راهنمای املاک مشهد

قیمت باغ در مشهد چقدر است؟ راهنمای خرید باع در مشهد با قیمت مناسب

شهر مقدس مشهد به عنوان یکی از کلان شهرهای وسیع در ایران محسوب می شود که روز به روز به جمعیت آن افزوده می‌ شود. همین افزایش جمعیت موجب افزایش تراکم ساختمان سازی و در نهایت آپارتمان نشینی در این شهر شده است. همین امر موجب شده تا افراد به خصوص کودکان از طبیعت و فضاهای دلباز برای بازی و سرگرمی دور باشند. به این خاطر مشکلات عصبی و ناراحتی های روحی روز به روز در بین مردم شایع تر می شود. با توجه به این بسیاری از افراد به دنبال ویلاسازی و خرید باغ در حومه و اطراف مشهد هستند تا این گونه برای مدت کمی هم که شده به دور از محیط شهری و مشکلات مرتبط با آن و در دل طبیعت به استراحت و تفریح بپردازند. قیمت باغ در مشهد متاثر از عوامل مختلف می باشد که مشهد املاک در ادامه نقاط مناسب برای خرید باغ و همچنین عوامل موثر در قیمت باغ را شرح خواهد داد.

حداکثر قیمت باغ در مشهد چقدر می باشد؟

حداکثر قیمت باغ در مشهد چقدر می باشد؟

بهتر است بدانید که در شهر مشهد به علت تراکم بالا بیشتر خانه ها به صورت آپارتمانی و یا خانه های ویلایی هستند و به ندرت می توان در سطح شهر مشهد باغی با وسعت زیاد پیدا کرد. البته باغ ویلاهایی در ابعاد کوچکتر در برخی از مناطق بکر و خوش آب و هوای مشهد وجود دارد که قیمت آنها با توجه به موقعیت مکانی که در آن قرار دارد متفاوت است.

البته حداکثر قیمت آن علاوه بر موقعیت مکانی تحت تاثیر ویژگی ها و امکانات باغ ویلا هم می باشد. به عنوان مثال یک باغ ویلا در محدوده وکیل آباد مشهد حدود ۴۰ میلیارد تومن قیمت گذاری می شود.

حداقل قیمت باغ در مشهد چقدر است؟

اگر به دنبال خرید باغ ویلا یا باغی با قیمت ارزان هستید بهتر است بدانید که در نواحی حومه مشهد متصل به شهر مشهد باغ هایی وجود دارد که قیمت آنها بسیار مناسب و ارزان قیمت می باشد. البته لازم به ذکر است این باغ ها از نظر امکانات و تجهیزاتی که در آن ارائه شده در سطح پایین و با کیفیت کمتری نسبت به باغ ویلاهای لوکس هستند. مناطقی مثل بلوار توس و همچنین انتهای طبرسی شمالی مناطقی هستند که در آنها ویلاهای وجود دارد که حتی با قیمت ۲۰۰ میلیون تومان هم می توان خریداری کرد.

قیمت باغ در نواحی مختلف مشهد چقدر است؟

قیمت باغ در نواحی مختلف مشهد چقدر است؟

در اطراف مشهد مناطق سرسبز و خوش آب و هوایی وجود دارد که مناسب ترین نقاط برای خرید باغ و باغ ویلا می باشد. با خرید باغ در این نواحی می‌توانید در فصول گرم سال که آب و هوا بسیار مساعد می باشد برای تفریح در این مناطق اقامت کنید. مناسب ترین نواحی اطراف مشهد برای خرید باغ عبارتند از:

گلمکان

گلمکان یکی از روستاهای قدیمی و اطراف مشهد می باشد که از گذشته در آن روستاهایی با باغات و زمین‌ های کشاورزی گسترده و وسیع وجود داشته است. اما امروزه با گسترش وسیله های ارتباطی و حمل و نقل رفت و آمد به این منطقه به راحتی امکان پذیر در است، باغ ها و باغ ویلا های زیادی توسط شهرنشینان در این منطقه ایجاد شده است که با قیمت‌ های متفاوتی برخوردار می باشد.

هرچه از سمت روستای گلمکان به سمت کاهو نزدیک می شویم قیمت این زمین ها و باغ ها کاهش پیدا می‌کند و اگر به دنبال خرید باغ ارزان مشهد هستید توصیه می کنیم این محدوده را هم در نظر بگیرید.

سه راه فردوسی

سه راه فردوسی مسیری است که به آرامگاه فردوسی ختم می شود و یکی از مسیرهای بسیار خوش آب و هوا و تاریخی محدوده اطراف مشهد محسوب می شود. روستاها و باغ های زیادی در طول این مسیر ایجاد شده‌اند به خصوص در چند سال گذشته احداث باغ و باغ ویلا در این محدوده با رشد چشمگیری مواجه بوده است.

در این محدوده قیمت زمین ها بسیار متفاوت می باشد. به عنوان مثال در یک آگهی فروش ویلا در شاهنامه مشهد دیوار باقی با متراژ ۵۰۰ متر با تمام امکانات به قیمت یک میلیارد و پانصد میلیون تومان به فروش می رسد.

کاهو

کاهو یکی دیگر از مناطق ییلاقی مشهد محسوب می‌شود که دارای چندین رودخانه مراتع سرسبز و درختهای کهنسال می باشد. در این محدوده روستا های زیادی وجود دارد و باغ های متعدد در آن ایجاد شده است که هم به صورت فروشی و هم به صورت اجاره در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

قیمت باغ در کاهو مشهد طبق آن چه که در سایت دیوار اعلام شده متفاوت بوده به عنوان مثال باغ با وسعت ۱۷۰۰ متر و با امکانات مناسب حدود دو میلیارد و ششصد میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

قیمت باغ در مشهد چه مقدار می باشد؟

قیمت باغ در مشهد چه مقدار می باشد؟

در نواحی اطراف مشهد و همچنین شهر های دیلاقی اطراف آن باغ های زیادی با متراژ و وسط های متفاوت وجود دارند که برای هر کدام از آنها قیمتی با توجه به شرایط و امکانات آن تعیین شده است. قیمت باغ در مشهد از پایین ترین حد آن در نواحی از جمله بلوار توس مشهد وجود دارد و نواحی از جمله شاندیز و طرقبه این قیمت افزایش می یابد.

قیمت باغ در مشهد به چه عواملی بستگی دارد؟

قطعاً نمی توان قیمت مشخصی برای تمامی باغ های موجود در سطح و اطراف مشهد تعیین کرد، چرا که قیمت هر ملک و باغی با توجه به امکانات و موقعیت مکانی که دارد متفاوت است. به این ترتیب که هرچه باغ به محدوده شهری نزدیک تر باشد، قطعا قیمت بالاتری خواهد داشت.

همچنین امکاناتی از جمله استخر، سونا، جکوزی، آلاچیق، سوئیت با اتاق خواب های مبله، بهره مندی از خدمات شهری (آب برق گاز تلفن)، متراژ باغ و نوع درختی که در آن کاشته شده است. همگی عواملی هستند که وجود آنها در باغ در قیمت آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود و هرچه این امکانات بیشتر باشد قیمت باغ بیشتر خواهد بود.

قیمت باغ ویلا در مشهد چگونه است؟

باغ ویلا ها امکانات بیشتری نسبت به باغ دارند اما متراژ و مساحت آنها در مقایسه با باغ کمتر است. به همین خاطر ساخت باغ ویلا در سطح شهر مشهد نیز امکان پذیر می باشد. هر کدام از باغ ویلا ها با توجه به اینکه در کدام محدوده شهری مشهد قرار دارند قیمت متفاوتی برای آن تعیین شده است.

به عنوان مثال مناسب ترین قیمت باغ ویلا مشهد شاهنامه است که از سطح قیمتی در آن باغ برای فروش معرفی شده است. که برای اطلاع از شرایط و قیمت فروش باغ در فردوسی مشهد می توانید به سایت های تبلیغاتی مراجعه کنید.

قیمت باغ در شاندیز مشهد

قیمت باغ در شاندیز مشهد

شاندیز یکی از معروفترین نواحی خوش آب و هوای نزدیک به شهر مشهد محسوب می‌شود. در مسیر آن باغات و باغ ویلا های متعددی ساخته شده است. هر کدام از این باغ ویلا ها با توجه به موقعیتی که دارند و امکاناتی که در آن در نظر گرفته شده قیمت متفاوتی دارند.

به عنوان مثال املاک که در ابتدای جاده شاندیز ایجاد شده‌اند از قیمت بالاتری نسبت به مناطق دورتر از مشهد برخوردار هستند. همچنین قیمت باغ ویلا ها به متراژ و امکاناتی که در آن ایجاد شده است هم بستگی دارد. به عنوان مثال فروش باغ در شاندیز مشهد با حدود ۲۰۰۰ متر مساحت و امکاناتی نظیر استخر حدود ۱۵ میلیارد تومان ارزش گذاری شده است.

قیمت باغ در طرقبه مشهد

طرقبه یکی از شهرهای نزدیک به شهر مشهد محسوب می شود که از انتهای بلوار وکیل آباد می توان به سمت آن حرکت کرد. در طول مسیر طرقبه بند مصنوعی چالیدره قرار دارد که یکی از جاذبه های توریستی شهر مشهد محسوب می‌شود.

در ادامه بعد از طرقبه در فاصله نزدیکی از آن روستای جاغرق و کمی دورتر روستاهای نغندر و کنگ واقع شده اند. هر کدام از آنها به نوبه خود مکان های تفریحی و بسیار خوش آب و هوا محسوب می شود. در محدوده طرقبه امکانات شهری زیادی ازجمله پاسگاه پلیس، فروشگاه ها و مراکز خرید متعدد، درمانگاه وجود دارد و از نظر دسترسی به خدمات شهری آب و برق و گاز بسیار مطلوب می باشد.

طرقبه یکی از مناطق تفریحی مشهد محسوب می‌شود که معمولاً آخر هفته ها افراد زیادی برای گردش و تفریح به این منطقه می رود طوری که آخر هفته ها معمولاً در مسیر آن ترافیک زیادی ایجاد می شود. به این خاطر قیمت باغ و باغ ویلا در طرقبه بالا و بسیار ارزشمند می باشد.

این قیمت بالا در محدوده نزدیک به شهر مشهد بالاتر بوده به خصوص باغ ها و باغ ویلا هایی که در نزدیکی رودخانه های فصلی طرقبه ایجاد شده‌اند قیمت های بالایی دارند .هر چه به انتهای طرقبه نزدیک می شویم از قیمت آن کاسته می شود.

چگونه از آخرین قیمت باغ در مشهد مطلع شویم؟

چگونه از آخرین قیمت باغ در مشهد مطلع شویم؟

سایت معروف دیوار و شیپور که در زمینه تبلیغ محصولات و اراضی طراحی شده‌اند، یکی از بهترین راه ها برای اطلاع از آخرین قیمت باغ در مشهد و نواحی آن می باشد. چرا که باغ های زیادی از نواحی اطراف مشهد برای فروش در این سایت ارائه شده اند. بنابراین برای خرید باغ در مشهد دیوار و سایت شیپور بهترین منبع محسوب می شود. به راحتی به هر نوع زمین فروشی مشهد دیوار از بالاترین تا پایین ترین قیمت دسترسی خواهید داشت.

مزایا و معایب خرید باغ در مشهد چیست؟

با خرید باغ در مشهد و یا نواحی اطراف آن در واقع این امکان را در اختیار خواهید داشت که برای تفریح و استراحت در پایان هفته در آن اقامت کنید. همچنین باغ ها و باغ ویلا ها که معمولاً از وسعت زیادی نسبت به خانه ها و آپارتمان های شهری برخوردار هستند محیطی مناسب برای بازی و سرگرمی کودکان و همچنین نگهداری از حیوانات محسوب می شود. در کل با خرید باغ و اقامت چند روزه در آن می توان تمامی خستگی ها و دشواری های زندگی شهری را از بین برد. اما در کنار این مزایا خرید باغ در مشهد معایبی هم دارد.

از جمله اینکه هزینه و نگهداری باغ معمولا نسبت به خانه های شهری بیشتر می باشد. به علاوه از آنجایی که معمولاً در روزهای ابتدایی و اواسط هفته تردد در باغ ویلا ها و باغ ها به خصوص در نواحی اطراف مشهد کمتر می باشد امکان دزدی و سرقت در آن بیشتر است. کسانی که قصد خرید باغ یا باغ ویلا در مشهد و نواحی اطراف آن را دارند باید تمام جوانب و مزایا و معایب آن را به طور کامل مورد بررسی و دقت قرار دهند و سپس اقدام به خرید کنند.

سوالات متداول

سوالات متداول

مناسب ترین نواحی برای خرید باغ در اطراف مشهد کدام نواحی هستند؟

نواحی از جمله طرقبه، شاندیز، گلمکان و سه راه فردوسی از بهترین مناطق برای خرید باغ و باغ ویلا محسوب می‌شوند.

ارزان ترین قیمت باغ در مشهد در کدام محدوده می باشد؟

محدوده توس و انتهای بلوار طبرسی شمالی از باغ های ارزان قیمت برخوردار می باشند.

قیمت باغ در مشهد متاثر از چه عواملی می باشد؟

قیمت باغ در مشهد متاثر از موقعیت مکانی باغ و امکانات و خدماتی که در ایجاد شده می باشد.

قیمت باغ در محدوده طرقبه چگونه محاسبه می شود؟

باغ هایی که در ابتدای جاده طرقبه قرار دارند گران قیمت تر و هرچه به انتهای آن نزدیک می شویم از قیمت آن کاسته می‌شود.

4.1/5 - (7 امتیاز)

عاطفه اکرمی

دارای مدرک لیسانس شهرسازی از دانشگاه شریف و عضو بخش دیجیتال مارکتینگ جهش و نویسنده سایت بزرگ مشهد املاک هستم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا