اطلاعات کاربردی

نحوه پرداخت پول خرید خانه چگونه است؟ بررسی 4 روش پر طرفدار

خرید و فروش خانه امروز یکی از مواری است که روزانه انجام می شود و افراد بسیاری نیز جهت انجام دادن این کار در تلاش هستند. یکی از مواردی که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است، این موضوع می باشد که نحوه پرداخت پول خرید خانه در مشهد به چه صورت است؟ این موضوع سوالی است که همواره برای افراد به وجود می آید. اگر برای شما نیز این سوال تا به امروز پیش آمده است، تیم حرفه ای مشهد املاک امروز قصد دارد برای شما تمامی موارد مربوط به این موضوع را ارائه دهد. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

نحوه پرداخت پول خرید خانه به چند روش امکان پذیر است؟

نحوه پرداخت پول خرید خانه به چند روش امکان پذیر است؟

برای پرداخت پول خرید خانه روش های بسیاری وجود دارد که افراد با توجه به موقعیت خود یکی از انواع این روش ها را انتخاب می کنند. در این قسمت ما قصد داریم شما را با انواع نحوه پرداخت پول خرید خانه در معاملات ملکی به صورت صحیح آشنا کنیم تا با داشتن یک لیست اطلاعات کامل به این موضوع بپردازیم.

پرداخت به صورت چک عادی

منظور از چک عادی، چک هایی هستند که برای خرید اجناس و یا ارائه طلب به طلبکاران استفاده می شود. چک های عادی خود هیچ گونه اعتباری ندارند و از فردی که صاحب حساب است اعتبار می گیرند. پس به هنگام گرفتن این مدل چک ها باید فرد مورد نظر زیر نظر داشته باشید زیرا اگر چک پاس نشود، مشکلات بسیاری را با خود به همراه دارد.

پرداخت با چک تضمین شده

همان طور که از نام این موضوع پیداست، چک تضمین شده نوعی از چک است که از سوی بانک تایید می شود و فرقی با پول نقد ندارد. زمانی که فرد چک تضمین شده را ارائه می دهد، شما با خیالی راحت می توانید آن را دریافت کنید و از پرداخت آن خاطر جمع باشید.

پرداخت با چک بین بانکی تضمین شده

این دسته از چک ها نیز مانند چک های تضمینی می باشند با این تفاوت که تنها فردی که چک در وجه او نوشته شده است می تواند اقدام به نقد کردن این چک کند، نه هیچ فرد دیگری. این روش بهترین روش نحوه پرداخت پول خرید خانه می باشد

پرداخت به صورت انتقال وجه

این دسته از پرداخت ها نیز بسیار راحت است. شما به صورت نقد تمامی وجه ملک را پس از تمام شدن معاملات به حساب فرد واریز می کنید.

مراحل پرداخت پول خرید خانه کدامند؟

حال که با روش های پرداخت پول در معاملات مسکن آشنا شدید باید بدانید که پرداخت پول خرید خانه دارای انواع مراحل مختلف نیز می باشد که باید آن ها را رعایت کنید. در این قسمت تیم مشهد املاک، قدم به قدم پرداخت پول خرید خانه را به شما عزیزان ارائه می دهد.

قدم اول پس از به توافق رسیدن، تنظیم یک مبایعه‌ نامه است. به این صورت که در این مبایعه‌ نامه عقد می شود که شما مقداری از مبلغ پول را به عنوان بیعانه خانه پرداخت کرده اید. معمولا در این مواقع یک سوم پول پرداخت می شود. از این مبایعه نامه سه نسخه تهیه می شود که بین طرفین تقسیم شده و نسخه سوم نیز در بنگاه قرار می گیرد.

پس از این مورد نحوه پرداخت پول خرید خانه مشخص می شود و سپس این نوع از سوی طرفین تایید و به صوت مکتوب در می آید. سپس زمانی که تمامی موارد در این زمینه به صورت مکتبوب ارائه و امضا شد، خریدار اقدام به ارائه چک و یا پرداخت پول می کند و کلید تحویل را دریافت می کند.

کدام یک از روش های پرداخت پول خرید خانه غیر قانونی می باشد؟

کدام یک از روش های پرداخت پول خرید خانه غیر قانونی می باشد؟

تمامی افراد می دانند که در زمینه املاک باید از قانون و قوانین املاک پیروی کنند و انجام کار های غیر قانونی عواقب بسیار بدی را با خود به همراه دارد. باید بدانید که در زمینه پرداخت پول خرید خانه ما روش غیر قانونی ای نداریم. اما از بین روش هایی که در ابتدا به شما عزیزان معرفی کردیم و یک مورد از آن ها می باشد که کمتر توصیه می شود که از آن استفاده شود و آن نیز پرداخت به وسیله چک های عادی است.

در این زمینه اگر خریدار پول ملک را نپردازد و حساب او برای پاس شدن چک پر نباشد، دردسر های بسیاری به وجود می آید. به این صورت که شما زمان های بسیاری را برای این که چک را برگشت بزنید باید صرف کنید و مشکلات قانونی بسیاری برای شما به وجود می آید.

عرف پرداخت پول برای خانه های وام دار به چه صورت است؟

زمانی که خانه ای وام مانند وام مسکن دارد، یعنی سند آن در گرو بانک می باشد پس نمی توان این خانه را به فروش برسانیم. اما قوانینی در این زمینه به وجود آمده است که با کمک گرفتن از آن ها می توانید این دسته از خانه ها را نیز خریداری کنید. روش اول این است که شما بتوانید به صورت سند قولنامه ای این خانه ها را خریداری کنید. روش بعدی پرداخت تمامی قسط های بانکی می باشد که کمی راه مناسبی نیست زیرا ایجاد کلاهبرداری در این موارد بسیار زیاد است.

روش بعدی نیز به این صورت است که وام منتقل شود. در این صورت نیز مقداری از وام توسط فرد فروشنده پرداخت شده و سپس منتقل به فرد خریداری می شود.

در هنگام پرداخت پول خرید خانه به چه نکاتی باید توجه نمود؟

در هنگام پرداخت پول خرید خانه به چه نکاتی باید توجه نمود؟

زمانی که شما قصد دارید پولی را برای خرید بهترین خانه در مشهد ارائه دهید، باید بدانید که یک سری موارد در این بین وجود دارد که شما با توجه به آن ها باید راه درست را انجام دهید. تیم مجرب مشهد املاک در این قسمت برای شما مواردی را ارائه می دهند که شما می توانید با توجه به آن ها بهترین پرداخت برای خانه مورد نظر خود انجام دهید.

در ابتدا برای پرداخت پول خرید خانه از این موضوع مطلع شوید که آیا تمامی مدارک خانه دارای اعتبار است یا خیر؟ خانه ای که معتبر نباشد پس از پرداخت پول خانه می تواند مشکلات بسیاری برای شما به وجود آورد. موضوع بعدی این است که حواستان به حساب بانکی خود برای زمانی که چک ارائه می دهید باشد. حساب بانکی شما باید در زمان پاس شدن چک پر باشد و پر نبودن حساب مشکلات بسیاری را به وجود می آورد. نکته بعدی برای زمانی است که شما می خواهید به صورت نقد پولی را برای فرد انتقال دهید. حتما به هنگام تسویه شدن رسیدی را به صورت محضری از فرد دریافت کنید.

پرداخت پول رهن خانه به چه صورت است؟

یکی از روش های ارائه خانه، روش ارائه به صورت رهن است. حال نحوه پرداخت پول رهن خانه به چه صورت است؟ در احکام حقوقی معاملات املاک ما این موضوع را برای پرداخت پول رهن خانه داریم که شما می توانید به چند روش پول رهن را ارائه دهید. روش اول به صورت نقد است که معمولا به دلیل پایین بودن به نسبت پول رهن این روش رایج است. روش بعدی پرداخت به صورت چک است. در روش آخر نیز ما پرداخت به صورت قرض الحسنه را داریم که این روش نیز بسیار مورد استفاده می شود.

آیا در صورت دیر کرد در پرداخت پول خانه، فرد خریدار جریمه می شود؟

در صورتی که فرد تاریخی را برای پرداخت پول خرید خانه ارائه دهد و در تاریخ مقرر اقدام به پرداخت پول نکند، باید جریمه ای را نیز در کنار پول خانه پرداخت کند. این موضوع البته به صورت دو طرفه است و حتی در زمانی که دیر کرد در تخلیه خانه نیز به وجود آید نیز باید جریمه کرد.

کمیسیون بنگاه چند درصد از پول خرید خانه است؟

کمیسیون بنگاه چند درصد از پول خرید خانه است؟

حق کمیسیون املاک در واقع مبلغی است که بنگاه با توجه به کاری که انجام داده است دریافت می کند. در این قسمت مشهد املاک برای شما نحوه محاسبه کردن کمیسیون املاک در مشهد را برای شما ارائه می دهد. بر اساس قوانین، کمسیون بنگاه نیم درصد از کل مبلغ خانه است که بیست و پنج درصد را خریدار و بیست و پنج درصد را فروشنده پرداخت می کند.

در زمان امضای قرارداد چقدر از مبلغ پول خرید خانه باید پرداخت شود؟

در زمان امضای قرار داد شما به عنوان خریدار باید 27 الی 30 درصد از مبلغ کل را پرداخت کنید. توصیه می شود برای داشتن اطلاعاتی بیشتر از مشاوران آنلاین مجرب تیم مشهد املاک کمک بگیرید تا با اطلاعاتی بسیار قوی به خرید خانه مورد نظر بپردازید.

آیا می توان تمام پول خرید خانه را در هنگام ثبت قرارداد پرداخت کرد؟

این بخواهید تمامی پول خرید خانه را به صورت یک جا ارائه دهید، موضوعی است به صورت توافقی ارائه می شود. البته توصیه می شود که تمامی موارد را در نظر بگیرید و قدم هایی محکم در این زمینه بردارید تا بتوانید کار درست را انجام دهید.

آیا می توان تمام پول خرید خانه را در هنگام تحویل پرداخت کرد؟

آیا می توان تمام پول خرید خانه را در هنگام تحویل پرداخت کرد؟

این موضوع نیز مانند تیتر قبلی به صورت توافقی می تواند انجام شود. اگر قصد دارید این کار را انجام دهید، توصیه می شود حتما قبل از انجام آن از افراد مجرب اطلاعات کافی را دریافت کنید تا بتوانید به خوبی این کار را انجام دهید. تیم مشهد املاک برای ارائه کمک به شما همواره آماده می باشند.

سوالات متداول

چگونه به آشنایی با انواع روش‌ های نحوه پرداخت پول خرید خانه بپردازیم؟

می توانید از این مقاله و یا تیم مجرب مشهد املاک کمک بگیرید.

بهترین روش پرداخت پول خرید خانه کدام است؟

به نظر می رسد که بهترین روش پرداخت پول ارائه چک تضمینی است.

آیا می توان پول خرید خانه را به هنگام تحویل خانه پرداخت کرد؟

این کار به صورت توافقی می تواند انجام شود.

کمسیون چند درصد از مبلغ خانه می باشد؟

نیم درصد از مبلغ کل خانه حق کمیسیون است.

3.7/5 - (12 امتیاز)

مهسا بنکدار یزدی

تجربیات بسیاری در زمینه املاک به دلیل فعالیت محیطی دارم و این اطلاعات را در قالب مقاله در سایت مشهد املاک در اختیار شما قرار خواهم داد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. من با املاک توافق کردم خونه ۱۲ میلیاردی بهش ۵۰ میلیون کمیسیون بدم حالا که خونه فروخته زده زیرش میشه کاری کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا