

زمین های کشاورزی گلبهار در کدام محدود هستند؟

زمین های کشاورزی گلبهار در کدام محدود هستند؟

این اراضی در حومه اصلی شهر جدید گلبهار واقع شده اند و تا کلان شهر مشهد حدود 60 کیلومتر فاصله دارند. این زمین ها در طرح توسعه شهر جدید گلبهار قرار دارند و به نوعی در حومه شهر واقع شده اند. لوکیشن و موقعیت مکانی دقیق این زمین ها ذکر نشده است و شما می توانید محل دقیق قرار گیری این زمین ها را از دفاتر مربوطه پرس و جو کنید.

سوالات متداول

آیا زمین های کشاورزی گلبهار اجازه ساخت دارند؟

این زمین ها دارای کاردبرد متفاوتی نسبت به زمین های مسکونی هستند و با توجه به نوع کاربرد، اجازه ساخت ندارند.

آیا فروش زمین های کشاورزی گلبهار کلاهبرداری است؟

برخی از سودجویان این زمین ها را به عنوان زمین های مسکونی و با قیمت پایین تر به مردم عرضه می کنند که در این مقاله به صورت مفصل توضیح داده شده است.

برای خرید و فروش زمین های کشاورزی گلبهار چگونه استعلام بگیریم؟

برای استعلام جهت خرید و فروش زمین های کشاورزی گلبهار باید از سازمان های مربوطه در این شهر استعلام دریافت کنید.
3.6/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا