اطلاعات کاربردیراهنمای املاک مشهد

طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت و ساز در مشهد

طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت در هر کدام از شهر های مختلف متفاوت است و به نظر می‌ رسد به این بستگی دارد که هر کدام از کوچه ها چند متر هستند. تعداد طبقات مجاز ساخت در کرمانشاه و تعداد طبقات مجاز ساختمان در تبریز به این بستگی دارد که هر کدام از کوچه ها چند متر هستند و آیا افراد برای ساختن هر کدام از این طبقات مجوز های لازم را از دولت دریافت کنند یا خیر.

بسیاری از افراد امروزه در حوزه خرید و فروش املاک فعالیت گسترده‌ ای را دارند به صورتی که آن ها می توانند با ساخت خانه های چند طبقه سرمایه های خود را در این حوزه بسیار افزایش دهند. تعداد طبقات مجاز ساختمان در مشهد در هر کدام از محدوده های مختلف، متفاوت است و برای ساخت تعداد طبقات بیشتر افراد باید از زمین هایی با متراژ بالا تری استفاده کنند. اگر تعداد هر کدام از طبقات آپارتمان ها افزایش پیدا کند تجهیزاتی که برای آن ها در نظر گرفته می شود هم باید افزایش پیدا کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در راستای بحث خرید خانه در مشهد همراه ما باشید.

حداقل طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت چقدر است؟

حداقل طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت چقدر است؟

سوالات بسیار زیادی در ارتباط با این حوزه وجود دارد که برخی از آن ها به این صورت است که زمین ۲۰۰ متری چند طبقه میشه ساخت، برای پاسخ به این سوالات باید به افراد فعال در حوزه شهرداری و املاکی ها مراجعه کنیم و مجوزهای لازم را در ارتباط با ساخت خانه ها دریافت کنیم.

حداقل طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت وابسته به این است که هر کدام از کوچه‌ ها و خیابان‌ ها از چند متر تشکیل شده‌ اند زیرا هر چه تعداد اندازه یک خیابان کم باشد تعداد طبقاتی که می‌ توان برای یک آپارتمان ساخت کاهش پیدا می‌‌ کند.

تعداد طبقات مجاز در کوچه ۶ متری در سه طبقه است و هر کدام از این خانه ها می توانند یک زیرزمین هم داشته باشند و این در صورتی است که اگر کوچه از عرض بیشتری برخوردار باشد و امکان تردد افزایش پیدا کند تعداد طبقات هم می تواند افزایش پیدا کند.

برخی از افراد برای فعالیت در این حوزه و به دست آوردن سرمایه های بیشتر زمین هایی را در محدوده هایی انتخاب می کنند که بزرگ هستند و امکان رفت آمد در آن ها به خوبی امکان پذیر است. با این وجود حداقل طبقات مجاز می تواند از دو طبقه آغاز شود.

حداکثر طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت چقدر است؟

حداکثر طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت چقدر است؟

در هر کدام از شهر های مختلف خیابان های بزرگی وجود دارد که در هر کدام از این خیابان ها فاصله به ۱۲ متر هم می رسد و افراد می‌ توانند در این خیابان ها خانه هایی را با تعداد شش طبقه بسازند. تعداد طبقات مجاز در کوچه ۱۲ متری با وجود این که به ۶ طبقه می رسد اما هر کدام از این ساختمان ها باید تجهیزات کافی مانند آسانسور و پارکینگ را داشته باشند که هر کدام از واحد ها بتوانند از این تجهیزات برای زندگی خود استفاده کنند.

علاوه بر اینکه حداکثر و حداقل طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت در هر کدام از محدوده های مشخص، انتخاب شده است اما برخی از افراد با ساخت و ساز های غیر قانونی سعی در این دارند که تعداد آپارتمان های بیشتری را در کوچه‌ های باریک هم بسازند.

در صورتی که تعداد طبقات مجاز هر کدام از آپارتمان ها رعایت نشود امکان اینکه در آینده برای هر کدام از این خانه ها مشکلاتی به وجود می آید بسیار زیاد است. یکی از مشکلاتی که در ارتباط با رعایت نکردن مجوزهای لازم برای ساخت طبقات است، این است که در هنگام زلزله استحکام و مقاومت خانه ها کاهش پیدا می کند و امکان خرابی بسیار زیاد است.

با این وجود می توانیم با استفاده از شبکه های مجازی اطلاعاتی را در ارتباط با طبقات مجاز هر کدام از محدوده های مختلف به دست آوریم.

مقدار مجاز طبقات آپارتمان برای ساخت چگونه محاسبه می شود؟

مقدار مجاز طبقات آپارتمان برای ساخت چگونه محاسبه می شود؟

تعداد طبقات مجاز ساختمان در ارومیه و دیگر شهر های ایران بر طبق این محاسبه می شود که هر کدام از کوچه ها و خیابان ها چه شرایطی دارند و چند متر هستند. طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت می‌ تواند از دو طبقه تا شش طبقه و حتی بیشتر برای هر کدام از محدوده های مختلف متفاوت به نظر برسد.

علاوه بر این که اندازه هر کدام از کوچه ها و خیابان ها بر روی طبقات تاثیرگذار است مجوزی که از سمت شهرداری برای ساخت این خانه ها و طبقات هم داده می شود بسیار موثر است.

آیا طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت در هر شهر متفاوت است؟

تعداد طبقات مجاز ساختمان در شیراز و در شهر های دیگری مانند تهران و مشهد متفاوت است و در هر کدام از این شهرها به این موضوع بستگی دارد که عرض خیابان ها به چه صورت است و آیا در یک خیابان امکان ساخت خانه هایی با طبقات بیشتر وجود دارد یا خیر.

بسیاری از افراد می‌ توانند با گرفتن مجوز های لازم از سمت شهرداری تعداد طبقاتی را که می خواهند برای خانه خود بسازند را افزایش دهند و به نظر می‌ رسد که در برخی از موارد شهرداری برای ساخت طبقات بیشتر هزینه های بسیاری را دریافت می کند.

تعداد مجاز طبقات یک ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

تعداد مجاز طبقات یک ساختمان به چه عواملی بستگی دارد؟

همانطور که گفته شد عوامل مختلفی بر روی طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت تاثیرگذار است که از جمله آن ها می‌ توانیم به اندازه کوچه ها و خیابان ها اشاره کنیم. از عوامل دیگری که بر روی این موضوع تاثیر گذار است این است که آپارتمان هایی که ساخته می شوند تجاری و یا مسکونی هستند که برای ساخت هر کدام از این ساختمان ها طبقات متفاوتی در نظر گرفته می شود.

با این وجود افراد بسیار زیادی می توانند با پرداخت هزینه های متفاوتی مجوز های لازم را برای ساخت طبقات بیشتر زمین خود دریافت کنند. برای مشاهده دیگر عواملی که تاثیر گذار است می توانیم به شهرداری و یا مشاور املاک های فعال در این حوزه مراجعه کنیم.

ساخت طبقات غیرقانونی در یک ساختمان چه عواقبی در پی دارد؟

افراد بسیاری طبقات غیرقانونی را در یک ساختمان می سازند و بسیاری از آن ها بدون در نظر گرفتن مجوز های لازم و به صورت پنهانی طبقاتی را به ساختمان های خود می‌ افزایند. در صورتی که اتفاقات احتمالی برای هر کدام از این طبقات به وجود بیاید دولت هیچ وظیفه ای را نسبت به آن پذیرش نمی کند و به نظر می‌ رسد که این افراد باید برای ساخت خانه های خود مجوزهایی را دریافت کنند.

از دیگر عواقبی که ساختن غیر قانونی هر کدام از این طبقات دارد این است که دولت، صاحبان این طبقات را جریمه می‌ کند و آن ها باید هزینه های بسیاری را بپردازند.

جریمه ساخت غیر قانونی طبقات در یک ساختمان چقدر است؟

جریمه ساخت غیر قانونی طبقات در یک ساختمان چقدر است؟

با توجه به اینکه افراد بسیار زیادی به صورت غیرقانونی طبقاتی را در یک ساختمان می سازند دولت آن ها را جریمه می‌ کند و این جریمه می‌ تواند به صورت نقدی و یا خراب کردن خانه های این افراد باشد. هر کدام از افراد باید برای ساخت خانه های خود مجوزهای لازم را از سمت شهرداری دریافت کنند و بتوانند با نظارت شهرداری فعالیت های ساخت و ساز خود را انجام دهند.

با این وجود برخی از افراد بازهم طبقات غیر قانونی را برای ساختمان های خود می سازند و به جریمه های هر کدام از این ساخت و سازها توجهی را ندارند.

آیا برای ساخت طبقات اضافه بر روی یک آپارتمان نیاز به اخذ مجوز است؟

برخی از افراد در هنگامی طبقاتی را برای آپارتمان های خود می‌ سازند که با استفاده از مجوز است اما در برخی از اوقات دیگر افراد می‌ خواهند که بر روی آپارتمان خود یک طبقه اضافه کند و آن ها باید مجوز از شهرداری مانند جواز ساخت در مشهد دریافت کنند.

مجوز ساخت ۶ طبقه به این صورت است که هر کدام از افراد باید در کوچه ها و خیابان های قرار داشته باشند که بیشتر از ۱۲ متر هستند و همچنین تراکم هر کدام از این آپارتمان ها برای افرادی که در آن ها زندگی می کنند باید به صورت مناسب انتخاب شود.

سوالات متداول

آیا طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت توسط شهرداری انتخاب می شود؟

طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت توسط شهرداری انتخاب می‌ شود و شهرداری با وجود شرایط مختلفی به هر کدام از صاحبان ملک ها مجوز های لازم را می دهد.

آیا طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت در خارج از کشور هم مانند ایران است؟

طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت در کشور ایران و خارج از کشور ایران با یکدیگر متفاوت هستند و به نظر می‌ رسد که در کشورهای خارجی قوانین دیگری برای این حوزه وجود دارد.

آیا برای طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت هم تخلفاتی انجام می شود؟

افرادی که نمی‌ توانند مجوز های لازم را برای ساخت طبقات بیشتر آپارتمان خود دریافت کنند دست به تخلفات می‌ زنند که برخی از آن ها با وجود جریمه هایی هم باز فعالیت‌ های خود را ادامه می دهند.

قوانین طبقات مجاز آپارتمان برای ساخت از چه زمانی مورد استفاده قرار گرفته است؟

از زمانی که شهرنشینی افزایش پیدا کرد قوانین بسیار سر سختانه ای نسبت به ساخت طبقات مجاز برای هر کدام از آپارتمان ها راه اندازی شد و در سال های گذشته از این قوانین استفاده شده است.

4.7/5 - (3 امتیاز)

عاطفه اکرمی

دارای مدرک لیسانس شهرسازی از دانشگاه شریف و عضو بخش دیجیتال مارکتینگ جهش و نویسنده سایت بزرگ مشهد املاک هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا