اطلاعات کاربردی

بررسی شرایط خوابگاه دانشگاه فردوسی مشهد برای سال جدید تحصیلی

فرقی نمی کند که شما دنبال خوابگاه دختران در مشهد باشید یا دنبال خوابگاه پسران در مشهد چرا که هر صورت یکی از گزینه های اصلی همه خوابگاه داشنگاه فردوسی است. در این مورد می خواهیم یک بررسی دقیق و همه جانبه داشته باشیم.

دانشگاه فردوسی مشهد کجاست؟

دانشگاه فردوسی مشهد کجاست؟

دانشگاه فردوسی مشهد یک دانشگاه دولتی در مشهد می باشد که زیر مجموعه وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران است. نام دانشگاه فردوسی مشهد از نام حکیم ابوالقاسم فردوسی که شاعر حماسه سرای مشهور ایرانی می باشد برگرفته شده است. دانشگاه فردوسی مشهد در زمان پهلوی زیر نظر دانشگاه جورج تاون واشنگتن و دی سی قرار داشت که از نظر علمی و آکادمیک آن را بررسی می کردند. دانشگاه فردوسی مشهد حدودا ۱۳ دانشکده دارد و همچنین دارای حدود هشت پژوهشکده می باشد‌.

این دانشگاه چند دانشجو دارد؟

دانشگاه فردوسی مشهد بیش از بیست و پنج هزار دانشجوی مختلف از داخل یا خارج کشور دارد و هم چنین این دانشگاه هشتصد و چهارده عضو هیئت علمی نیز دارد که به عنوان یکی از بزرگ ترین و معروف ترین دانشگاه های ایران محسوب می شود. دانشگاه فردوسی مشهد در غرب مشهد استان خراسان رضوی قرار گرفته است. این دانشگاه در منطقه ای از مشهد به نام بلوار وکیل آباد و در مجاورت میدان آزادی شهر مشهد واقع شده است و هر ساله از طریق آزمون کنکور سراسری که برگزار می شود دانشجویان زیادی از سراسر استان خراسان رضوی و دیگر استان های ایران پذیرش می کند.

این آزمون نیز زیر نظر سازمان سنجش آموزش کشور می باشد و این دانشگاه در سه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا به پذیرش پذیرفته شدگان می پردازد. دانشگاه فردوسی مشهد گروه های علوم ریاضی و علوم انسانی و علوم تجربی را دارد. هم چنین گروه زبان های خارجه و گروه هنر را نیز دارا است. در دانشگاه فردوسی مشهد دانشجو های زیادی از کشور های مختلف دیگر که حدود ۳۰ کشور در جهان می باشد، نیز مشغول به تحصیل هستند که تمام امکانات از جمله خوابگاه نیز در اختیار آن ها قرار می گیرد.

تعداد این دانشجو ها بیش از دو هزار نفر می باشد. دانشگا فردوسی مشهد دارای جایگاه برتر برای پذیرش و جذب دانشجویان در سطح بین المللی در مقایسه با دیگر دانشگاه های کشور می باشد. دانشگاه فردوسی مشهد رتبه دوم تا پنجم را در بین دیگر دانشگاه های دولتی کشور دارد که این رتبه بر اساس کلیه شاخص های اصلی که برای دانشگاه ها تعریف می شود مثل آموزش و اثرگذاری اقتصادی و فناوری و نوآوری و خدمات اجتماعی و زیرساخت و تسهیلات و پژوهش و بین‌المللی‌سازی را دارا می باشد و هم چنین سرپرستی این دانشگاه نیز هم اکنون جناب آقای دکتر احد ضابط را بر عهده دارند که آقای دکتر احد ضابط عضو هیئت علمی گروه مهندسی متالوژی و هم چنین مواد دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد می باشند.

خوابگاه پسران دانشگاه فردوسی مشهد کجاست؟

خوابگاه پسران دانشگاه فردوسی مشهد کجاست؟

ساختمان های خوابگاه پسران دانشگاه فردوسی مشهد به نام خوابگاه فجر دانشگاه در بخش های مختلفی در شهر مشهد واقع شده است که در ادامه به صورت جداگانه، موقعیت جغرافیایی هر یک از این ساختمان ها را توضیح خواهیم داد:

فجر یک: ساختمان فجر یک در بلوار دانش واقع شده است که رو به روی دانشکده کشاورزی قرار دارد و این ساختمان در سال ۱۳۶۲ ساخته شده است و هم چنین دارای چهار سازه سه و چهار طبقه می باشد که مساحت این ساختمان ها چیزی حدود ۱۰۶۳۵ متر مربع می باشد. ظرفیت ساختمان فجر یک حدود چهارصد و سی و شش نفر است و در ساختمان فجر ۱ دویست و هجده اتاق برای سکونت دانشجویان وجود دارد که در این اتاق ها، دانشجویان پسر دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع دکترا ساکن شده اند.

فجر دو: ساختمان فجر ۲ در بلوار دانش واقع شده است که رو به روی دانشکده کشاورزی می باشد و این ساختمان نیز در سال ۱۳۶۲ ساخته شده است و مانند ساختمان فجر یک دارای چهار سازه سه و چهار طبقه می باشد. مساحت ساختمان فجر ۲ نیز حدود ۸۸۶۰ متر مربع می باشد و هم چنین ظرفیت این ساختمان حدود سیصد و هشتاد نفر می باشد. هم چنین این ساختمان دارای صد و نود اتاق برای سکونت دانشجویان پسر غیر ایرانی در تمامی مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد و کارشناسی می باشد.

ساختمان فجر 3 در چه مکانی واقع شده است؟

فجر سه: ساختمان فجر ۳ در بلوار دانش واقع شده است که روبه روی دانشکده کشاورزی می باشد و این ساختمان در سال ۱۳۷۸ ساخته شده است. ساختمان فجر سه شامل چهار سازه سه و چهار طبقه می باشد که مساحت آن ۹۸۴۸ متر مربع می باشد و ظرفیت آن نیز چیزی حدود چهارصد و شانزده نفر می باشد که دارای دویست و هشت اتاق است که این ساختمان ها و اتاق ها به دانشجویان پسر دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کارشناسی ارشد اجاره داده می شوند.

خوابگاه دختران دانشگاه فردوسی مشهد کجاست؟

خوابگاه دختران دانشگاه فردوسی مشهد کجاست؟

خوابگاه دخترانه دانشگاه فردوسی مشهد در بخش های مختلف شهر مشهد واقع شده است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

پردیس یک: ساختمان پردیس ۱ در بلوار دانش واقع شده است که بعد از دانشکده علوم انسانی و ادبیات می باشد. این ساختمان دارای پنج طبقه است. ساختمان پردیس ۱ در سال ۱۳۴۱ ساخته شده است که مساحت آن ۷۹۳۸ متر مربع می باشد و همچنین ظرفیت ساختمان پردیس ۱ حدوداً سیصد و چهل و چهار نفر است که این ساختمان دارای صد و هفتاد و دو اتاق می باشد و در هر طبقه حدود سی و پنج اتاق قرار دارد، در این ساختمان دانشجویان دختر دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع دکترا اسکان داده می شوند.

ساختمان پردیس 2 در چه محلی قرار دارد؟

ساختمان پردیس 2 در چه محلی قرار دارد؟

پردیس دو: ساختمان پردیس ۲ در بلوار دانش واقع شده است که رو به روی دانشکده ادبیات و علوم انسانی قرار دارد و این ساختمان شامل شش سازه دو طبقه می باشد که در سال ۱۳۵۰ ساخته شده اند و مساحت آن نیز حدود ۱۲۱۵۳ متر مربع می باشد و ظرفیت ساختمان پردیس ۲ دانشگاه فردوسی مشهد حدوداً سیصد و هشتاد و نه نفر می باشد که در این ساختمان ها دانشجویان دختر دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی و هم چنین دانشجویان غیر ایرانی اسکان دارند.

پردیس سه: ساختمان پردیس ۳ در بلوار دانش واقع شده است که کنار مسجد امام رضا علیه السلام می باشد و این ساختمان شامل یک سازه سه طبقه می باشد که در سال ۱۳۶۷ ساخته شده است و مساحت آن نیز پانصد متر مربع می باشد. ظرفیت ساختمان پردیس ۳ حدود صد و شصت و دو نفر است و در این ساختمان دانشجویان دختر در مقطع کارشناسی در حدود سی و هفت اتاق قابل سکونت اسکان داده می شوند.

این دانشگاه دارای چند خوابگاه می باشد؟

دانشگاه فردوسی مشهد دارای چندین ساختمان و خوابگاه برای دانشجویان دختر و پسر در مقاطع مختلف دکتری و کارشناسی ارشد و کارشناسی می باشد. که این دانشجویان می توانند از هر جایی از کشور باشند و حتی در ساختمان هایی نیز به دانشجویان غیر ایرانی خوابگاه داده می شود و خوابگاه های پردیس دانشگاهی که از جمله خوابگاه های دختران می باشد، با نام های پردیس یک و پردیس دو و پردیس سه و پردیس چهار و پردیس پنج می باشند که هر کدام ساختمان های جدا برای دانشجویان مقطع خاصی هستند و همین طور نیز خوابگاه های پسرانه در ساختمان های مختلف با نام های فجر یک و فجر دو و فجر سه و فجر چهار در مناطق مختلف واقع شده اند که از سر تا سر ایران و دنیا دانشجویان در مقاطع مختلف در این خوابگاه ها حضور دارند.

خوابگاه دانشگاه فردوسی چه امکاناتی دارد؟

امکانات خوابگاه دانشگاه فردوسی مشهد شامل بسیاری از امکانات رفاهی و بهداشتی می باشد که دانشجویان در این خوابگاه ها می توانند از این امکانات استفاده کنند.

مراحل رزرو خوابگاه در دانشگاه فردوسی چگونه می باشد؟

مراحل رزرو خوابگاه در این دانشگاه به صورت اینترنتی در سایت دانشگاه فردوسی مشهد مشخص است و شما می توانید به راحتی خوابگاه خود را از طریق سایت رزرو کنید.

شرایط دریافت خوابگاه دانشگاه فردوسی

شرایط دریافت خوابگاه دانشگاه فردوسی

برای این که بتوانید از این خوابگاه ها در مشهد استفاده کنید و در این خوابگاه ها اتاق دریافت کنید، حتما باید از دانشجویان پذیرفته شده در دانشگاه فردوسی مشهد باشید.

عکس خوابگاه دانشگاه فردوسی را در کجا مشاهده کنیم؟

عکس این مکان را می توانید در سایت های مختلف داخلی تماشا کنید و همچنین این عکس ها در پیام رسان های مختلف مانند اینستاگرام یا تلگرام در پیج ها و صفحه های خود دانشگاه فردوسی و یا صفحه های دانشجویان فعال در این دانشگاه که عکس های زیبایی از دانشگاه به اشتراک می گذارند، مشاهده کنید. همچنین شما می توانید با سرچ عبارت خوابگاه دانشگاه فردوسی مشهد و نی نی سایت نیز اطلاعات و عکس هایی را مشاهده کنید.

چه زمانی باید برای رزرو خوابگاه دانشگاه فردوسی اقدام کرد؟

دانشجویان باید پیش از شروع هر ترم در زمانی که دانشگاه اعلام می کند نسبت به رزرو خوابگاه های خود اقدام نمایند.

شهریه خوابگاه دانشگاه فردوسی چقدر است؟

هزینه خوابگاه های مشهد متفاوت است و در هر سال باید از سایت خود دانشگاه فردوسی از هزینه آن با خبر شد و هزینه خوابگاه دانشجویان شبانه دانشگاه فردوسی بیش تر از دیگر دانشجویان می باشد.

خوابگاه دانشگاه فردوسی چقدر ظرفیت دارد؟

خوابگاه دانشگاه فردوسی چقدر ظرفیت دارد؟

در این خوابگاه ها همان طور که در متن بیان کردیم، قسمت های متفاوتی وجود دارد که هر بخش دارای ظرفیت متفاوتی می باشد.

سوالات متداول

آیا دانشگاه فردوسی مشهد از کشور های دیگر نیز دانشجو می پذیرد؟

دانشگاه فردوسی مشهد از سر تا سر دنیا دانشجو می پذیرد.

خوابگاه های دانشگاه فردوسی مشهد بخش پردیس چند ساختمان است؟

در خوابگاه های دانشگاه فردوسی مشهد در بخش دختران ، ۵ ساختمان پردیس وجود دارد.

خوابگاه های دانشگاه فردوسی مشهد بخش فجر چند ساختمان است؟

در خوابگاه های دانشگاه فردوسی مشهد در بخش پسران، ۴ ساختمان فجر وجود دارد.

4.2/5 - (19 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا