راهنمای املاک مشهد

خرید و فروش خانه کلنگی در مشهد منساب برای بازسازی

اگر تا به حال به خانه ها اطراف خود دقت کرده، حتما ساختمان هایی را دیده اید که از فرط قدیمی بودن امکان زندگی کردن در آن فراهم نیست و به سختی بازسازی می شوند. به این خانه ها کلنگی گفته می شود که معمولا عده ای آن ها را خریداری کرده و خراب می کنند. در این متن علاوه بر خرید خانه در مشهد قصد داریم درباره خرید و فروش خانه کلنگی در مشهد صحبت کنیم و بیشتر درباره آن بدانیم پس با مشهد املاک همراه باشید.

قیمت خانه کلنگی در مشهد چقدر است؟

قیمت خانه کلنگی در مشهد چقدر است؟

همان طور که در بالا گفتیم خانه کلنگی در واقع خانه ای است که باید خراب شود و به جای آن آپارتمان سازی یا خانه ویلایی جدیدی ساخته شود. قیمت خانه کلنگی در مشهد متفاوت است ممکن است. در یک منطقه قیمت خانه‌ کلنگی بیشتر از منطقه‌ دیگر باشد، زیرا زمین آن منطقه با ارزش است. معمولا زمین در یک خانه کلنگی و موقعیت آن بسیار مهم است. زیرا خانه کلنگی قرار است خراب شود و به جای آن آپارتمان سازی شود. به همین دلیل این مهم است که بدانیم زمین خانه کلنگی چقدر ارزش دارد و در کدام منطقه قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ قیمت خانه کلنگی می‌ توانید با مشاور املاک مشهد املاک تماس بگیرید آن‌ ها درباره‌ این موضوع اطلاعات کافی را به شما ارائه می دهند.

در هنگام خرید و فروش خانه کلنگی در مشهد به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید خانه کلنگی در مشهد باید به قوانین مهمی توجه کنید. این قوانین عبارت اند از میزان تراکمی که در آن منطقه است و این بدان معنا است که شما یک خانه را می خواهید بخرید و آن را خراب کرده و سپس در آن خانه ای دیگر بسازید. در این راه باید هزینه زیادی مصرف شود. پس هر چقدر تراکم زمین بالاتر باشد، ساخت و ساز در مشهد در آن بیشتر انجام می گیرد و سرمایه ای که فرد برای خرید گذاشته است به او برگشته و یا بیشتر می شود.

باید به قناس نبودن زمین نیز توجه شود. تعدادی از خانه های کلنگی در منطقه ای قرار دارند که زمین درست ندارند این باعث می شود تا تراکم ساختمانی که می خواهد آن جا ساخته شود کم شده و سرمایه ما نیز کمتر شود. هم چنین باید شهرداری را نیز در نظر گرفت یعنی باید توجه کرد که چه میزان از خانه ملک می شود و چه میزان از آن حیاط می شود. به جهت ملک نیز باید دقت شود. ملک جنوبی نور بیشتر و بهتری دارد اما ملک شمالی نیز مزایای خاص خودش را دارد. برای اطلاع از نکات بیشتر درباره خرید و فروش خانه کلنگی می توانید از کارشناسان مشهد املاک کمک بگیرید.

آیا خرید و فروش خانه کلنگی در مشهد برای سرمایه گذاری مناسب است؟

آیا خرید و فروش خانه کلنگی در مشهد برای سرمایه گذاری مناسب است؟

خرید و فروش خانه‌ کلنگی را می‌ توان به عنوان یک سرمایه در نظر گرفت زیرا شما می‌ توانید یک خانه در یکی از بهترین نقاط مشهد را خریداری کرده و آن را خراب کنید و سپس تعداد زیادی واحد آپارتمان در آن بسازید. به این ترتیب سرمایه‌ شما بیشتر و چند برابر می‌ شود و می‌ توانید یک راه مناسب برای سرمایه ‌گذاری خود پیدا کنید. هم چنین می‌ توانید خانه‌ ای را که دوست دارید به هر شکلی که خواستید بسازید و یا اینکه یک برج در زمین خانه‌ کلنگی بنا کنید بدین ترتیب سرمایه‌ بسیار زیادی را برای خود نگه می‌ داریم.

قیمت ملک کلنگی در کدام مناطق مشهد ارزان تر است؟

در بعضی از مناطق مشهد قیمت ملک کلنگی ارزان ‌تر از مناطق دیگر است. در واقع در مناطقی که ارزش زمین کمتر باشه قیمت ملک کلنگی نیز کمتر می‌ شود. به عنوان مثال در قاسم‌ آباد یا شهرک غرب و در اطراف مشهد خانه‌ هایی وجود دارند که کلنگی هستند و متراژ مناسب برای ساخت آپارتمان یا برج در آن ‌ها فراهم شده است. می‌ توان این خانه‌ ها را با قیمت کم خریداری کرد. هم چنین بعضی از این خانه‌ های کلنگی قولنامه ‌ای هستند که این نیز باعث می‌ شود قیمت آن‌ ها بسیار کمتر شود. اما باید برای معامله‌ آن توجه بسیار کرد. کارشناسان مشهد املاک نیز در این زمینه می‌ توانند به شما بسیار کمک کنند پس هر چه زودتر با آن‌ ها تماس بگیرید.

قیمت ملک کلنگی در کدام مناطق مشهد گران تر است؟

قیمت ملک کلنگی در کدام مناطق مشهد گران تر است؟

همان طور که در بعضی از مناطق مشهد ملک کلنگی ارزان است در بعضی از مناطق نیز قیمت خانه ‌های کلنگی بسیار بالا است. این مناطق در بهترین مکان های مشهد قرار گرفته‌ اند و زمین با ارزش‌ تری دارند. اگر بخواهیم ملک کلنگی در این مناطق بگیریم باید سرمایه‌ زیادی را برای آن بگذاریم. هم چنین تراکم زمین در این مناطق ممکن است بسیار مناسب برای ساخت و ساز باشد به همین دلیل قیمت ملک کلنگی بسیار بالا می‌ رود. برای اطلاع از قیمت های ملک کلنگی در مشهد می توانید با کارشناسان مشهد املاک صحبت کنید.

کدام مناطق این شهر برای ساخت و ساز بر روی ملک کلنگی مناسب تر هستند؟

در مشهد مناطق مختلفی وجود دارند که ساخت و ساز ملک کلنگی در آن بسیار مناسب‌ تر است. به عنوان مثال همان طور که گفتیم در مکان هایی که تراکم زمین در آنجا بهتر است ساخت و ساز ملک کلنگی نیز بهتر انجام می‌ گیرد. بدین منظور شما باید تمامی مناطق مشهد را مورد بررسی قرار داده و از طریق شرایطی که دارند ملک کلنگی مناسب را پیدا کرده و آن را خریداری کنید. کارشناسان مشهد املاک در این زمینه می‌ توانند بهترین مناطق مشهد را به شما معرفی کنند.

آیا ساخت و ساز بر روی ملک کلنگی قانونی است؟

ساخت و ساز بر روی ملک کلنگی قانونی است و می توان یک ملک بسیار قدیمی را گرفت و آن را خراب کرد و سپس خانه ها یا آپارتمان های بهتر و جدید تری در آن جا ساخت. اما گاهی این املاک نباید تخریب شوند. به عنوان مثال ملک ممکن است متعلق به میراث فرهنگی باشد و یا اینکه تخریب خانه به اطرافش آسیب بزند. گاهی نیز ملک ممکن است وقفی باشد. به همین دلیل باید این موارد برای هر ملک کلنگی در نظر گرفته شود تا عملی غیر قانونی انجام نشود.

آیا تخریب ملک کلنگی هزینه دارد؟

آیا تخریب ملک کلنگی هزینه دارد؟

ممکن است فکر کنید که تخریب ملک کلنگی هزینه‌ ای ندارد و ما فقط به چند کارگر و هزینه‌ ناچیز احتیاج داریم تا بتوانیم یک ملک کلنگی را خراب کنیم. اما اینطور نیست ابتدا باید یک مهندس بررسی کند که با تخریب یک ملک چه صدمه ‌هایی به خانه‌ های اطراف آن و یا زمین وارد می‌ شود. بعد از آن باید یک نقشه‌ را بکشد که بر اساس آن خانه به صورت مهندسی شده تخریب شود. هم چنین به ابزار های پیشرفته نیز برای تخریب احتیاج داریم. پس تخریب ملک کلنگی هزینه دارد. برای اطلاع از این هزینه‌ ها می‌توانید با کارشناسان مشهد املاک تماس گرفته و هزینه‌ های به روز شده را دریافت کنید.

آیا امکان خرید و فروش خانه کلنگی به صورت قولنامه ای وجود دارد؟

آیا امکان خرید و فروش خانه کلنگی به صورت قولنامه ای وجود دارد؟

امکان خرید و فروش خانه‌ی کلنگی به صورت قولنامه‌ ای نیز وجود دارد. یعنی سند خانه رسمی نیست و در جایی ثبت نشده است اما باید بسیار در این مورد احتیاط کرد و حد الامکان با کسی که آشنا در این زمینه است مشورت کرد و معامله را حتما در یک مشاور املاک با تجربه انجام داد. می‌‌ توانید خانه‌ کلنگی قولنامه ‌ای را ارزان ‌تر بخریم. اما باید به عواقب آن نیز توجه کنیم و اگر این کار را با فردی که آشنا هست انجام دهید شرایط بهتر می‌ شود. کارشناسان مشهد املاک نیز در این زمینه می‌ توانند به شما کمک‌ های بزرگی بکنند.

سوالات متداول

آیا خرید و فروش خانه کلنگی در مشهد در دیوار نیز انجام می شود؟

خرید و فروش خانه کلنگی در مشهد دیوار نیز انجام می شود. می توانید نرم افزار دیوار را روی گوشی خود نصب کرده و خانه های کلنگی را در آن پیدا کنید. سپس با بازدید مناسب از آن ها و صحبت با مشاور املاک آن ها را خریداری کنید.

آیا خانه کلنگی اطراف حرم مشهد سود دارد؟

در اطراف حرم خانه های کلنگی بسیاری وجود دارند که می توان آن ها را خریداری کرده تخریب کرد و تبدیل به خانه یا آپارتمان های بلند و یا هتل کرد. البته تعداد مسافر خانه ها نزدیک به حرم کمتر است. می توان یک خانه کلنگی را خریداری کرده و آن را تبدیل به یک مسافرخانه کرد. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان مشهد املاک تماس بگیرید.

خرید و فروش خانه کلنگی در گاز شرقی مشهد به چه صورت است؟

برای خرید و فروش خانه کلنگی گاز شرقی مشهد نیز باید به همان صورت مناطق دیگر عمل کرد و باید به مشاور املاک های منطقه مراجعه کرده و خانه کلنگی مناسب را خریداری کرد. برای این کار نیز می توانید به کارشناسان مشهد املاک مراجعه کنید.

آیا خانه های کلنگی در مشهد بیشتر در بافت قدیمی آن وجود دارد؟

این خانه ها بیشتر در بافت قدیمی شهر وجود دارند. اما می توان خانه های کلنگی را دربافت هایی که زیاد قدیمی نیست هم پیدا کرد. کلنگی شدن یک خانه بستگی به مصالحی دارد که از آن ها در ساخت خانه استفاده شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

مژده بنکدار یزدی

نویسنده تخصصی و مشاور املاک در شهر مشهد هستم. از سال 1400 فعالیت خود را با سایت مشهد املاک آغاز کرده ام.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. این روز به شدت خونه کلنگی کمیاب شده به نظر من حتی ارزش داره این ملک ها رو کمی گرون تر خرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا