اطلاعات کاربردی

راهنمای استعلام املاک قولنامه ای با کد ملی

زمانی که شما اقدام به خرید خانه در مشهد می کنید این که استعلام بگیرید که آیا این خانه تنها به شما فروخته شده است یا خیر بسیار امری ضروری است که باید حتما آن را مد نظر قرار داد. برخی از افراد این موضوع را آموزش ندیده و برخی نمی دانند که چگونه باید این کار را انجام دهند. با مشهد املاک در این مقاله همراه باشید تا در کنار یک دیگر به استعلام خانه قولنامه ای بپردازیم.

استعلام ملک قولنامه ای چگونه است؟

استعلام ملک قولنامه ای چگونه است؟

زمانی که شما اقدام به خریداری کردن یک ملک قولنامه ای کنید این که از این ملک استعلام بگیرید بسیار کار ضروری ای است. حال این استعلام به چه صورت انجام می گیرد؟ در این قسمت مشهد املاک به صورت اختصاصی به این موضوع می پردازد. برای گرفتن استعلام ملک قولنامه ای بهترین روش این است که به سراغ شهرداری رفته و از این طریق اقدام کنید. مدارک خانه را با خود به همراه داشته و به شهرداری مراجعه کنید و سپس از کارشناسان مربوطه در این مرکز بخواهید تا ملک شما را استعلام بگیرند. این کار زمان زیادی را از شما نمی گیرد و باعث می شود تا شما به راحتی اطلاعاتی کامل از خانه خریداری شده خود را داشته باشید.

استعلام خانه قولنامه ای چگونه است؟

استعلام خانه قولنامه ای تفاوتی با ملک قولنامه ای ندارد و همان طور که از طریق شهرداری و یا سایت های معتبر این کار برای ملک قولنامه ای انجام می شود، برای خانه های قولنامه ای نیز انجام می شود. مشهد املاک به شما توصیه می کند که حتما در زمینه خرید خانه و یا ملک قولنامه ای اقدام به استعلام کنید. استعلام ملک قولنامه ای و یا استعلام وضعیت زمین این موضوع را به شما نشان می دهد که آیا خانه دارای بدهی می باشد و یا خانه دارای مشکلات است یا خیر. این کار هم چنین باعث می شود تا در آینده از بروز انواع ضرر و زیان جلوگیری شود.

در زمینه این خانه ها چه مشکلاتی وجود دارد؟

متاسفانه با این که این دسته از ملک ها دارای قیمت مناسبی می باشند اما خرید ملک قولنامه ای دارای مشکلاتی است که ممکن است برای شما به وجود آید. حال این مشکلات چیست؟ زمانی که شما ملکی قولنامه ای را خریداری می کنید ممکن است در پشت پرده این ملک مشکلاتی در زمینه سند آن وجود داشته باشد که در آینده برای شما ایجاد مشکل کند. به عنوان مثال ممکن است سند مادر این خانه در گرو بانک برای یک وام باشد و فردی که این وام را دریافت کرده اقدام به پرداخت قسط های آن نکند. به همین دلیل ممکن است روزی از سوی بانک اعلام به حراج گذاشتن خانه را بشنوید. به راحتی خانه شما فروخته می شود بدون این که حتی شما در زمینه وامی که گرفته شده است، دستی داشته باشید.

فروش ملک قولنامه ای چگونه است؟

فروش ملک قولنامه ای چگونه است؟

برای این که بخواهید خانه ای قولنامه ای خریداری به فروش برسانید، بهترین روش این است که مشاورین املاک کمک بگیرید. کمک گرفتن از این دسته از افراد باعث می شود تا شما بتوانید به صورت درست و اصولی اقدام به فروش ملک قولنامه ای خود کنید و این ملک نیز به افرادی که دارای صلاحیت هستند فروخته شود. می توانید در این زمینه از مشاور املاک مربوطه مشهد املاک کمک گرفته و به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.

نحوه استعلام ملک قبل از خرید به چه شکل است؟

شما می توانید قبل از خریداری کردن ملک اقدام به گرفتن استعلام این ملک کنید. حال گرفتن استعلام قبل از خرید ملک به چه صورت می باشد. شما می توانید به شهرداری مراجعه کرده و یا از طریق انواع سایت های معتبر ملک خریداری شده خود را استعلام گرفته و سپس اقدام به تمام کردن معامله کنید. با این کار می توانید از بروز انواع ضرر هایی که در آینده می تواند بروز دهد جلوگیری کنید.

در زمان خرید این ملک ها به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در زمان خرید این ملک ها به چه نکاتی باید توجه کرد؟

زمانی که خانه ای قولنامه ای را خریداری می کنید باید به نکات بسیاری توجه کنید تا خریداری خوب داشته باشید و از ضرر جلوگیری شود. در این قسمت به تعدادی از نکات به هنگام خرید خانه های قولنامه ای می پردازیم.

بازدید از خانه

زمانی که می خواهید ملکی را خریداری کنید، چک لیستی را برای خود داشته باشید و تماما ملک را بازدید کنید تا تمامی مواردی که فروشنده به آن اشاره کرده بود در ملک وجود داشته باشد.

سند تک برگ

زمانی که به قرار داد بستن با این ملک ها می پردازید، مطمئن شوید که این دسته از ملک ها دارای سند تک برگی می باشد تا در آینده مشکلاتی برای شما به وجود نیاید.

سند ملک آزاد باشد

مطمئن شوید که سند خانه یا ملک آزاد باشد. یعنی سند مادر ملک در گرو بانک نباشد و هم چنین سند ملک ممنوع المعامله نباشد تا مشکلاتی برای شما به وجود نیاید.

استعلام قرارداد املاک از طریق کد رهگیری به چه صورت می باشد؟

حال که به نکات خرید خانه قولنامه ای در مشهد و قوانین کد رهگیری املاک بپرداختیم، در این قسمت با مشهد املاک همراه باشید تا به استعلام قرار داد املاک از طریق کد رهگیری بپردازیم. شما در ابتدا باید به سایت iranamlaak.ir مراجعه کنید. پس از مراجعه بر روی خدمات کلیک کرده و سپس منویی برای شما باز می شود که بر روی استعلام کد رهگیری کلیک کنید. پس از این کار وارد صفحه اصلی سامانه استعلام قرارداد املاک می شوید. سپس کد ملی یکی از طرفین قرار داد در کادر اول و کد رهگیری قرارداد در کادر دوم نوشته می شود. پس از گذر چند ثانیه برای شما تمامی اطلاعات ارائه می شود.

نمونه نامه استعلام ملک های قولنامه ای از شهرداری

نمونه نامه استعلام ملک های قولنامه ای از شهرداری

بهترین روش برای این که بدانید چگونه باید یک نامه استعلام ملک از شهرداری را بنویسید این است که نمونه نامه نحوه استعلام ملک قبل از خرید از شهرداری را مشاهده کنید. برای مشاهده کردن این دسته از نامه ها کافیست به سراغ جست و جو گوگل رفته و سپس تیتر این قسمت را در آن جا جست و جو کنید تا تمامی نمونه نامه ها برای شما به صورت تصویر نمایان شود. هم چنین می توانید از انواع سایت های معتبر نیز در این زمینه کمک گرفته و بسیاری از نمونه نامه ها را مشاهده کنید. با این کار می توانید بهترین نامه را برای شهرداری نوشته و ارسال کنید.

آیا نحوه این استعلام در هر شهر متفاوت است؟

شاید برای شما سوال پیش آید که در هر شهر گرفتن استعلام برای سند ها متفاوت است یا خیر؟ باید بگوییم که این یک قانون کلی است و شما برای گرفتن استعلام سند ها در شهر های مختلف نیازی نیست به دنبال قانون آن شهر بگردید زیرا تمامی استعلام ها زیر نظر شهرداری انجام می شود و شما می توانید با مراجعه و یا استفاده از سایت ایران املاک اقدام به گرفتن استعلام کنید. البته در نظر داشته باشید که در این قسمت احتیاج به کد رهگیری دارید و بدون کد رهگیری نمی توانید به هیچ عنوان استعلام را از طریق این سایت انجام دهید. پس در یک نتیجه گیری می توان گفت که هیچ مشکلی در این بین وجود ندارد و شما در هر شهری می توانید با مراجعه به شهرداری اقدام به گرفتم استعلام کنید.

تفاوت ملک سند دار با ملک قولنامه ای چیست؟

تفاوت ملک سند دار با ملک قولنامه ای چیست؟

در زمینه ملک های سند دار با ملک قولنامه ای تفاوت های بسیاری وجود دارد. در این قسمت مشهد املاک قصد دارد به صورت اختصاصی به تعدادی از تفاوت های ملک سند دار و ملک قولنامه ای بپردازد. شما با ملک سند دار می توانید به راحتی اقدام به گرفتن انواع وام ها کنید اما با سند قولنامه ای شما نمی توانید اقدام به گرفتن وام کنید. مورد بعدی اما این است که شما با ملک سند دار در بسیاری از مراکز دولتی می توانید از این سند به عنوان ضامن استفاده کنید اما از املاک قولنامه ای نمی توانید در این زمینه استفاده کنید.

آیا این ملک ها قابل توقیف خواهند بود؟

در زمینه قانون مدنی 101 ملک های قولنامه ای به راحتی قابل توقیف می باشند. شما می توانید با توجه به انجام کار های قانونی در این زمینه در آخر حکم توقیف این خانه ها را بگیرید. می توانید به راحتی برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه از کارشناسان مطرح مشهد املاک کمک بگیرید.

سوالات متداول

ملک قولنامه ای قابل توقیف است؟

با توجه به ماده 101 قانون مدنی شما می توانید به راحتی با توجه به قانون اقدام به توقیف این دسته از خانه ها کنید.

تفاوت قیمت خانه سنددار و قولنامه ای در چیست؟

تفاوت قیمت این خانه ها در سند آن ها می باشد. به دلیل این که خانه های سند دار ضمانت بهتری دارند، قیمت بالاتری را نیز برای خود دارند.

استعلام خانه قولنامه ای کرج چگونه است؟

در تمامی شهر ها استعلام خانه های قولنامه ای تنها با مراجعه به شهرداری و یا سایت ایران املاک انجام می شود.

خلافی خانه های قولنامه ای را از کجا مشاهده کنیم؟

با گرفتن استعلام از این دسته از خانه ها می توانید خلافی آن ها را مشاهده کنید و از بروز ضرر جلوگیری کنید.

3.8/5 - (14 امتیاز)

مهسا بنکدار یزدی

تجربیات بسیاری در زمینه املاک به دلیل فعالیت محیطی دارم و این اطلاعات را در قالب مقاله در سایت مشهد املاک در اختیار شما قرار خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا