راهنمای املاک مشهد

پیدا کردن خانه با کمترین اجاره در مشهد با تیم مشهد املاک

به دلیل افزایش تورم و افزایش قیمت ها در سبد مصرفی خانوار به طور طبیعی نرخ اجاره بها نیز افزایش پیدا می کند و دستخوش این تورم قرار می گیرد. این موضوع در کلان شهر ها به خصوص شهر مشهد که یک شهر زیارتی و سیاحتی محسوب می شود نیز محسوس و قابل مشاهده است. تا زمانی که سیاست کلان دولت در حوزه مسکن صرفا در حرف خلاصه نشده و به عمل نزدیک شود و اقداماتی در این زمینه انجام ندهد، به طوری که ساخت و عرضه سالانه مسکن افزایش پیدا کند نمی توان انتظار کاهش اجاره بها و یا ثابت ماندن آن را داشت. تورم و افزایش اجاره بها باعث روی آوردن بیشتر مردم به حاشیه نشینی شده است. با مشهد املاک همراه باشید تا راستای بحث خرید خانه در مشهد در ادامه به مبحث خانه با کمترین اجاره بپردازیم.

حداقل میزان اجاره خانه در مشهد چقدر است؟

حداقل میزان اجاره خانه در مشهد چقدر است؟

شهر مشهد نیز مانند سایر شهر های کشور با توجه به نرخ تورم و افزایش آن با افزایش قیمت مسکن و اجاره بها روبرو شده است. به طوری که کمترین رقم اجاره در شهر مشهد طبق آمار، بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان رهن با ۵۰۰ هزار تومان اجاره است که در مناطق حاشیه شهر به ثبت رسیده است و این مبلغ نیز برای بسیاری از خانواده ها با توجه به هزینه ها گزاف زندگی مبلغ زیادی است. به دلیل پایین بودن نسبی مبلغ خانه با کمترین اجاره در حاشیه شهر اکثر خانواده ها به حاشیه نشینی روی آورده اند.

چگونه در مشهد خانه با کمترین اجاره پیدا کنیم؟

شهر مشهد با توجه به اینکه یکی از کلان شهر های کشور و جزو شهر های زیارتی و سیاحتی به حساب می آید و با توجه به افزایش نرخ تورم و افزایش اجاره بها و قیمت مسکن، تنها راه برای یافتن خانه با کمترین اجاره، پناه بردن به حاشیه ها شهر و یا یافتن خانه ای با متراژ کم و موقعیت مکانی در پایین شهر است. امروزه با استفاده از نرم افزار هایی مانند دیوار و شیپور می توانید با توجه به پولی که دارید موقعیت مکانی مناسبی را برای اجاره پیدا کنید. اگرچه حاشیه شهر مناطق ارزان تر برای اجاره به حساب می آیند ولی گاهی مواردی با اجاره ها پایین تر نیز در مناطق مرکزی شهر به چشم می خورد. تنها راه پیدا کردن آن ها جستجو در دیوار و نرم افزارها مشابه و مراجعه به مشاور املاک و بنگاه املاک مشهد است.

اجاره خانه با کمترین قیمت در کدام مناطق مشهد امکان پذیر است؟

اجاره خانه با کمترین قیمت در کدام مناطق مشهد امکان پذیر است؟

معمولا اجاره خانه ها با افزایش تورم دچار افزایش شدیدی شده است به طوری که یافتن خانه با قیمت کم تنها در ارزان ترین محله های مشهد برای خرید خانه و حاشیه شهر مشهد و در مناطق پایین شهر امکان پذیر است. از جمله مناطقی با اجاره خانه کم می توان به کشف، بلوار طبرسی دوم و سوم ، گلشهر و … اشاره کرد.

اگرچه ممکن است قیمت در این مناطق به نسبت پایین تر باشد ولی باز هم با توجه به متراژ خانه و موقعیت مکانی خانه ممکن است قیمت ها متفاوت و کمی بالا باشد. شما با مراجعه به مشاورین املاک در این مناطق می توانید گزینه مناسب شرایط خود را پیدا کنید. همچنین نرم افزارهایی مانند دیوار و شیپور که امروزه برای بسیاری از اقلام و وسایل مانند ماشین و خانه و … بازار خوبی برای فروشندگان و خریداران فراهم کرده است، بستری مناسب برای یافتن مورد اجاره ای مطابق میل و بودجه شما است.

گلشهر

این منطقه در حاشیه شهر مشهد و در بلوار شهید بابانظر واقع شده است و تراکم ساختمان ها و خانه ها در این منطقه بسیار زیاد می باشد. اگر به دنبال منطقه‌ای با کرایه پایین هستید می توانید در این منطقه مناسب برای خود پیدا کنید.

انتهای طبرسی

یکی دیگر از مناطقی که در شهر مشهد می توان خانه ای با کرایه مناسب در آن پیدا کرد منطقه طبرسی می باشد. این محله یکی از قدیمی ترین محله های شهر مشهد می باشد که مشرف به حرم مطهر رضوی است. اگر در محدوده انتهای طبرسی که بیشتر با نام پنج تن شناخته می شود جستجو کنید قطعاً ملکی با اجاره‌بهای مناسب پیدا خواهید کرد.

طلاب

بیشتر افراد طلاب را به عنوان مرکز خرید می شناسند، اما بهتر است بدانید در این محله ساختمان ها و خانه های زیادی وجود دارد که برخی از آنها با قیمت مناسب مستاجرین اجاره داده می شود. بنابراین از دیگر مناطق مشهد با اجاره بهای مناسب می توان به محله طلاب اشاره کرد.

اجاره روزانه خانه در مشهد با کمترین قیمت

از آنجایی که شهر مشهد یک شهر زیارتی می باشد و سالانه تعداد زیادی مسافر برای تفریح و زیارت به این شهر می آیند. معمولا خانه هایی هستند که به صورت روزانه اجاره داده می شود. این خانه ها به صورت سوئیت و گاهی کاملا مبله می باشد بنابراین با توجه به متراژ خانه و موقعیت مکانی و امکانات رفاهی آن قیمت اجاره نیز متفاوت است.

به طوری که از شبی ۴۰هزار تومان تا شبی یک میلیون و یا حتی بیشتر نیز این مبلغ متغیر است. البته اگر هدف مسافرین بیشتر زیارت حرم امام رضا (ع) باشد نزدیکی و مشرف بودن خانه به حرم از اولویت بیشتری برخوردار است. به همین دلیل معمولا به صورت فصلی و با شروع ورود زائران به مشهد قیمت اجاره بهای روزانه خانه ها و سوئیت ها بالا می رود.

اگر در دسته مسافرانی قرار دارید که به مشهد می آیید و قصد دارید تا اجاره روزانه پرداخت کنید پیشنهاد ما این است تا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقالات اجاره روزانه سوییت در مشهد و اجاره روزانه آپارتمان در مشهد را مطالعه کنید.

اجاره خانه ویلایی در مشهد چقدر است؟

اجاره خانه ویلایی در مشهد چقدر است؟

امروزه به علت گرانی خانه ها ویلایی نسبت به آپارتمان ها مردم آپارتمان نشین شده اند. ولی نبودن فضای کافی برای خانواده ها با تعداد فرزند بیشتر باز هم مردم را به سمت اجاره خانه ها ویلایی کشانده است. در مشهد نیز اجاره خانه ها افزایش چشم گیر و چند برابری داشته است. خانه ها ویلایی هم بسته به منطقه و متراژ خانه، دارای اجاره ها متفاوتی است که در مناطق پایین شهر و حاشیه ای از ۱۵۰ میلیون تومان رهن کامل، اجاره ها شروع می شود و به ۵۰۰ میلیون تومان هم می رسد. در مناطق بالاشهر و بهترین منطقه خرید خانه در مشهد، خانه ها ویلایی با متراژ کم از ۳۰۰ میلیون رهن کامل شروع می شود و تا یک میلیارد و بیش تر نیز این مبلغ افزایش می یابد.

اجاره آپارتمان در کدام مناطق کمتر است؟

امروزه با توجه به افزایش نرخ اجاره بها و افزایش تورم، اکثر خانواده ها به زندگی آپارتمان نشینی روی آورده اند زیرا به نسبت خانه ها ویلایی اجاره کمتری باید پرداخت کنند. ولی باز هم بسته به موقعیت مکانی و متراژ آپارتمان و اینکه چند اتاق داشته باشد و در چه منطقه ای قرار داشته باشد قیمت اجاره متفاوت است. به طوری که در مناطق پایین شهر و حاشیه می توان به قیمت ۳۰تا۴۰میلیون رهن و ماهی ۵۰۰ هزار تومان اجاره مورد مناسبی پیدا کرد. ولی در مناطق بالا شهر قیمت ها حتی به ۵۰۰میلیون تومان رهن و ماهی ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان اجاره نیز می رسد.

کمترین میزان اجاره در محله های بالای شهر مشهد چقدر است؟

کمترین میزان اجاره در محله های بالای شهر مشهد چقدر است؟

اجاره بها تقریبا در تمام شهر مشهد چند برابر شده است و نمی توان گفت که این افزایش در کدام مناطق بیشتر بوده است. به طور حتم مناطق بالای شهر مشهد مانند بلوار سجاد یا آزادشهر تاثیر بیشتری از این تورم گرفته اند به طوری که خانه با کمترین اجاره در این محله ها برای یک واحد ۵۰ متری، ۵۰ میلیون تومان رهن و ۵میلیون اجاره می باشد که با افزایش متراژ خانه این مبلغ نیز چند برابر می شود.

کمترین میزان اجاره در قاسم آباد مشهد

قاسم آباد مشهد خود دارای منطقه ها مختلفی مانند اندیشه و امامیه، … است که بسته به منطقه مورد نظر و متراژ خانه قیمت ها متفاوت است و مبلغ خانه با کمترین اجاره با توجه به منطقه تفاوت دارد. در اوایل قاسم آباد مانند اندیشه قیمت اجاره بها بالاتر است نسبت به مناطق جدیدی مانند الهیه که در قاسم آباد در حال ساخت و گسترش هستند.

در مناطق مختلف قاسم آباد نیز اجاره بها افزایش زیادی نسبت به قبل داشته است به طوری که کم ترین میزان اجاره بها در قاسم آباد از ۵۰ میلیون تومان رهن تا ماهی ۳ تا ۴ میلیون اجاره برای یک سوئیت کوچک ۵۰ متری شروع می شود تا مبالغ بالای ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون رهن که در قسمت ها و مناطق مختلف قاسم آباد متفاوت است.

میزان اجاره خانه در منطقه الهیه مشهد

میزان اجاره خانه در منطقه الهیه مشهد پایین است؟

یکی از مناطق مشهد که امروزه افراد زیادی را برای سکونت به سمت خود کشانده قاسم آباد مشهد است که خود دارای مناطق مختلفی از جمله الهیه است. قیمت خانه و نرخ اجاره بها در الهیه نسبت به دیگر مناطق قاسم آباد مناسب تر است و این به دلیل این است که این بخش از قاسم آباد در حال پیشرفت و توسعه است. برای مثال قیمت یک واحد ۵۰متری در الهیه ۳۵میلیون تومان رهن و مبلغ ۲میلیون تومان اجاره است.

قیمت اجاره خانه در نزدیکی حرم چقدر می باشد؟

با توجه به این که مشهد یک شهر زیارتی به حساب می آید و جزو کلان شهر ها نیز می باشد به همین دلیل اجاره خانه به خصوص برای زائران در این شهر همیشه جزو مسائل و دغدغه های همیشگی بوده است. هزینه خانه با کمترین اجاره در مشهد به مسائلی از جمله زمان ساخت، متراژ، امکانات رفاهی و … بستگی دارد که این موضوع در مورد اجاره خانه در نزدیک حرم نیز صدق می کند.

اجاره خانه در مشهد نزدیک حرم معمولا از شبی ۱۰۰هزار تومان، بسته به متراژ و موقعیت خانه تا شبی چند میلیون تومان نیز می رسد. نزدیکی به حرم از ملاک ها مهم برای زائران به حساب می آید به همین دلیل موقعیت مکانی در قیمت گذاری این خانه ها از معیار ها مهم می باشد.

سوالات متداول

قیمت خانه با کمترین اجاره در کدام مناطق مشهد ممکن است؟

اجاره خانه ها در سراسر شهر مشهد چند برابر شده است به همین دلیل بهترین مکان ها برای خانه با کمترین اجاره معمولا حاشیه شهر مشهد و مناطق پایین شهر است.

خانه با کمترین اجاره در شهر مشهد چه مقدار است؟

بر طبق آمار بدست آمده حداقل میزان خانه با کمترین اجاره در مشهد بین ۳۰تا ۴۰میلیون تومان رهن و ماهی ۵۰۰هزار تومان اجاره است.

نرخ اجاره آپارتمان و خانه با کمترین اجاره در مشهد چقدر است؟

قیمت اجاره آپارتمان در مشهد به علت تورم موجود در بازار مسکن در کشور بسیار بالاست. حداقل قیمت اجاره بین ۳۰تا۴۰میلیون تومان و حداکثر این قیمت بالای ۵۰۰میلیون تومان رهن است.

آیا قیمت اجاره خانه در الهیه مناسب تر است؟

الهیه بخشی از قاسم آباد است و به علت اینکه در حال گسترش و توسعه است، نسبت به دیگر مناطق قاسم آباد قیمت مناسب تری برای اجاره و خرید دارد. به طوری که قیمت اجاره در الهیه برای یک واحد ۵۰متری ۳۵میلیون تومان رهن و ماهی ۲میلیون تومان اجاره است.

2.7/5 - (3 امتیاز)

عاطفه اکرمی

دارای مدرک لیسانس شهرسازی از دانشگاه شریف و عضو بخش دیجیتال مارکتینگ جهش و نویسنده سایت بزرگ مشهد املاک هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا