راهنمای املاک مشهد

مراحل گرفتن سند برای خانه قولنامه ای + بررسی هزینه ها

گرفتن سند خانه برای خانه قولنامه ای عنوانی می باشد که در این مطلب قصد داریم تا علاوه بر بحث همیشگی یعنی خرید خانه در مشهد در خصوص آن صحبت کنیم و مطالب مختلفی را پیرامون این مسئله برای شما عنوان کنیم پس تا انتهای مطلب همراه مشهد املاک باشید.

همان طور که می دانید خانه ها و املاک دارای سند ملکی و یا قولنامه می باشند که در این خصوص حتما صحبت خواهیم کرد.

مراحل گرفتن سند برای خانه قولنامه ای چگونه است؟

مراحل گرفتن سند برای خانه قولنامه ای چگونه است؟

ما در این مطلب قصد داریم در خصوص مسائل مختلفی صحبت کنیم و بسیاری از سوالات شما در مورد سند و قولنامه را برطرف کنیم که از جمله مطرح ترین این مسائل می توان به نحوه گرفتن و هزینه سند برای ملک قولنامه‌ ای، هزینه تنظیم و گرفتن سند برای خانه قولنامه‌‌ای به زبان ساده، چطور برای خانه بی سند سند بگیریم و هم چنین گرفتن سند برای ملک قولنامه ای اشاره کرد.

در این قسمت به طور ویژه و اختصاصی در رابطه با مراحل قدم به قدم گرفتن سند برای املاک قولنامه ای صحبت خواهیم کرد. امروزه بسیاری از افراد می خواهند که قولنامه ملک و خانه خود را تبديل به سند رسمی کنند که این مسئله نیازمند مراحل متعددی می باشد.

در اولین مرحله باید تمام مدارک و اسناد مورد نیاز برای این امر در دسترس باشد تا در حین طی کردن مراحل مشکل خاصی پیش نیاید. هم چنین باید از ملکی که می خواهید سند آن را بگیرید باید نقشه کاملی تهیه کنید و به همراه داشته باشید. این نقشه باید توسط سازمان های معتبر و مرتبط تهیه شود.

در هنگام این تقاضا باید مدارک مختلفی از جمله اصل مدارک هویتی متقاضی، کپی قولنامه، نقشه تهیه شده از ملک، و فیش بانکی جهت تکمیل این اقدامات باید به همراه داشته باشید. در مرحله بعدی باید فرم تبديل ملک قولنامه ای به سند را کامل کنید و آن را در پوشه مدارک خود قرار دهید.

در مرحله بعدی باید در سامانه به قسمت تکمیل درخواست مراجعه کنید و رمزی را که در مرحله قبل دریافت کرده اید را وارد نمایید. سپس در مرحله بعدی باید مدارک را به واحد ثبت مربوطه ارسال کنید و کد پیگیری را از پست دریافت کنید. در مرحله بعدی باید به سامانه مراجعه کنید و جهت گرفتن سند اقدام کنید.

در این مرحله باید کد ملی، کد پیگیری که از پست را دریافت کرده اید وارد کنید. در آخرین مرحله شما باید تقاضا خود را کامل ثبت کنید و شماره پرونده خود را دریافت کنید. در این قسمت شما با مراحل گرفتن سند برای ملک قولنامه ای تا حدود زیادی آشنایی پیدا کردید.

در این قسمت هم چنین در خصوص اینکه برای گرفتن سند خانه چه مدارکی لازم است به طور کامل صحبت کردیم و برای شما عنوان کردیم که در هنگام این تقاضا باید چه مدارکی را همراه خود داشته باشید. شما برای گرفتن سند خانه باید به نهاد های مربوط به این مسئله مراجعه کنید.

گاهی اوقات ممکن است ملک شما دارای مسائل مختلفی باشد و یا اینکه مسائل مختلف از جمله مسائل و اختلافات بین فردی به وجود بیاید که در این صورت شما شاید نیاز به گرفتن وکیل برای گرفتن سند خانه داشته باشید.

هزینه گرفتن سند برای خانه قولنامه ای چقدر است؟

هزینه گرفتن سند برای خانه قولنامه ای چقدر است؟

گرفتن سند برای خانه قولنامه ای دارای هزینه های متفاوتی می باشد که در این قسمت در خصوص این هزینه ها صحبت خواهیم کرد. از جمله موارد و هزینه هایی که در این قسمت در خصوص آنها صحبت خواهیم کرد می توان به هزینه تبدیل قولنامه به سند تک برگی، هزینه گرفتن سند خانه، تفاوت قیمت خانه سنددار و قولنامه ای اشاره کرد.

همان طور که در بالا اشاره شد شما باید در هنگام تقاضای گرفتن سند برای خانه قولنامه ای خود، مبلغی را به حساب بانک ملی واریز کنید که این مبلغ پنجاه هزار تومان می باشد. شماره حساب مختص به این امر ۲۱۷۱۳۲۸۰۱۷۰۰۹ می باشد. هم چنین با مراجعه به نی نی سایت می توانید در خصوص این هزینه ها اطلاعات کسب کنید.

در چه مواردی قانون اجازه به صدور سند نخواهد داد؟

در مواردی که مدارک مورد نیاز برای ثبت سند کامل نباشد و یا این که این که ملک مورد نظر در اختیار سازمان‌های دولتی باشد قانون اجازه صدور سند نخواهد داد و سند ثبت رسمی نخواهد شد.

برای سند دار کردن یک ملک قولنامه ای به کجا باید مراجعه کرد؟

در این مورد شما باید به قسمت های مختلف مراجعه کنید که از جمله آنها می‌ توان به دادگستری و دفترخانه های رسمی اشاره کرد. شما در هنگام مراجعه به دادگستری باید برای تهیه نقشه از ملک خود اقدام کنید و هم چنین فرم های مربوط به تهیه سند را از دفتر خانه ها دریافت کنید.

آیا همه املاک قولنامه‌ ای مشمول دریافت سند رسمی می‌ شوند؟

آیا همه املاک قولنامه‌ ای مشمول دریافت سند رسمی می‌ شوند؟

در این خصوص باید بگوییم که همه املاک قولنامه ای نمی توانند مشمول سند رسمی شوند. این مسئله بنا به دلایل مختلفی می تواند اتفاق بیافتد که از جمله مطرح ترین این دلایل می توان به کامل نبودن مدارک لازم در این خصوص و هم چنین نبودن نام و نشان مالک های اولیه ملک اشاره کرد.

به نظر می‌ رسد که راهکار قانونی تعبیه نشده است اما شما باید در هنگام خرید ملک به این مسئله بسیار توجه داشته باشید و حتماً به این مسئله در هنگام خرید توجه کنید تا بعدا در هنگام سند زدن ملک و خانه به نام خود دچار این مشکل نشوید.

برای گرفتن سند خانه چه مدارکی لازم است؟

برای گرفتن سند رسمی خانه مدارک مختلفی نیاز است که در قسمت ابتدایی این مقاله در خصوص آنها به صورت کلی صحبت کردیم. شما برای این اقدام خود باید مدارکی از جمله اصل کارت ملی، شناسنامه، نقشه تهیه شده از ملک خود فیش واریزی به شماره حساب عنوان شده در مطالب کامل کردن فرم های این تقاضا به همراه داشته باشید.

آیا برای انجام این کار نیاز به وکیل است؟

اگر به صورت کلی بخواهیم بگوییم بهتر از شما در این خصوص از مشورت های یک وکیل حاذق و زبده کمک بگیرید تا با تمام قوانینی که در این مورد وجود دارد آشنایی پيدا کنید و بعدا دچار مشکلات قانونی نشوید. اما اگر شما دارای اختلافات بین فردی با افراد مختلفی در خصوص می باشید بهتر است حتماً با یک وکیل در این مورد همکاری داشته باشید.

تفاوت سند قولنامه ای با سند رسمی در چیست؟

سند قولنامه ای یک توافق بین دو طرف معامله می باشد که آنها توافق می‌ کنند و یک قولنامه می‌ نویسند اما سند رسمی باید حتماً در محضر خانه های معتبر به ثبت رسمی و قانونی برسد تا از وجهه قانونی برخوردار باشد. سند رسمی معتبر از سند قولنامه ای می باشد.

چه املاکی شامل طرح صدور سند مالکیت نمی باشند؟

چه املاکی شامل طرح صدور سند مالکیت نمی باشند؟

املاک مختلفی در این دسته قرار می‌ گیرند که ما در خصوص آن ها صحبت خواهیم کرد. از جمله املاکی که شامل طرح صدور سند مالکیت نمی شوند می توان به ملک هایی که متعلق به دولت یا سازمان های وابسته به ان از جمله شهرداری می باشند اشاره کرد.

علاوه بر این می توان از املاکی که مدارک آن تکمیل نمی باشد و یا صاحبان اولیه آن فوت کرده اند و یا اطلاعاتی از آن ها در دست نمی باشد نیز نام برد و اشاره کرد که در صورت عدم تکمیل مدارک مورد نیاز نمی توان سند مالکیت رسمی را به ثبت قانونی برسانید.

کاربرد سند قولنامه ای چیست؟

سند قولنامه ای دارای اعتبار کمتری نسبت به سند رسمی می باشد زیرا قولنامه یک توافق دو نفره است که به ثبت رسمی در محضر های معتبر نمی رسد و به همین جهت دارای اعتبار کمتری نسبت به سندی که به ثبت رسمی و قانونی رسیده است می باشد.

این سند می تواند در موارد مختلفی کاربرد داشته باشد اما در هنگام خرید و فروش افراد باید نسبت به صحیح بودن آن اطمینان حاصل کنند تا دچار مشکلات پس از خرید و فروش و مسائل قانونی نشوند.

سوالات متداول

سوالات متداول

برای گرفتن سند برای خانه قولنامه ای چه مدارکی مورد نیاز می باشد؟

برای این امر مدارک مختلف مورد نیاز می باشد که از جمله این مدارک می توان اصل شناسنامه و کارت ملی، تهیه نقشه از خانه، فیش واریزی به حساب بانک ملی و تکمیل فرم های تقاضا در این خصوص را نام برد.

چه ملک هایی نمی توانند به ثبت رسمی برسند؟

برخی از ملک ها نمی توانند دارای سند رسمی شوند. ملک هایی که مدارک مورد نیاز آنها برای سند زدن کامل نمی باشد و همچنین ملک هایی که در اختیار سازمان های دولتی از جمله شهرداری می باشند.

چه تفاوتی بین گرفتن سند برای خانه قولنامه ای و گرفتن سند رسمی می باشد؟

قولنامه توافق بین دو نفر می باشد اما سند رسمی یک توافق رسمی و ثبت شده و قانونی در محضر خانه های رسمی می باشد. سند رسمی دارای وجهه قانونی می باشد و اعتبار بیشتری دارد اما قولنامه اعتبار چندانی ندارد.

آیا تهیه نقشه از ملک برای گرفتن سند برای خانه قولنامه ای مورد نیاز است؟

برای ثبت سند رسمی باید حتما نقشه ای از ملک مورد نظر را تهیه کنید که این امر با نظارت سازمان های مربوطه اتفاق می افتد و این نقشه یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت سند می باشد.

3.5/5 - (11 امتیاز)

عاطفه اکرمی

دارای مدرک لیسانس شهرسازی از دانشگاه شریف و عضو بخش دیجیتال مارکتینگ جهش و نویسنده سایت بزرگ مشهد املاک هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا