راهنمای املاک مشهد

خرید خانه در بلوار رضاشهر مشهد + مزایا و معایب منطقه

محله رضا شهر در منطقه 9 مشهد قرار دارد و خیابان های معروف آن خیابان های خزائی، کاوه، خاقانی، دهخدا، رضوی و… می باشد. این محله به علت وجود قنادی های معروف همچون جام عسل و قنادی یزدی ها معروف است. قیمت خانه در این محله در بلوار رضوی بیشتر از نقاط دیگر آن است و هر چه به سمت بلوار نماز بروید قیمت کمتر می شود. امروز می خواهیم تا علاوه بر بحث خرید خانه در مشهد به رهن و اجاره آپارتمان در رضاشهر مشهد، خرید خانه ویلایی رضاشهر مشهد و قیمت خانه کلنگی در رضاشهر مشهد بپردازیم پس تا آخر این مقاله با مشهد املاک همراه باشید.

  • مشاوره تخصصی را همین حالا از طریق تماس تلفنی برای این منطقه دریافت کنید.
بلوار رضاشهر مشهد کجاست؟

بلوار رضاشهر مشهد کجاست؟

این محله در منطقه 9 شهر مشهد قرار داشته و شامل خیابان هایی مانند دهخدا، خزائی، کاوه، خاقانی، رضوی و فکوری می شود که میدان جام عسل از معروف ترین محله های آن از گذشته به علت وجود قنادی معروف جام عسل شناخته شده است. از بخش های بسیار خوب رضا شهر می توان ملک الشعرا، رودکی، انوری، کسایی و دعبل را نام برد و اصلی ترین محله در رضا شهر بلوار رضوی می باشد.

رضا شهر از جنوب به بلوار نماز و شهید ناصری، از شمال به بلوار وکیل آباد و ملک آباد و بلوار آزادی، از غرب به بلوار دلاوران و از شرق به بزرگراه کلانتری رسیده و با محله های رضا شهر، آزاد شهر، ملک آباد، کوهسنگی، سجاد، احمد آباد، آبادگران و کوثر مجاوت دارد. باید بگوییم در این محله طرح زوج و فرد وجود نداشته و از مکان های مهم می توان به پارک آبشار، رستوران معین درباری، رستوران سدروس، پارک محله رضا شهر و کتابخانه مرکزی دانشگاه فردوسی اشاره کرد.

این محله یکی از محله های نوساز مشهد بوده و شما در آن خانه های قدیمی با کوچه های باریک نمی بینید. جمعیت این محله معقول و متوسط می باشد ولی از زمان ساخت برج ها در این منطقه جمعیت آن ها نیز بالاتر رفته و یک نکته بسیار مثبت داشته و آن این است که در آن ترافیک سنگین همچون خیابان استقلال و آزادشهر مشاهده نمی شود.

این محله ساکنان آن بیشتر افراد مسن بودند که با ساخت آپارتمان هم اکنون زوج های جوان نیز در آنجا زندگی می کنند. بیشتر افراد تصور می کنند که این منطقه از حرم دور می باشد در صورتی که این گونه نیست و از طریق بزرگراه کلانتری فاصله زیادی از حرم نداشته و حتی دسترسی به حرم از طریق مترو نیز آسان می باشد.

قیمت خانه آپارتمانی در رضاشهر مشهد چقدر است؟

قیمت خانه آپارتمانی در رضاشهر مشهد چقدر است؟

متراژ آپارتمان ها در این محله معمولا بین 160 تا 360 متر است و به علت نوسانات قیمت شما می توانید برای فهمیدن قیمت خرید خانه و آپارتمان نوساز و چند سال ساخت در رضا شهر مشهد به سایت های معتبری مانند دیوار مراجعه کنید. ولی به طور معمول قیمت هر متر آپارتمان نوساز از 3 تا 3.5 میلیون و آپارتمان های 10 سال ساخت به بالا 2.5 میلیون به بالا می باشد.

قیمت خانه ویلایی در رضاشهر مشهد چقدر می باشد؟

قیمت خانه های ویلایی و بهترین خانه ویلایی در مشهد در این محله بسته به متراژ و سال ساخت متفاوت بوده و ما به علت نوسانات قیمت نمی توانیم بگوییم و شما می توانید برا اطلاع از قیمت ها به سایت های معتبر مراجعه کنید. نا گفته نماند که قیمت خانه در بلوار رضوی بیشتر تر قسمت های دیگر رضا شهر است و هر چه به انتهای این محله و بلوار نماز نزدیک تر بشوید قیمت پایین تر می آید.

قیمت رهن و اجاره در رضاشهر مشهد چقدر است؟

همانطور که در بالا گفتیم قیمت رهن و اجاره در مشهد در این محله نیز با توجه به متراژ و امکانات آن خانه متفاوت می باشد ولی از مناطق متوسط مشهد رضا شهر قیمت بالاتری دارد ولی هر چه به سمت بلوار نماز بروید این قیمت پایین تر می آید.

آیا رضاشهر مشهد برای خرید خانه مناسب است؟

آیا رضاشهر مشهد برای خرید خانه مناسب است؟

به دلیل حمل و نقل عمومی راحت، امکانات رفاهی زیاد، بافت فرهنگی خوب و میزان ترافیک سبکی که دارد یکی از گزینه های مناسب برای خرید خانه می باشد. این محله به علت داشتن خانه های ویلایی با متراژ بالا بیشتر افراد ساکن در آن مسن می باشند که خواهان زندگی در هوای سالم و با آرامش دارند و همچنین به علت آنکه این محله به دانشگاه فردوسی نزدیک است تعدادی از آن ها را نیز دانشجو ها تشکیل می دهند. در این منطقه بیمارستان وجود نداشته و نزدیک ترین بیمارستان به آنجا بیمارستان امام حسن مجتبی در قاسم آباد است ولی تعدادی درمانگاه در رضا شهر وجود دارد ولی باید انتظار داشت که در سال های پیش رو بیمارستانی در این منطقه ساخته شود.

خرید مسکن در این محله چه مزایایی دارد؟

همانطور که در بالا گفته شد موقعیت مکانی این محله و امکانات رفاهی و … مناسب سبب شده این محله از مزایای بسیار عالی برخوردار باشد. یکی از دلایل معروفیت این منطقه وجود قنادی های معروف همچون جام عسل و قنادی یزدی ها می باشد. باید گفت که در این محدوده تعداد زیادی مبل فروشی وجود داشته که محصول های خود را به صورت مستقیم عرضه کرده و از نمایشگاه های مبل سراسر شهر قیمت بسیار مناسب تری دارند. رضا شهر به علت نزدیکی به کوه های جنوب مشهد منظره های عالی را فراهم کرده است طبیعتی زیبا که با استقبال مردم در فصل زمستان و کوه های برفی و حتی در فصل تابستان برای اتراق کردن در جا به جای کوه ها قرار گرفته است.

خرید خانه در این محله چه معایبی دارد؟

خرید خانه در این محله چه معایبی دارد؟

یکی از معایب داشتن خانه در رضاشهر مشهد، خلوت بودن بعضی از نقاط آن مانند نقاط نزدیک تر به بلوار نماز است که ممکن است منجر به مشکلات امنیتی بشود. بسیاری از ساکنین این منطقه از این موضوع ناراضی هستند در صورتی که برخی دیگر این آرامش را دوست دارند. یکی دیگر از معایب آن این است که پیدا کردن خانه در این محله با متراژ زیر 100 متر کار آسانی نیست و همانگونه که گفتیم متراژ آپارتمان ها بین 150 تا 300 متر است و قیمت آن نیز از محله های متوسط مشهد کمی بالاتر می باشد. این محله بازاری مانند بازار راهنمایی و احمد آباد ندارد ولی مدتی است که فروشگاه های شیکی در آن جا تاسیس شده است و همچنین نداشتن رستوران های زیاد و بزرگ نیز از معایب آن محسوب می شود.

بلوار رضاشهر مشهد جزو محله های ارزان قیمت است یا گران قیمت؟

همانگونه که در بالا گفتیم این منطقه با توجه به متراژ خانه ها، سال ساخت و امکانات آن ها با یکدیگر تفاوت قیمت دارند ولی به طور کلی این محله منطقه متوسط رو به بالا در شهر مشهد می باشد و قیمت خانه در این منطقه نسبت به مناطق متوسط کمی بالاتر است.

 قیمت ملک تجاری در رضاشهر مشهد چقدر است؟

قیمت ملک تجاری در رضاشهر مشهد چقدر است؟

قیمت ملک های تجاری در رضاشهر با توجه به متراژ و مکان آن ملک متفاوت از دیگری است و برای مشاهده آگهی های خرید و فروش اجاره املاک مسکونی و تجاری در رضاشهر مشهد به اپلیکیشن های معتبری همچون دیوار مراجعه کنید.

آگهی خرید و فروش خانه در رضاشهر مشهد

شما می توانید برای مشاهده آگهی های خرید و فروش آپارتمان، خرید پنت هاوس در مشهد، برج در رضاشهر مشهد به سایت های معتبر مراجعه کنید.

آیا این محله برای سرمایه گذاری ملک مناسب می باشد؟

زمین ها در رضا شهر عموما متراژی بین 250 تا 500 متر دارند و باید بگوییم این محله یکی از مناطق متوسط رو به بالا در مشهد می باشد که می تواند یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری باشد. اما اگر سرمایه شما مناسب است و قصد خرید خانه در رضاشهر مشهد را دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم در محله هایی همچون بلوار سجاد، هاشمیه، احمد آباد و… که از مناطق بالای مشهد هستند برای سرمایه گذاری بر روی خانه در مشهد اقدام کنید.

سوالات متداول

سوالات متداول

آلودگی هوا در این منطقه چگونه است؟

رضا شهر نسبت به بقیه مناطق در ارتفاع بالاتری قرار گرفته و همین امر باعث شده تا هوای سالم تری داشته باشد.

موسسات آموزشی و تفریحی در این منطقه چگونه است؟

مدارس در خیابان خاقانی احتیاج آموزشی این منطقه را بر طرف می کند. ولی باید گفت از لحاظ کلاس های آموزشی و اوقات فراغت مانند کلاس های کامپیوتر، کلاس های هنری و زبان ضعیف می باشد و در این محله هیچ گونه مجموعه ورزشی و استخر نیز وجود نداشته و جزء معایب آن می باشد.

دسترسی به بیشتر مراکز شهر در صورت داشتن خانه در رضاشهر مشهد چگونه است؟

شما با داشتن خانه در رضاشهر مشهد با خودرو تا حرم حدود 20 دقیقه، بازار احمد آباد 10 دقیقه، 17 شهریور 40 دقیقه، الماس شرق 30 دقیقه، دوراهی طرقبه و شاندیز 35 دقیقه، میدان جانباز 30 دقیقه، آزاد شهر 20 دقیقه، فرودگاه 30 دقیقه، ترمینال 15 دقیقه و خط یک مترو کمتر از 10 دقیقه از این محله فاصله دارید.

وضعیت رستوران و کافیشاپ در این محله چطور است؟

این محله رستوران های معروفی مانند سدروس دارد ولی کافی نیست و گفته می شود نیاز به کافی شاپ ها رستوران های بیشتری دارد و در خصوص مراکز تفریحی باید بگوییم که به جز پارک های متعدد در این محله مراکز تفریحی دیگری در آن وجود ندارد.

4.5/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا