اطلاعات کاربردی

لیست جامع از پارکینگ های نزدیک حرم به همراه آدرس دقیق و ساعت کاری

حرم امام رضا یکی از بزرگ ترین اماکن زیارتی جهان به شمار می رود و هر ساله چندین میلیون زائر از سرتاسر ایران و حتی جهان، وارد شهر مشهد می شوند. بسیاری از آن ها دارای وسیله نقلیه شخصی می باشند و در هنگام پیاده شدن باید در مکانی امن و مطمئن، وسیله خود را پارک کنند. در این قسمت قصد داریم که درباره پارکینگ های نزدیک حرم، اطلاعاتی در اختیار علاقه مندان قرار بدهیم.

توصیه می کنیم که نگاهی به مقاله اجاره سوئیت در مشهد نزدیک حرم بیندازید. هدف ما راهنمایی هر چه بهتر شما برای اقامت در مشهد می باشد.

بهترین پارکینگ های نزدیک حرم کدامند؟

بهترین پارکینگ های نزدیک حرم کدامند؟

مسلما تمامی زائران حرم به دنبال نزدیک ترین پارکینگ به حرم امام رضا می باشند تا مسافت کمتری را پیاده روی کرده و زودتر به این مکان مذهبی برسند. برخی از این پارکینگ ها دارای موقعیت عالی بوده و به خیابان های اصلی راه دارند. آستان قدس رضوی هزینه زیادی را صرف بالا بردن امکانات حرم امام رضا می کند تا زائرین به راحتی از زیارت خود لذت ببرند و لحظات مذهبی خوبی داشته باشند. ساخت پارکینگ های نزدیک به حرم از مهم ترین برنامه های آستان قدس می باشد که خیال مسافران و زائران را از بابت امنیت خودرو خود راحت کرده است.

پارکینگ طبرسی

یکی از پارکینگ هایی که آستان قدس رضوی برای استفاده زائران ساخته و در اختیار آن ها قرار داده است، پارکینگ طبرسی می باشد که دارای امنیت کامل بوده و همچنین در سرتاسر آن چندین دوربین به کار گرفته شده است. برای دسترسی به آن باید از صحن طبرسی وارد شوید تا مسیر نزدیک تر بشود و مسافران کمتر پیاده روی داشته باشند.

پارکینگ شماره 3 حرم

برای دسترسی به یکی از نزدیک ترین پارکینگ های حرم که در زیر صحن هدایت قرار دارد، باید با خودرو از خیابان نواب صفوی وارد زیرگذر حرم شوید که ورودی آن در ابتدای خیابان نواب صفوی قرار دارد و این قسمت خیابان دارای شیب می باشد. این پارکینگ، شماره ۳ نام گذاری شده است و بعد از پارک خودرو، زائران از طریق پله، آسانسور و پله برقی می توانند وارد صحن هدایت بشوند.

پارکینگ شماره 1 حرم

پارکینگ شماره ۱ حرم در ابتدای خیابان شیرازی قرار دارد و باید وارد زیر گذر این منطقه بشوید‌. این پارکینگ نیز در زیر حرم واقع شده و در اختیار مردم قرار گفته است. در واقع پارکینگ شماره ۱، نزدیک ترین پارکینگ به حرم است و کسبه و شاغلین آن منطقه، خودرو های خود را در آن قرار می دهند. برای ورود به حرم از طریق پله برقی وارد صحن رضوی خواهید شد و همچنین برای افراد معلوم و انتقال ویلچر نیز می توان با استفاده از آسانسور وارد صحن باب الجواد شد.

پارکینگ امید

یکی از مراکز خرید نزدیک به حرم امام رضا است که دارای پارکینگ بزرگی می باشد. این پارکینگ دارای سه طبقه است که در مجموع ۲۸۲ ماشین ظرفیت دارد. پارکینگ امید در خیابان شیرازی قرار دارد و مقابل حرم می باشد‌. برای دسترسی راحت به صحن انقلاب، کتابخانه مرکزی آستان قدس و بست شیرازی می توان از این پارکینگ استفاده کرد.

پارکینگ شماره 4 حرم

تنها پارکینگ مشهد نزدیک حرم که رو باز می باشد، پارکینگ شماره ۴ است که در زیر حرم نبوده و هم سطح این مکان مقدس می باشد. در ضلع شمالی دوربرگردان آیت الله شیرازی می توان به این پارکینگ دسترسی داشت و از طریق خیابان طبرسی می توان وارد آن شد.

پارکینگ خسروی نو

این پارکینگ نیز تا حدودی به حرم امام رضا نزدیک می باشد و اگر افراد قصد خرید در این محدوده را داشته باشند، می توان از آن استفاده کنند. هرچند برای رفتن به حرم باید کمی بیشتر پیاده روی داشته باشند. مسافران می توانند برای خرید به بازارچه خسروی نیز بروند و از فروشگاه های آن دیدن کنند.

پارکینگ بیمارستان امام رضا

بیمارستان امام رضا، جزو بیمارستان های دولتی مشهد است که دارای پارکینگی بزرگ نیز می باشد. این بیمارستان از حرم کمی دور تر است و برای پارک ماشین می توان از آن استفاده کرد. البته بعد از پارک خودرو می توان با استفاده از اتوبوس به حرم نزدیک تر شد و وسیله نقلیه زیادی از سرتاسر مشهد برای رفتن به حرم امام رضا وجود دارد.

آدرس پارکینگ های نزدیک حرم را چگونه پیدا کنیم؟

آدرس پارکینگ های نزدیک حرم را چگونه پیدا کنیم؟

شماره تلفن پارکینگ حرم امام رضا و آدرس آن، به راحتی قابل دسترس است و می توان از طریق گوگل اقدام نمود. همچنین در نرم افزار نقشه مشهد، تمامی آن ها مشخص شده است و این نرم افزار راهنمای خوبی می  باشد. برخی از شهروندان مشهدی نیز می توانند راهنمای خوبی باشند و از طریق سوال کردن از آن ها، به راحتی می توانید پارکینگی خلوت و نزدیک به حرم پیدا کنید.

این آدرس ها برای کسانی که نسبت به اجاره روزانه آپارتمان در مشهد نزدیک حرم اقدام کرده اند می تواند یک راهنمای جامع باشد. پس نهایت دقت را به راهنمایی های ما داشته باشید.

ساعت کاری پارکینگ های نزدیک حرم چگونه است؟

پارکینگ های حرم امام رضا که در زیر گذر قرار دارد، همگی به صورت شبانه روزی در اختیار زائرین می باشند و افراد بدون هیچ نگرانی می توانند وارد حرم بشوند. اما گاهی این پارکینگ ها به دلایلی همچون مراسم مذهبی، ظرفیتش تکمیل می باشد که می توان از پارکینگ هایی همچون پارکینگ میدان شهدا، بازار مرکزی، پاساژ آسمان و … استفاده کرد که ساعت کاری و تلفن آن ها را می توان از طریق گوگل به دست آورد.

آیا پارکینگ های نزدیک حرم رایگان هستند؟

نرخ پارکینگ شبانه روزی مشهد و پارکینگ های حرم تفاوت زیادی ندارد و پارکینگ حرم از تمامی آن ها ارزان تر می باشد. بنابراین می توان گفت که پارکینگ های نزدیک حرم رایگان نمی باشند و برای استفاده از آن ها باید هزینه پرداخت شود. اما پارکینگ های حرم دارای قیمت کمتری نسبت به سایر مناطق می باشند.

ورودی پارکینگ های اصلی حرم از کجاست؟

پارکینگ شماره ۱ پارکینگ اصلی حرم است که بسیار به این مکان مذهبی نزدیک می باشد. برای ورود به آن باید از طریق خیابان شیرازی وارد شوید. این پارکینگ ظرفیت بیشتری دارد و به طور مشترک برای زائران و کسبه و خدام حرم استفاده می شود و پارکینگ زیرگذر حرم امام رضا می باشد. کارکنان پارکینگ به صورت شبانه روزی به زائران سرویس دهی می کنند و راهنمای خوبی برای مسیر آن ها نیز می باشند. در خیابان منتهی به حرم امام رضا، تعداد بسیار زیادی، فروشگاه و مراکز خرید وجود دارد که کاسبان آن ها هر روز صبح با خودرو خود وارد پارکینگ حرم شده و با خیال راحت به کارشان ادامه می دهند.

حرم امام رضا چند پارکینگ اصلی دارد؟

حرم امام رضا چند پارکینگ اصلی دارد؟

حرم امام رضا دارای چهار پارکینگ اصلی است که تنها یک مورد از آن ها هم سطح حرم است و بقیه در زیرگذر قرار دارند. در گذشته پارکینگ شماره ۴ در اختیار زائران بوده و تنها آن ها خودرو هایشان را پارک می کردند. پارکینگ شماره ۱ و شماره ۳، برای خدام، کارکنان، زائران و کسبه بوده است و اکنون نیز همین کاربرد را دارند. همچنین پارکینگ شماره ۲ در گذشته مخصوص خدام و کارکنان حرم بود که اکنون در اختیار زائرین نیز قرار می گیرد.

پارکینگ های اصلی حرم دارای سرویس دهی عالی هستند و امنیت بالایی دارند. برای ورود به آن ها حتما باید وارد زیر گذر شد و برای وارد شدن به صحن مورد نظر یکی از آن ها را انتخاب کرد. از تمامی طبقات و پارکینگ های نام برده، آسانسور و پله برقی برای ورود به صحن های حرم وجود وارد و زائران به محض ورود به صحن باید از قسمت بازرسی عبور نمایند.

پارکینگ های نزدیک حرم رایگان کدامند؟

هیچ کدام از پارکینگ های نزدیک حرم رایگان نمی باشند و برای رزرو پارکینگ حرم امام رضا و پارک خودرو در آن باید هزینه ای پرداخت شود. هر چند این هزینه بسیار کم و قابل قبول است. برخی افراد وسیله نقلیه خود را کنار خیابان های منتهی به حرم پارک می کنند که اولا به هیچ عنوان امن نبوده و ثانیا باعث شلوغی و ترافیک نیز می شود. بهتر است با هزینه ای کم، خودرو خود را در این پارکینگ ها بگذارند و از مشکلات پیش آمده جلوگیری کنند.

مسافت بین حرم تا پارکینگ های معرفی شده چقدر است؟

مسافت بین حرم تا پارکینگ های معرفی شده چقدر است؟

نقشه پارکینگ حرم امام رضا را به راحتی می توانید از طریق گوگل تهیه نمایید و ضمن مشاهده مکان دقیق پارکینگ ها، از مسافت آن ها تا حرم نیز مطلع شوید. این نقشه در سایت آستان قدس رضوی نیز قرار دارد و همچنین از طریق گوگل مپ و مشاهده مسافت بین دو مکان، می توان این اطلاعات را به دست آورد. افراد معمولا به دنبال پارکینگ نزدیک تر به حرم هستند و مسافت طی شده برایشان مهم است. هر چند برخی دیگر برای خرید در خیابان های نزدیک حرم از خودرو خود پیاده شده و ضمن رفتن به زیارت به خرید نیز می پردازند. برای این مورد نیز دانستن مسافت اهمیت زیادی دارد.

سوالات متداول

چه زمانی پارکینگ های حرم امام رضا باز است؟

پارکینگ های حرم شبانه روز در اختیار زائران می باشد و همیشه باز است.

ظرفیت پارکینگ حرم امام رضا پذیرای تمامی زائران می باشد؟

ظرفیت پارکینگ های حرم بسیار زیاد است و در اکثر موارد، امکان استفاده از آن ها وجود دارد.

آیا پارکینگ جدیدی برای زائران در دست ساخت است؟

پارکینگ های ساخته شده دارای ظرفیت کافی می باشند و نیازی به ساخت پارکینگ جدید نمی باشد.

4.4/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا