راهنمای املاک مشهد

شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد کجاست؟ + بررسی امکانات

همان طور که شهر مشهد دارای مراکز خرید، رستوران ها و اماکن اقامتی بسیاری است و برای زائرین و شهروندان مشهدی شرایط خوبی را برای تفریح فراهم کرده است، تعدادی مراکز تفریحی توریستی نیز در این شهر وجود دارد که می توانند امکانات خوبی را از نظر تفریحی در اختیار افراد قرار دهند. یکی از این اماکن شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد است که در ادامه این مطلب با آن بیشتر آشنا شده و مشخصات آن را بررسی خواهیم کرد.

شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد کجاست؟

شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد کجاست؟

تقریبا تمام مشهدی ها تا به حال یک بار نام مکانی به نام بند گلستان را شنیده اند یا به این منطقه رفته و از دیدن مناظر دریاچه این بند و روستاهای اطراف لذت برده اند. این منطقه در جاده مشهد به طرقبه و در 10 کیلومتری غرب مشهد قرار گرفته است و در زمان نه چندان دور شهروندان مشهدی و طرقبه ای برای تفریح به آن مراجعه می کردند.

اما بعد از چندی ورود عموم به اراضی سایت گلستان ممنوع شد تا اینکه مجتمع توریستی رفاهی آبادگران که فعالیت های مهمی را در مشهد انجام داده است، تصمیم گرفت تا شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد را در این مکان تاسیس کند تا هم زائران و هم مجاوران بتوانند از امکانات عالی تفریحی که برای این شهرک فراهم می شود استفاده کنند و این مکان دوباره به رونق قبل خود باز گردد.

می توان در این شهرک منظره عالی از دریاچه بند گلستان به همراه تپه ها و کوه های اطراف آن داشت و هم چنین درختان زیبای روستای گلستان نیز به دلپذیر بودن هوای این منطقه بسیار کمک کرده اند. هم چنین به راحتی می توان از طریق جاده مشهد طرقبه به این شهرک دسترسی داشت و با دنبال کردن تابلو های آن به این مکان رسید.

شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد چه امکاناتی دارد؟

این شهرک در نوع خود بسیار امکانات بالا و خوبی دارد که افراد می توانند با خیال راحت در آن به تفریح بپردازند. امکاناتی که در شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد شامل استخر و سونا ، اسکی روی آب، اسکله قایق سواری برای عموم، بازارچه صنایع دستی محلی، مراکز فرهنگی مختلف، رستوران و فضا های اقامتی مانند ویلا و متل است.

در واقع این شهرک به گونه ای طراحی شده است که هم زائران بتوانند از آن استفاده کنند و هم مردم مشهد و طرقبه از امکانات عالی آن بهره مند شوند. برای اطلاع بیشتر درباره امکانات این شهرک می توانید از طریق کارشناسان و مشاوران مشهد املاک آگاهی لازم در این زمینه را به دست آورید.

آیا امکان اقامت در این مجموعه وجود دارد؟

آیا امکان اقامت در این مجموعه وجود دارد؟

همان طور که در بالا بیان کردیم این مجموعه دارای متل ها و ویلا هایی است که امکان اقامت را برای مسافران فراهم کرده است. این متل ها و ویلا ها شرایط متفاوتی دارند که بر اساس این شرایط قیمت آن ها نیز ممکن است تغییر کند. با این حال می توان یک اقامت عالی را در آن ها تجربه کرد.

زیرا در یک منطقه خوش آب و هوا قرار دارد که دریاچه ای نیز در نزدیک آن است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره متل های شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد می توانید از مشاور املاک مشهد املاک راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

چگونه در این مجموعه اتاق رزرو کنیم؟

چگونه در این مجموعه اتاق رزرو کنیم؟

معمولا برای رزرو اتاق یا ویلا در این شهرک دو راه را در پیش رو داریم که برای هر هتل یا اقامتگاه انجام می شود. اولین راه این است که به اینترنت مراجعه کرده و از طریق سایت هایی که برای این کار آماده شده است، رزرواسیون را انجام داد.

اما باید گفت که متل های این مجموعه هنوز داخل این سایت ها قرار نگرفته اند. پس ناچاریم که از طریق رزرو تلفنی اقدام کنیم و با تماس گرفتن با این مجموعه این کار را انجام دهیم.

هزینه رزرو اتاق در این مجموعه چقدر است؟

اگر بخواهیم از هزینه های رزرو اتاق در این شهرک اطلاع پیدا کنیم مانند هر متل یا هتل دیگر باید اول مشخصات اتاقی که مد نظر داریم را بررسی کنیم. پس برای این کار تعداد افراد را در نظر می گیریم و اتاق مناسب را انتخاب می کنیم. هرچقدر تعداد تخت ها در اتاق ها بیشتر شوند، قیمت آن ها نیز بالاتر خواهند بود. از دیگر عواملی که می تواند بر قیمت و هزینه رزرو تاثیر بگذارد، مکان اتاق است. معمولا اتاق هایی که رو به منظره بهتری باشند، قیمت بالاتری دارند و هرچه ارتفاع نیز بالا تر باشد قیمت نیز بیشتر می شود.

عوامل دیگری نیز وجود دارند که معمولا برای همه مراکز اقامتی یکسان هستند که می توان از آن ها استفاده از رستوران، استخر یا سونا و جکوزی را نام برد. البته در این شهرک چون معمولا واحد های اقامتی به صورت ویلا است، تمامی امکانات یک خانه مسکونی را دارا هستند و امکان آشپزی نیز ممکن است برای آن ها وجود داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه رزرو اتاق در شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد می توانید از گروه مشهد املاک سوالات لازم را بپرسید و راهنمایی های دقیق را دریافت کنید.

شماره تماس شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد

همان طور که در بالا بیان کردیم، شما می توانید از طریق تلفن اتاق مورد نظر خود را در شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد رزرو کرده و با آسودگی خیال سفر خود را آغاز کنید. برای این کار نیاز به شماره تلفن های این مجموعه داریم. برای این کار می توان به اینترنت مراجعه کرد و با جستجوی نام این شهرک به شماره تلفن آن دسترسی پیدا کرد.

البته ممکن است شما نتوانید در سایت های مربوطه شماره ای از این مجموعه پیدا کنید. لذا بهتر است تا از مرکز تلفن 118 استفاده کرده و به شماره تلفن های این شهرک دسترسی داشته باشید. شما هم چنین می توانید از متخصصان مشهد املاک کمک گرفته و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

فاصله شهرک توریستی و رفاهی گلستان تا شهر مشهد چقدر است؟

فاصله شهرک توریستی و رفاهی گلستان تا شهر مشهد چقدر است؟

در بالا نیز بیان کردیم که این شهرک در فاصله 10 کیلومتری از غرب مشهد قرار گرفته است. این مورد نشان می دهد که شما به وسیله اتومبیل شخصی به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید و پس از ورود به جاده طرقبه از قسمتی که به روستای حصار گلستان می رود دور می زنیم و وارد مسیر برگشت به سمت مشهد شده و به شهرک می رسیم.

هم چنین می توان از پایانه وکیل آباد مشهد سوار اتوبوس های مخصوص طرقبه شد و با اتوبوس نیز به این شهرک رسید. معمولا تاکسی های خطی و اینترنتی نیز این مسیر را می روند و حتی می توان از تاکسی های شخصی که در دو راهی طرقبه و شاندیز قرار دارند، برای رفتن به این شهرک استفاده کرد.

عکس های شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد را در کجا مشاهده کنیم؟

بسیاری از افراد به این موضوع علاقه دارند تا قبل از اینکه به مکانی بروند، عکس های آن را ببینند و به شنیدن تعریف از آن مکان توسط افراد دیگر بسنده نخواهند کرد. برای دیدن عکس های شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد می توان به اینترنت مراجعه کرد. البته به دلیل اینکه این شهرک هنوز به صورت کامل آماده و افتتاح نشده است، عکس های زیادی از آن در اینترنت وجود ندارد و بیشتر مدل های شبیه سازی از آن است که در اینجا نیز برای مشاهده شما قرار داده ایم.

با این حال شما می توانید عکس های بسیار زیادی از بند گلستان، روستای حصار گلستان و طبیعت زیبای اطراف آن از طریق گوگل تماشا کنید و اگر تا به حال به این مکان عزیمت نکرده اید، با زیبایی های آن آشنا شوید.

این مجموعه در چه سالی ساخته شد؟

از سال و تاریخ دقیق ساخت این مجموعه اطلاعات دقیقی در دسترس نیست، اما به نظر می رسد که در همین سال های اخیر باشد و تازه افتتاح شده یا هنوز بازگشایی کامل آن انجام نشده باشد. با این حال می توان از طریق مشاوران و گروه متخصص مشهد املاک اطلاعات لازم درباره این شهرک و تاریخ ساخت و افتتاح آن را دریافت کرد و آگاهی لازم را به دست آورد.

مسیر های دسترسی به شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد کدامند؟

مسیر های دسترسی به شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد کدامند؟

در بالا نیز این موضوع را بیان کردیم که به راحتی می توان هم از مشهد و هم از طرقبه به این شهرک رسید. بند گلستان در مسیر برگشت جاده طرقبه به مشهد قرار دارد. پس اگر به طرقبه رفته باشید می توانید در راه برگشت به این شهرک بروید.

هم چنین اگر از مشهد قصد رفتن به این مکان را دارید همان طور که گفتیم باید از دوربرگردان روستای حصار و امام زادگان یاسر و ناصر دور زده و در مسیر برگشت قرار بگیرید و بقیه راه را با کمک تابلو ها طی کنید.

سوالات متداول

آیا شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد پارکینگ دارد؟

برای رفاه حال کسانی که از این شهرک و یا رستوران آن بازدید می کنند، پارکینگ نیز طراحی شده است.

آیا این شهرک نزدیک به بند گلستان مشهد ساخته شده است؟

همان طور که در متن گفتیم شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد در مجاورت بند گلستان ساخته شده است.

آیا این شهرک فقط برای مسافران طراحی شده است؟

شهرک توریستی و رفاهی گلستان مشهد همان طور که در بالا ذکر کردیم هم برای شهروندان و هم برای مسافران طراحی شده است.

1/5 - (1 امتیاز)

مژده بنکدار یزدی

نویسنده تخصصی و مشاور املاک در شهر مشهد هستم. از سال 1400 فعالیت خود را با سایت مشهد املاک آغاز کرده ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا