اطلاعات کاربردی

قیمت ساختمان بازسازی شده در مشهد + بررسی مزایا و معایت این خانه ها

در بسیاری از موارد مشاهده کرده اید که برای فروش و یا رهن و اجاره منزل خود از کلمه بازسازی شده استفاده کرده اند. بسیاری از افراد برای بهتر شدن فضای داخلی و یا طولانی شدن مدت استفاده از یک ملک آن را بازسازی می کنند و در آن تغییراتی را اعمال می کنند. در این مطلب در مشهد املاک می خواهیم در مورد ساختمان بازسازی شده اطلاعاتی را به دست آوریم و در اختیار شما قرار دهیم تا بیش تر با این اصطلاح آشنا شوید. در این مطلب در مورد انواع بازسازی ساختمان گفت و گو خواهیم کرد.

منظور از ساختمان بازسازی شده چیست؟

منظور از ساختمان بازسازی شده چیست؟

بارسازی کردن یک ساختمان و یا مرمت کردن به مجموعه ای از کار ها گفته می شود که با انجام دادن آن ها می توان عمر یک بنا و ساختمان را افزایش داد. در این مورد به کمک تغییرات و تعمیرات به طول عمر و ماندگار شدن این بنا کمک می شود.

برای بازسازی کردن قوانین خاصی وجود دارد که شخص مرمت کننده باید با توجه به این قوانین آن را مرمت کند. در بین تمام ساختمان ها، ساختمان های فرسوده و قدیمی بیش تر به بازسازی نیاز دارند. تصمیم برای بازسازی بسیار مهم است و افراد باید با توجه به هزینه و مبلغی که دارند این کار را شروع کنند.

البته در این مورد حتما باید به نیاز های صاحب بنا نیز توجه شود. مالک ساختمان قبل از انجام بازسازی باید برآورد کند که چه مکان هایی نیاز به بازسازی دارد و باید مشخص شود که بازسازی کردن ساختمان به زیر بنا و تاسیسات هم می رسد یا نمی رسد. در این صورت می توان هزینه ها را بهتر برآورد کرد.

فرق ساختمان بازسازی شده با ساختمان قدیمی چیست؟

خانه ها و ساختمان هایی که بازسازی شده اند عمر طولانی تری می کنند و به علاوه می توان طراحی های آن ها را به سبک های دیگر تغییر داد. برای انجام این کار ابتدا از بنای قدیمی یک نقشه تهیه می شود. در این نقشه مکان دقیق اتاق ها، حموم، آشپزخانه و غیره وجود دارد.

حالا نقشه و طراحی جدید را بر روی این نقشه پیاده می کنند. بهترین راه برای تغییر دادن‌ بنا های قدیمی، استفاده از کفپوش ها و کاغذ های دیواری می باشد. برای پوشاندن دیوار ها می توان از پنل های دکوراتیو سه بعدی استفاده کرد. دیوار پوش ها، شیشه های تزیینی، پوستر ها و غیره می را نیز می توان برای تزیینات بهتر استفاده کرد.

البته برای کفپوش هم می توان از پارکت، لمینیت و سرامیک و غیره بهره برد. برای تغییر در آشپزخانه نیز می توان از سرامیک، اوپن و کابینت ها غیره بهره مند شد. البته در این مکان می توان تغییرات بسیاری را به وجود آورد که البته هزینه های زیادی را شامل می شوند.

در بازسازی کردن اتاق ها سه مورد را حتما باید تغییر داد. دیوار ها و کمد ها و کف ها نیاز به تعمیر و تغییر پیدا می کنند. برای کف می توان از موکت یا کفپوش های دیگر استفاده کرد. کمد های جدیدی را می توان جایگزین کمد های قدیمی کرد و از دیوار پوش ها برای تغییر و زیبا شدن دیوار اتاق ها استفاده کرد.

البته نصب لوستر های متفاوت و سقف های کناف کاری شده در زیبا تر شدن اتاق ها تاثیر زیادی دارد که باید با توجه به بودجه برای آن ها تصمیم گرفت.

قیمت ساختمان بازسازی شده چقدر است؟

قیمت ساختمان بازسازی شده چقدر است؟

از سال ۱۳۸۱ قوانینی وضع شده است که طبق آن دولت به بنا های فرسوده و قدیمی برای بازسازی وام می دهند. این وام تا به امروز به خانه های از دست رفته و ساختمان های فرسوده تعلق گرفته است چرا که با گذشت زمان تمامی ساختمان ها برای طول عمر بیش تر نیاز به ترمیم و مرمت دارند.

البته برای اخذ این وام چند شرط وجود دارد. این بنا باید در بخش فرسوده و بافت قدیمی شهر قرار داشته باشد. این ملک باید توسط بانک مسکن مورد تایید قرار بگیرد تا در صورت اقتصاد مالی بد صاحب ملک به او وام مسکن بدهند. ساختمان ها پس از بازسازی قیمت بالا تری پیدا می کنند و نسبت به قیمت همان ساختمان در حالت فرسوده باید مبلغ بیش تری را برای آن پرداخت کرد.

همان طور که می دانید ساختمان های نو ساز و مرمت شده عمر طولانی تر دارند اما ساختمان های قدیمی به دلیل کهنه بودن و نیاز به بازسازی شدن مبلغ خرید و فروش کم تری دارند. سود بازسازی خانه را می توانید با توجه به هزینه ها به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید نگاهی داشته باشید بر مقاله فرق ملک بازسازی شده و بازسازی نشده که به صورت تخصصی برای شما تهیه شده است.

آیا بازسازی ساختمان قانونی است؟

بازسازی ساختمان و بازسازی خانه زمانی قانونی می شود که صاحب ملک قبل از اقدام به بازسازی جواز مورد نیاز را تهیه کند. در مرحله اول باید مجوز را از شهرداری شهر خود تهیه کرد که این کار را می توان به روش الکترونیکی نیز انجام داد.

در پروانه ساختمان نام یک ناظر مورد اعتماد قید می شود که این مهندس باید در تمام مراحل تخریب و بازسازی ساختمان حضور داشته باشد و بر کار کارگر ها و کارکنان نظارت داشته باشد. بدون گرفتن پروانه ساخت مالکان نباید بنای خود را بازسازی کنند در غیر این صورت دچار تخلف می شوند و علاوه بر تخریب بنا، جریمه نقدی نیز باید پرداخت شود.

یکی از مهم ترین نکته ها حضور مهندس ناظر پروژه در مراحل تخریب ساختمان است. او با استفاده از اقدامات فنی و علمی لازم می تواند خطر تخریب را بسیار کاهش دهد و انجام این کار بدون حضور مهندس بسیار خطر آفرین است.

در سال های بسیار گذشته و دور شهرداری پروانه ساخت را جداگانه صادر می کرده است و مجوز تخریب را هم زمانی صادر می کرد که ساختمان تخریب شده باشد و تمام زباله های آن جمع آوری شده باشد. اما در سال ۱۳۶۰ در این قانون تغییراتی به وجود آمد.

شهرداری مجوز ساخت و بازسازی و تخریب را با هم برای صاحب ملک صادر می کند. افرادی که این مجوز را تهیه می کنند حتما باید دقت داشته باشند که در آن قید شده باشد که این مجوز پس از تخریب هم اعتبار دارد. در ضمن کار نو سازی ساختمان زمانی باید شروع شود که کار تخریب به طور کامل انجام شده باشد.

در غیر این صورت این بنا به عنوان یک بنای بدون مجوز در نظر گرفته می شود و می توانند آن را تخریب کنند. برای نو ساز کردن ساختمان های خود نکاتی وجود دارد که حتما باید به آن ها دقت کرد.

مراحل بازسازی یک ساختمان چیست؟

مراحل بازسازی یک ساختمان چیست؟

برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟ در ابتدا صاحب ساختمان باید هدف خود را با توجه به نیاز خود و بودجه ای که دارد، مشخص کند. بازسازی کردن دارای دو مرحله کلی می باشد. بازسازی کردن زیر ساخت و زیر بنا و بازسازی کردن دکوراسیون داخلی ساختمان.

بازسازی کردن زیر ساخت ساختمان ها مربوط به مسائل حیاتی ساختمان مانند لوله کشی ها و سیم کشی ها می باشد. آن ها جزو مسائل مورد مصرف روزانه است که تعمیر و تغییر آن ها بسیار اهمیت دارد. بازسازی کردن دکوراسیون داخلی هم مربوط به تزیین و دیزاین و بازسازی داخلی ساختمان که بازسازی شده است، می باشد.

عکس ساختمان بازسازی شده

برای مشاهده کردن عکس خانه های بازسازی شده می توانید به اینترنت مراجعه نمایید. به این صورت که کلمه مورد نیاز خود را در قسمت جست و جوی اینترنت نوشته و سرچ می نمایید. پس از انجام این کار تصاویر زیادی از این ساختمان ها برای شما به نمایش گذاشته می شوند.

در اینترنت نمونه کار های بازسازی منزل و ساختمان ها را می توانید مشاهده کنید و با توجه به شرایط و هزینه خود به این کار اقدام نمایید.

آیا برای انجام این کار نیاز به کسب مجوز است؟

همان طور که در ابتدای مطلب بیان کردیم برای انجام این کار نیاز به مجوز می باشد. مالک باید تمام ضوابط را رعایت کند و در غیر این صورت باید جریمه آن را پرداخت کند. جریمه های هر بخش با توجه به قوانین تصویب شده متفاوت است.

در ابتدا باید نقشه ای کامل از ساختار این ملک تهیه شود. در این نقشه باید تمامی قسمت ها و لوازمی که در ملک کار شده است، وجود داشته باشد. سپس این نقشه را به شهرداری برده و با توجه به قوانین و در طی چند مرحله می توان مجوز لازم را دریافت کرد.

البته می توان ملک خود را به صورت قانونی تغییر کاربری داد. در بند ۲۴ از ماده ۵۵ قانون شهرداری آمده است که برای تمام ساختمان هایی که در شهر وجود دارند مجوز صادر می شود. در هنگام صدور پروانه ساخت شهرداری باید نوع کاربری ملک را مشخص کند، اگر نیاز به تغییر فعالیت این بنا دارید می توانید در این مرحله تغییر کاربری او را به شهرداری اعلام نمایید.

البته اگر پس از تغییر نوع کاربری از ملک استفاده دیگری شود این کار جرم محسوب می شود و شامل جریمه قرار می گیرد.

روش های بازسازی ساختمان چیست؟

روش های بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی آپارتمان و ساختمان چندین روش دارد که در ادامه آن ها را برای شما توضیح خواهیم داد. هر ساختمانی که نیاز به بازسازی داشته باشد باید با یکی از روش های زیر نوسازی شود. می توانید لیست کار های بازسازی را از اینترنت به دست آورید.

مرمت علمی

بازسازی آرکنولوژیک یکی از بازسازی های علمی است. در این بازسازی و مرمت وجود متخصص بسیار ضروری است. ابتدا تمام ساختمان بازدید می شود تا در مورد مناطق مورد نیاز برای بازسازی تصمیم گیری شود.

در این نوع از مرمت ها ممکن است که طبق تشخیص متخصص، پی ساختمان را حفاری کنند، نمای ساختمان بازسازی شود، سوار کردن المان هایی که جدا شده اند و مقاوم سازی ساختمان انجام شود.

مرمت هنری

به این روش مرمت آرتیستیک هم گفته می شود. در این روش هم باید از متخصص استفاده کرد. این روش بیش تر با توجه به سبک و سلیقه مرمت کننده انجام می شود. مرمت کننده هم با توجه به سابقه و تجربه و دانشی که در این زمینه دارد، تصمیم می گیرد که کدام بخش را اضافه و کدام بخش را کم کند.

بنا هایی را با این روش بازسازی می کنند که عمر کوتاه تری خواهند داشت. ساختمان های دوره رنسانس با همین مرمت، نو سازی شده اند.

بازسازی سبکی

در روش بازسازی سبکی تکه های جدید را جایگزین تکه های قدیمی می کنند. اگر از این روش برای بازسازی استفاده شود تغییر بسیار کمی نسبت به طراحی اولیه ساختمان ایجاد می شود. از این روش بیش تر برای بازسازی مکان های قدیمی و بنا های تاریخی استفاده می شود چرا که قصد داریم با استفاده از این روش تغییر بسیار کمی ایجاد شود و هارمونی و فضای بنا دست نخورده باقی بماند.

با استفاده از این روش شباهت بسیار زیادی بین طرح اولیه و طرح ثانویه وجود دارد. بازسازی خانه های قدیمی که جزو بنا های تاریخی هستند نیز به همین روش انجام می شود.

پاکسازی سبکی

با توجه کردن به نام این روش مشخص است که در این روش پاکسازی صورت می گیرد. متخصص می تواند در این پاکسازی بخش های مزاحم و اضافه ساختمان را حذف کند. ممکن است بخش های نامنظم و زشت ساختمان را هم از بین ببرد.

اما نکته مهم این است که حتما باید تمام ساختمان و نقشه های آن مطالعه شود و سپس اقدام به پاکسازی نمود. با استفاده از این روش ساختمان منظم تر و زیبا تر می شود. برای انجام این امور شرکت بازسازی خانه وجود دارد که می توان به آن ها مراجعه کرد.

نوع دیگری از بازسازی ها به نام بازسازی حفاظتی نیز وجود دارد که در این روش ساختمان قدیمی از نظر سازه ای نیز ضعیف می باشد. در این موقعیت در ابتدا باید نوع سازه ساختمان تقویت شود و پس از آن تغییراتی در طراحی آن به وجود آورد.

در واقع این نوع از بازسازی برای مقاوم سازی بنا استفاده می شود . دیوار ها تیر های آهن و ستون ها در این بازسازی تقویت و تعمیر می شوند. قبل از انجام این بازسازی باید در مورد مصالح ساختمانی و بخش های مختلف بنا تحقیقات کاملی انجام شود تا این بازسازی با دانش بیش تر و به طور صحیح انجام شود.

بازسازی تکمیلی هم نوع دیگری از مرمت می باشد. در بازسازی تکمیلی بخش هایی از ساختمان که بر اثر گذشت زمان فرسوده و خراب شده اند، بازسازی می شوند تا به این وسیله عمر بنا زیاد تر شود. این روش برای خانه های قدیمی بسیار مناسب است.

صاحب ملک باید با توجه به ساختمان خود یکی از روش های بالا را برای مرمت و نو سازی ملک خود انتخاب کند. البته باید مبلغ مورد نظر خود را نیز در نظر داشته باشد و بر اساس آن تصمیمی گیری نماید.

ساختمان بازسازی شده چه مزایایی دارد؟

ساختمان بازسازی شده چه مزایایی دارد؟

بنا های قدیمی و فرسوده نیاز به نوسازی و بازسازی دارند. آن ها نیاز به تغییرات و تعمیرات اساسی در زیر بنا و دکوراسیون هستند. در ساخت این ساختمان ها قوانین و اصول زیادی رعایت می شود. در خانه های بازسازی شده مشکلات قبلی ساختمان رفع می شود و سازنده سعی می کند ملک خود را بر اساس نیاز های خود و با به کارگیری بهترین متد ها و طراحی ها انجام دهد و سبک ساختمان را با توجه به نیاز جامعه تغییر دهد.

معمولا در این گونه بنا ها به دلیل به روز شدن تمام عوامل مورد نیاز ساختمان زود تر و راحت تر به خرید و فروش می رسد. نمونه کار های بازسازی منزل را در سایت مشهد املاک مشاهده نمایید.

هزینه بازسازی یک ساختمان چقدر است؟

برای برآورد کردن هزینه های بازسازی خانه های قدیمی و ساختمان های قدیمی در ابتدا باید از هزینه های موارد مورد نیاز خود مطمعن شوید. سپس باید یک لیست از قسمت هایی که نیاز به بازسازی دارد، تهیه شود. در این مرحله باید هزینه های حدودی برای هر مورد را بررسی کرد.

البته زمان مورد نیاز برای هر مکان را هم باید به حساب آورد. البته نکته مهم این است که در هنگام برآورد کردن هزینه ها و در سایر مراحل باید از کارشناسان معتبر در این زمینه کمک گرفت. چرا که ساختمان ها و بنا های فرسوده برای مرمت نیاز به نظارت کارشناسان این زمینه دارد.

هزینه ها به صورت کلی به چند دسته تقسیم می شوند: هزینه لازم برای خریدن مصالح، هزینه برای جا به جا کردن زباله های مرمت، هزینه لازم برای تعمیرات مورد نیاز صاحب بنا، هزینه لازم برای تغییر دکوراسیون داخلی، هزینه لازم برای دستمزد کارگران، کارشناس ها و افرادی که در بازسازی حضور داشته اند. دستمزد ها به دو روش پرداخت می شود، کنترات و یا روز مزدی.

که در روش کنترات باید متراژ زمین بالا باشد و سود قابل توجهی برای مجریان داشته باشد. بنا های کوچک و کم متراژ عمدتا روز مزدی بوده اند و در پایان هر روز باید دستمزد تمام کارکنان پرداخت شود. تقریبا دستمزد هر استاد کار ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزارتومان به صورت روزانه در نظر گرفته می شود.

در روش کنتراتی پیمانکار مبلغی را به صورت کلی به استاد کار و مجریان خواهد گفت و در پایان کار دستمزد را پرداخت خواهد کرد. این روش برای پروژه های بزرگ کاربرد دارد و باعث می شود این پروژه با سرعت بیش تری انجام شود تا همه بتوانند زود تر به پول خود برسند. سایت بازسازی خانه را از گوگل به دست آورید.

خرید ساختمان بازسازی شده در مشهد

خرید ساختمان بازسازی شده در مشهد

در مشهد ساختمان های زیادی بازسازی شده اند. برای دسترسی به ساختمان بازسازی شده در مشهد و بنا ها باید با مشاور املاک ها در ارتباط باشید. خوشبختانه در شهر مشهد گروه بسیار فعال و معتبری در این زمینه فعالیت دارند. گروه مشهد املاک با سابقه ای درخشان می تواند شما را در به دست آوردن ساختمان مورد نیازتان راهنمایی کند.

این گروه با سابقه بسیار درخشان چندین سال است که در این شهر به افراد بسیاری در زمینه املاک کمک کرده است. البته در این گروه مشاوران بسیار با تجربه ای حضور دارند که می توان در این مورد از آن ها راهنمایی و مشورت گرفت.

می توانید به کمک این مشاوران ایده برای بازسازی خانه نیز دریافت نمایید. در بسیاری از مناطق شهر مشهد خانه های باز سازی شده و نو ساز بسیاری وجود دارند که هر کس بنا به سلیقه خود آن را قیمت گذاری می کنند. مشهد املاک همواره سعی می کند که بهترین ملک را با توجه به هزینه شما پیدا کند و در صورت پسندیدن آن را به شما واگذار نماید.

در سراسر شهر مشهد، املاک بسیاری وجود دارد که فقط به فکر منافع خود بوده اند و یا به صورت غیر قانونی و بدون پروانه کسب، کار می کنند. بهتر است در انتخاب مشاور املاک خود دقت بسیاری داشته باشید تا به مشکلاتی مانند کلاهبرداری برخورد نداشته باشید.

از نظر ما بهترین روش همکاری کردن با گروه با تجربه مشهد املاک می باشد. برای ارتباط با این گروه می توانید با شماره هایی که در این سایت درج شده است تماس بگیرید و از خدمات آن ها بهره مند شوید.

سوالات متداول

ساختمان بازسازی شده دارای چه ویژگی هایی می باشد؟

در ساختمان بازسازی شده تمامی مشکلات گذشته ساختمان رفع می شود و نیاز های اساسی ساختمان مانند لوله کشی آب و سیم کشی برق بازسازی می شود و سازنده سعی می کند ساختمان را با توجه به نیاز های جامعه طراحی کند.

ساختمان بازسازی شده چگونه قیمت گذاری می شود؟

ساختمان بازسازی شده را با توجه به هزینه ای که برای بازسازی آن شده است و با توجه به سبک و امکانات آن قیمت گذاری می کنند.

ساختمان بازسازی شده تاریخی را با چه روشی بازسازی می کنند؟

ساختمان بازسازی شده تاریخی را به روش بازسازی سبکی انجام می دهند چرا که در این بازسازی، سبک و هارمونی بنا حفظ می شود و تکه های جدید را جایگزین تکه های قدیمی می کنند و در نهایت طرح اولیه و طرح ثانویه شباهت بسیار زیادی به یک دیگر دارند.

برای انجام امور ساختمان بازسازی شده، حقوق کارکنان و مجریان را چگونه می پردازند؟

برای پرداخت دستمزد و حقوق کارکنان در ساختمان بازسازی شده، می توانند حقوق را با دو روش روز مزدی و کنترات محاسبه کنند که روش کنترات برای ساختمان ها و پروژه های بسیار بزرگ است که در پایان کار دستمز را پرداخت می کنند و در روش روز مزدی هم در پایان هر روز این کار انجام می شود. روش کنترات باعث سرعت بخشیدن به کار های پروژه می شود.

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا