راهنمای املاک مشهد

قیمت خانه در بلوار ابوطالب مشهد برای خرید، رهن و اجاره

خانه در ابوطالب مشهد یکی از جستو جو های افرادی است که می خواهند با گرفتن خانه در این منطقه به محل کار خود و وسایل نقلیه دسترسی داشته باشند. همچنین این محله یا منطقه از مشهد مقدس از محله های قدیمی با باسابقه این شهر به حساب می آید. این محله به ۱۰۰ متری مشهد و از سمت دیگر به کلاهدوز و احمد آباد نزدیک است که رفت و آمد به این منطقه را راحت تر می کند.

نام ابوطالب از عبدمناف یا عمران فرزند عبدالمطلب که به ابوطالب نیز شهرت یافته‌است، پدر علی بن ابی‌طالب و عموی محمد (ص) پیامبر اسلام است. وی بزرگ خاندان آل ابی ‌طالب است و پذیرایی از مهمانان کعبه را عهده‌دار بود. وی به جهت انتصاب به فرزند بزرگش طالب به کنیه «ابوطالب» شهرت یافته ‌است نشات می گیرد.

در این منطقه از مشهد که ابوطالب نام دارد بسیاری از انواع فروشگاه ها و خدمات یافت می شود که بیشتر ساکنین این‌ منطقه از مهاجرین شهر های دیگر هستند مانند چناران، تربت حیدریه، نیشابور و بردسکن که برای کار به این منطقه آمده اند، به همین علت در ایم منطقه با برخورد با افراد متوجه می شوید که لحجه بخصوصی دارند که به نوعی سرچشمه لحجه مشهدی یا مشدی از اینجا سرچمشه می گیرد.

در این محله نیز می توان کوچه پس کوچه های باریکی را دید که در بعضی از این فروشگاه ها فروشگاه های تخصصی پارچه و یا پرده دیده می شود که خانم های بسیاری حتی از شهر های دیگر برای خرید پارچه به این محله می آیند. با مشهد املاک همراه باشید تا علاوه بر موضوع خرید خانه در مشهد بدین بحث نیز بپردازیم.

بلوار ابوطالب مشهد کجاست؟

بلوار ابوطالب مشهد کجاست؟

از سمت بزرگراه صد متری مشهد که سمت فرودگاه می رویم در سمت راست ابوطالب دیده می شود که برای یافتن مکان دقیق بهتر است از جی پی اس و مپ گوشی استفاده شود چون در طی سال های گدشته پل ها و زیر گذر های زیادی ساخته شده اند که برای کسانی که در جریان تغییرات نباشند، پیدا کردن ابوطالب کمی سخت است. از سمت احمد آباد و میدان تقی آباد نیز اگر به سمت شمال غربی مشهد حرکت کنید بعد از بلوار کلاهدوز وارد بلوار ابوطالب خواهید شد.

همچنین اگر از سمت بلوار فردوسی و پارک ملت به سمت حرم حرکت کنید، بعد از میدان فردوسی و گردش به چپ در اولین چهار راه بلوار قرنی وارد ابوطالب خواهید شد.

قیمت خانه آپارتمانی در ابوطالب مشهد چقدر است؟

اگر در سایت های فروش اینترنتی املاک مانند دیوار و یا سایت های تخصصی این کار رجوع کنید برای خرید ملک آپارتمانی در این منطقه قیمت های مختلفی به چشم می خورد که از حداقل هشت میلیون برای آپارتمان های با امکانات کمتر و موقعیت مکانی قابل قبول شروع شده و برای آپارتمان های فول امکانات تر قیمت متراژ آپارتمان ها از بیست میلیون تا ۲۵ میلیون وجود دارند. معمولا در هنگام معامله ملک در این منطقه تخفیف بسیاری گرفته می شود.

قیمت خانه ویلایی در ابوطالب مشهد چقدر می باشد؟

معمولا خانه در ابوطالب مانند تمام نقاط دیگر از طرف نهاد های رسمی قیمت گذاری نمی شوند و باید حدود قیمت ها را از آگهی های اینترنتی و املاک استعلام کرد که با استعلام از سایت های فروش اینترنتی قیمت هایی بدست می آید که حداقل ده میلیون برای خانه های با قدمت بیشتر و برای خانه های نو ساز تا ۳۰ میلیون هم قیمت گذاری می شود. اما معمولا آگهی ها قیمتی بیشتر از قیمت واقعی اعلام می کنند که معمولا پای معامله تخفیف باید گرفته شود.

قیمت رهن و اجاره در ابوطالب مشهد چقدر است؟

در تمام نقاط مشهد معمولا افراد صاحب خانه یا تمایل به رهن کامل دارند و یا کسانی که تمایل به رهن و اجاره دارند، رهن را پایین تر اعلام می کنند و در عوض اجاره را بالا می برند که برای اجاره خانه در ابوطالب مشهد باید حداقل رهن ۲۰ میلیون و ازاده ۸۰۰ هزار تومان را مد نظر قرار داد.

با جست و جو در آگهی های اینترنتی قیمت هایی مانند رهن ۸۰ میلیون و اجاره ۱ میلیون ماهیانه به چشم می خورد. رهن خانه در ابوطالب مشهد بصرف تر از رهن و اجاره است به شرطی که شما مبلغ مورد نظر رهن دا در دسترس داشته باشید. هر ساله نیز به میزان اجاره افزوده می شود و یا مبلغ رهن را بالا تر می برند که بر اساس تورم و دیگر عوامل هر ساله نرخ اعلام می گردد. که در سال گذشته ۳۰٪ افزایش داشته است. در صورت تمایل با مشاور املاک ما تماس بگیرید تا بیشتر در جریان قیمت رهن و اجاره در مشهد در این منطقه قرار بگیرید.

آیا ابوطالب مشهد برای خرید خانه مناسب است؟

آیا ابوطالب مشهد برای خرید خانه مناسب است؟

معمولا در هر شهری مناطقی با کلاس کاری متفاوتی وجود دارند که شاید بعضی بسیار لاکچری و شاید بعضی مناطق حتی حالت زاعه نشینی داشته باشند. در بلوار ابوطالب مشهد نیز ترکیبی از انواع قشر است که شاید در این منطقه خانه های لاکچری وجود داشته باشید و یا حتی قصر ضعیفی به چشم بخورد. در این منطقه نیز ممکن است افراد خشن و یا جامعه ستیزی حضور داشته باشند ولی در کل این ناحیه برای زندگی مناسب است.

آیا این محله برای سرمایه گذاری ملک مناسب می باشد؟

خرید و فروش املاک مسکونی در ابوطالب مشهد بسیار در جریان است، بعضی از اشخاص نیز برای مصرف و یا زندگی، املاک نمی خرند بلکه برای نگه داشتن ملک و فروش آن به قیمت بالا تر و یا اجاره خانه می خرند. اما بیشتر سرمایه گذاری بر روی خانه در مشهد برای فروش به قیمت بالا تر در محله های تازه ساز صورت می گیرد چون در ابوطالب سطح پیشرفت ثابت است.

خرید مسکن در این محله چه مزایایی دارد؟

معمولا خرید ملک در هر محله ای مزایای خاص خود را دارد مثلا یک منطقه به علت دید مناسب به منطقه و یا خوش آب و هوا بودن مناسب است و یا یک محل برای نزدیک بودن به مرکز شهر مناسب است. خرید خانه در ابوطالب مشهد نیز خواص خود را دارد برای مثال ابوطالب به مرکز شهر نزدیک است و برای رفتن به حرم مطهر نیز فاصله کمی دارد و قطعا خرید آپارتمان در نزدیکی حرم در این منطقه یکی از مطرح ترین گزینه ها برای خرید خانه است.

خرید خانه در این محله چه معایبی دارد؟

گاهی خرید خانه در مناطق مختلف معایبی دارد که ممکن است این معایب برای یعصی اشخاص مهم باشد و برای بعضی دیگر از اهمیت خاصی برخوردار نباشد، برای مثال شاید در محله ای قیمت خدمات مانند گاز و آب و برق بیشتر از مناطق دیگر باشد و یا ابوطالب که حضور افراد حنجار شکن شاید باعث ناراحتی قشری از مردم شود و افراد دیگری به این موضوع اهمیت چندانی ندهند.

از دیگر معایب این محل می توان به بافت قدیمی آن اشاره کرد که مطمعنا با خرید ملک در این محل به مرور زمان مشکلات کهنگی منزل و با افت قیمت آن مواجعه می شوید. اگر چه بسیاری از خانه های این ناحیه طی سال های گذشته که ساخت و ساز در مشهد بسیار رونق داشت، نوسازی و یا تخریب و از نو ساخته شده اند اما بسیار از بافت های قدیمی همچنان در آن یافت خواهد شد.

بلوار ابوطالب مشهد جزو محله های ارزان قیمت است یا گران قیمت؟

در مشهد مقدس در محله هایی دارای ارزش بیشتری هستند که معمولا به علت کلاس کاری در آن محله و یا امکانات نزدیک به آنجا است. گاهی نیز محله هایی برای نزدیکی به یک مجتمع تجاری یا فرهنگی و یا مذهبی مورد اهمیت قرار می گیرند. در مورد بلوار ابوطالب مشهد نیز به علت موقعیت مکانی مناسب و مسیر های دسترسی به بازار و حرم‌ مطهر محلهی مناسبی به حساب می آید که نسبتا قیمت مناسب تری نسبت به خیابان های لاکچری دارد که در نتیجه قیمت خانه در مشهد نزدیک حرم از مواردی است که باید نسبت به آن آگاهی یابید.

معمولا برای افرادی که از شهرستان به مشهد کوج می کنند اولین منطقه مد نطر برای سکونت ابوطالب و حومه و یا قاسم آباد است که بسته به فاصله محیط کار از محل زندگی خانه انتخاب می کنند.

سوالات متداول

قیمت ملک تجاری در ابوطالب مشهد چقدر است؟

خانه در ابوطالب مشهد علاوه بر خاصیت مسکونی بودن برای تجارت و باز کردن مغازه و فروشگاه مناسب است که برای ایجاد فضای تجاری ابتدا باید جواز تجاری ملک را گرفت که معمولا ارزش ملک بالاتر می رود اما در ابتدای اقدام به تجاری سازی ملک باید مبلغی را به شهرداری اهدا کرد که جواز ملک تجاری ثبت و تحویل گردد. از سوی دیگر اگر برای شروع کسب و کار قصد اجاره ملک تجاری را داشته باشید بهتر است مکل مورد نظر را رهن کامل کنید.

آگهی خرید و فروش خانه در ابوطالب مشهد

معمولا کسانی که به دنبال خانه در ابوطالب مشهد هستند ابتدا به مشاورین املاک موجود در محل مراجعه می کنند سپس با جست و جو در سایت های خرید و فروش دیگر موارد فروش را بررسی می کنند. برای مثال یک خانه 80 متری در بلوار ابوطالب مشهد حدود قیمت گذاری آن هر متر ده میلیون تومان است برای یک خانه ۸۰ متری باید مبلغ ۸۰۰ الی ۱ میلیارد تومان را هزینه کرد.

سوالات متداول

بهترین راه برای ورود به بلوار ابوطالب چیست؟

حرکت در بزرگراه ۱۰۰ متری مشهد و وارد ورودی اول میدان امام حسین

حداقل قیمت متراژ در ابوطالب مشهد چقدر است؟

شروع قیمت ها از متری ۷ ملیون الی ۸.۵ میلیون است.

حداقل نرخ کرایه خانه در ابوطالب مشهد چقدر می باشد؟

در آگهی های مختلف حداقل مبلغ رهن ۱۰ میلیون و اجاره ۱ ملیون دیده می شود.

بلوار ابوطالب مناسب خرید کردن است؟

بله در سطح این بلوار انواع فروشگاه ها یافت می شود.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا