اخبار املاک مشهداطلاعات کاربردی

شرایط ثبت نام طرح مسکن ملی + لیست اسامی قبول شدگان

امروزه در شهر های بزرگ شاهد افزایش جمعیت هستیم و این افزایش جمعیت باعث شده نیاز ها به‌ تمامی منابع چندین برابر افزایش یابد و این موضوع بر روی محل سکونت نیز تاثیر گذاشته است. موضوع بعدی در این زمینه مشکلات مالی است که افراد به دلیل وجود این موضوع نمی توانند بسیاری از موارد را خریداری کنند. طرح مسکن ملی به این دلیل ارائه شده است که افراد بتوانند با قیمتی پایین صاحب خانه شوند.

در این مقاله با تیم حرفه ای مشهد املاک همراه باشید تا به صورت اختصاصی علاوه بر بحث خرید خانه در مشهد به این موضوع بپردازیم.

طرح مسکن ملی چیست؟

طرح مسکن ملی چیست؟

همان طور که اشاره کردیم‌ با بالا رفتن جمعیت نیاز به محل زندگی بسیار افزایش یافته است و هم چنین به دلیل مشکلات اقتصادی که امروز گریبان گیره جمعیت بسیاری می باشد، افراد بسیاری وجود دارد که به دلیل وجود این مشکلات نمی توانند به خوبی در محل های حتی سطح پایین تر خرید خانه ای را داشته باشند.

به همین دلیل برای این که افراد بتوانند به راحتی خانه ای را برای خود داشته باشند و با قیمت پایین بتوانند آن را خریداری کنند طرحی به نام طرح مسکن مهر به راه افتاده است. حال این طرح چیست؟ در این طرح شما در قسمت هایی از شهر ساختمان هایی را مشاهده می کنید که دیگر مانند دیگر طرح ها بسیار بلند و طبقات بسیاری ندارند. این ساختمان ها تنها دارای ۷ طبقه هستند و واحد ها نیز به اندازه کافی دارای وسعت هستند. در ادامه مطلب بیشتر به این موضوع می پردازیم‌.

مدارک لازم برای ثبت نام طرح مسکن ملی کدامند؟

شما به هنگام ثبت نام در طرح مسکن ملی احتیاج دارید تا مدارک مورد نیازی را برای خود داشته باشید. حال این مدارک مورد نیاز چه چیز هایی می باشند؟ قطعا ما موارد بسیاری را می توانیم در این جا داشته باشیم که مهم ترین آن ها اسکن کارت ملی متقضی می باشد.

در ادامه مدارکی دیگر مانند اسکن شناسنامه متقاضی و افرادی که تحت تکفل وی، اسکن گواهی سرپرستی در صورتی که متقاضی مسکن ملی به عنوان سرپرست خانواده باشد، اسکن سند مالکیت برای متقاضیانی که صاحب زمین هستند، اسکن گواهی سابقه سکونت در شهر محل تقاضا در پنج سال اخیر که از طریق ارائه مدارکی مانند گواهی اشتغال به کار متقاضی طرح مسکن ملی، گواهی تحصیل فرزندان در شهر مورد تقاضا، مدارک مرتبط با محل تولد متقاضی یا همسر یا فرزندان بالای 5 سال وی، جواز کسب برای متقاضی یا همسر وی در صورتی که از شاغلین صنوف باشند، سابقه پرداخت حق بیمه از سوی متقاضی مسکن ملی یا همسر وی، گواهی اشتغال به کار صادر شده توسط دوایر دولتی برای متقاضی مسکن ملی یا همسر وی و گواهی پرداخت حقوق بازنشستگی و مستمری مستمری بگیران و بازنشستگان می باشد.

مهلت ثبت نام برای طرح مسکن ملی تا چه زمانی است؟

در 25 آذر 1400 خبری با مضمون این که طرح مسکن ملی تمدید شده است منتشر شد. به این صورت که افراد تا پایان اسفند ماه وقت داشتند تا در این طرح شرکت کنند. در هر سال معموالا در اواسط ماه بهار مهلت ثبت نام کردن در این طرح مشخص می شود و معمولا تا آخر سال نیز ادامه خواهد داشت.

آدرس سایت طرح مسکن ملی چیست؟

برای این که در طرح مسکن ملی ثبت نام کنید نیازی نیست که ساعت ها وقت خود را در صف های ادارات بگذرانید. کافیست تنها به سایت saman.mrud.ir بروید و پس از ورود به سامانه طرح اقدام ملی مسکن و ثبت نام جدید مسکن ملی و هم چنین در کنار آن رعایت کردن شرایط ثبت نام مسکن ملی 1400 و یا همان سالی که در آن قرار دارید، ثبت نام خود را انجام دهید و صبر کنید تا نتیجه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن برای شما ارائه شود.

شرایط دریافت وام مسکن ملی چیست؟

شرایط دریافت وام مسکن ملی چیست؟

برای این که بتوانید وام مسکن ملی را دریافت کرده و از آن استفاده کنید باید شرایطی را در این بین رعایت کنید. حال این شرایط چه چیزی می باشد؟ در این قسمت به صورت کاملا اختصاصی به این موضوع می پردازیم. شما در ابتدا باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید که معمولا مدارک شناسایی و ملک می باشد. سپس با اقدامات لازم وامی بین 75 تا 150 میلیون تومانی را دریافت می کنید که ماهی 2.5 میلیون تومان قسط دارد. زمان باز پرداخت این وام نیز 12 ماهه می باشد. برای این که اطلاعات بیشتری در این زمینه برای خود کسب کنید با تیم مشاور املاک مشهد املاک در این زمینه به گفت و گو بپردازید.

چه افرادی اجازه ثبت نام در این طرح را ندارند؟

برای این که در طرح مسکن ملی شرکت کنید باید شرایطی را مد نظر قرار دهید. اما در این بین افرادی هستند که اجازه ثبت نام در این طرح را ندارند و به نوعی برای آن ها اعلام می شود که این افراد در طرح مسکن ملی ثبت نام نکنند. حال این افراد چه کسانی کی باشند. در ابتدا مردان مجرد زیر 45 سال اجازه ثبت نام در این طرح را ندارند و به طور کلی تمامی مجردین نمی توانند در این طرح ثبت نام کنند. دسته افراد بعدی نیز افرادی هستند که از دولت تا به امروز وام یا تسهیلات مسکن دریافت کرده است.

نحوه اعطای تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن چگونه است؟

برای افرادی که در این سامانه ثبت نام کرده اند موضوعی وجود دارد و آن این است که نحوه اعطای تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن چگونه می باشد. در ابتدا باید بگوییم که نحوه اعطای تسهیلات طرح نهضت ملی به صورت مرحله ای می باشد و بیشتر متناسب با پیشرفت فیزیکی شکل می گیرد. به زبانی دیگر اگر بخواهیم اختصاصی تر این موضوع را توضیح دهیم باید بگوییم که طبق مصوبه میزان تسهیلات در شهر تهران ۴۵۰ میلیون تومان، در شهر‌ های بالای یک میلیون نفر ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ ها ۳۵۰ میلیون  تومان، در سایر شهر ‌ها ۳۰۰ میلیون تومان و در روستا ۲۵۰ میلیون تومان می باشد.

وام ارزان قیمت نهضت ملی مسکن به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

اگر شما نیز قصد گرفتن وامی را دارید و نمی دانید که وام ارزان قیمت نهضت ملی به چه دسته افرادی تعلق می گیرد، باید به شما بگوییم که این دسته از وام ها به دهکی های یک تا سه بیشترین کمک و یارانه‌ های دولتی را دریافت می کنند، این وام های ارزان قیمت به آن ها تعلق می گیرد تا این دسته از افراد نیز بتوانند به راحتی صاحب یک خانه با امکانات خوب باشند.

این خانه ها در چند طبقه می باشند؟

این خانه ها در چند طبقه می باشند؟

دیگر در این طرح شما شاهد انواع ساختمان ها با طول بسیار بلند و واحد های بسیار نیستید. در این ساختمان ها تنها هفت طبقه وجود دارد و به لحاظ ظاهری کامل شبیه به دیگر آپارتمان های موجود در سطح شهر می باشند.

متراژ واحد های نهضت ملی مسکن چقدر است؟

همان طور که گفتیم تقریبا چهار میلیون واحد از طرح نهضت مسکن ملی ساخته شده است و این واحد ها تماما بین 75 تا 110 متر متراژ دارند که با توجه به متراژ آن ها مشاهده می کنیم که تعداد اتاق خواب ها نیز متفاوت می شود. برای دانستن اطلاعات بیشتر از واحد های مسکونی نهضت ملی مسکن می توانید به راحتی از کارشناسان حرفه ای مشهد املاک راهنمایی های لازم را کسب کنید.

چند نفر در طرح ملی مسکن ثبت نام کردند؟

جالب است که بدانید تا به امروز تعداد بسیاری از افراد در این طرح ثبت نام کرده اند. اگر بخواهیم تاریخی دقیق از این تعداد را به شما عزیزان ارائه دهیم باید بگوییم که تعداد 2 میلیون و 536 هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند که در انتظار گرفتن پاسخ از مراکز مربوطه می باشند. هر ساله به تعداد افرادی که در این سامانه شرکت می کنند افزوده می شود که البته هر ساله نیز تعداد واحد هایی که در این زمینه ساخته می شود بیشتر می شود و افراد بیشتری در سامانه مشخص شده برای دریافت این دسته از مسکن ها ثبت نام های خود را انجام می دهند.

قسط بندی وام طرح ملی مسکن چگونه است؟

قسط بندی وام طرح ملی مسکن چگونه است؟

در این قسمت تیم حرفه ای مشهد املاک قصد دارد تا برای شما نحوه قسط بندی کردن وام طرح ملی مسکن را برای شما ارائه دهد. به این صورت است که شما زمانی که وام را دریافت می کنید و مبلغ قسط آن مشخص می شود، قسط بندی انجام می شود. به این صورت که شما در طول 12 ماه مقدار وامی که دریافت کرده اید را بر می گردانید. برای گرفتن اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان حرفه ای مشهد املاک در این زمینه گفت و گو کنید.

از چه طریقی می توان عکس این خانه ها را مشاهده کرد؟

به راحتی می توانید با جست و جو در قسمت تصاویر گوگل قبل از این که اقدام به ثبت نام در این طرح کنید عکس این واحد ها را مشاهده کنید تا به آن ها بیشتر آشنا شوید.

سوالات متداول

سوالات متداول

سامانه ثبت نام وام مسکن طرح ملی چیست؟

در این سامانه که به نام saman.mrud.ir می باشد وارد می شوید و سپس با ارائه مشخصات مورد نیاز، برای گرفتن این طرح ثبت نام کرده و منتظر ارائه پاسخ باشید.

وام مسکن ملی به چه کسانی تعلق نمی گیرد؟

این وام به افرادی که تا به امروز قبلا از این وام استفاده کرده اند و هم چنین تمامی افراد مجرد به جزء مردان مجرد بالای 45 سال نمی توانند این وام را دریافت کنند.

قبول شدگان طرح ملی مسکن را در کجا اعلام می کنند؟

قبول شدگان طرح مسکن ملی را در سایت مورد نظر اعلام می کنند که شما می تانید از این طریق به مشاهده کردن این لیست بپردازید.

به صورت کلی طرح مسکن ملی چیست؟

این طرح به این دلیل راه اندازی شده است تا افراد با داشتن درآمد پایین بتوانند به راحتی یک خانه را برای خود تهیه کنند. این خانه ها دارای امکانات بسیاری می باشند.

2.5/5 - (27 امتیاز)

مهسا بنکدار یزدی

تجربیات بسیاری در زمینه املاک به دلیل فعالیت محیطی دارم و این اطلاعات را در قالب مقاله در سایت مشهد املاک در اختیار شما قرار خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا